کد خبر : 982 | تاریخ انتشار : شنبه, 05 اسفند 1396 | بازدید: 491 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های نماز جمعه 4 اسفند 96 عالیشهر

 

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 4اسفند ماه 96 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد  :

انسان باید در همه ی لحظات و ابعاد زندگی خودش تقوای الهی را مراعات نماید ، اگر انسان تقوای الهی را رعایت کرد موجب کسب رضای خدا می شود و اگر کسی توانست رضای خداوند را جلب کند به بالاترین درجه و سعادت رسیده است .

یکی از درسهایی که سبک زندگی حضرت زهرا (س) به ما می دهد و یکی از القاب حضرت فاطمه هم می باشد راضیه است ، راضیه یعنی کسی که راضی به رضای پروردگار عالم است و این رضایت و خدا محوری در همه ی زوایای زندگی او از جمله در ازدواج با امیرالمومنین (ع) موج می زند و برای انتخاب شریک زندگی خود کاری به پول ، مقام ، مسکن و مرکب ندارد ، چرا که اگر انسان به طور واقعی و از ته دل به خداوند توکل کند خدا برای او کافی است و تمام مشکلات را برطرف می سازد . اگر کسی تقوای الهی را پیشه کند خداوند نیز راه برون رفت از مشکلات و گرفتاری ها را به او نشان می دهد . انسان هنگامی که در گرفتاری های زندگی قرار گرفت باید فقط به خداوند متعال توکل کند . حضرت فاطمه هنگامی که انفاقی هم انجام می دهد فقط برای رضای خدا است . مقام حضرت فاطمه (س) به قدری بالاست که پیامبر اکرم (ص) که اشرف مخلوقات است می فرماید رضایت من در رضایت فاطمه است و خشم من هم در خشم زهرا (س) است .

ما مسلمانان و خصوصا شیعیان هم باید مقداری از این منشا و روش زندگی حضرت فاطمه (س) یعنی کار برای رضای خدا را سرلوحه خود قرار دهیم . کار ، خدمت ، نماز ، عبادات و همه چیزمان برای رضای خدا باشد .

 

با اتمام ایام فاطمیه از همه ی هیئت امناء مساجد ، حسینیه ها و تکایا و همچنین مداحان و خطبا در شهر عالیشهر و روستاهای همجوار که مراسمات عزاداری شهادت حضرت فاطمه (س) را به نحو احسن برگزار نمودند تقدیر و تشکر می کنم همچنین تقدیر و تشکر ویژه ای دارم از همه ی بسیجیان و مسئولین محترم شهر که در این روزهای اخیر برنامه های خوب و ارزشمندی را در شهر برگزار نمودند از جمله برگزاری مراسم یادواره ی 5 شهید عزیز گمنام و همچنین عزیزانی که برای آوردن جنازه مطهر شهید گمنام و مراسم استقبال و تجلیل از مقام والای این شهید زحمت کشیدند هم تقدیر و تشکر می کنم .

 

در هفته ی وکالت قرار داریم که تبریک عرض می کنم این هفته را به همه ی وکیلان جامعه که امر بسیار مهم ، خطیر و سرنوشت ساز و با اهمیتی را به عهده دارند و باید در جلب رضای خداوند بسیار دقت نمایند چرا که بعضی از شغل ها و کارها بنا به دلائل و شرائط خاصی که دارند حساسیت بیشتری هم دارند ، ممکن است که لغزش گاه های بیشتری هم در آنجا باشد چون لغزش گاه هایی ممکن است در آنجا باشد لذا احتیاط و تقوا و توجه بیشتری هم لازم است ضمن این که کار وکیلان کمک کردن و گشودن گره از کار مومنان است که به نوبه خود کار بسیار ارزشمند و مهمی است که من واقعا خدمت همه ی این دوستان خسته نباشید عرض می کنم و امیدواریم که در امر وکالت دوستان رضای خدا را لحاظ کنند همچنان که تا به حال همین گونه بوده است .

 

1 تا 7 اسفند هفته سلامت مردان با شعار ورزش کلید طلایی سلامت مردان است که واقعا با توجه به غذاهای امروزه و وضعیت زندگی ماشینی امروزه هر چه ما به مدرنیته نزدیک تر می شویم و زندگی مان بیشتر مدرن می شود ممکن است رفاه و آسایشمان بیشتر شود ولی جسم ، جان ، روح و روانمان متاسفانه دچار خطرات و آسیبهای بیشتر می شود که باید در این راستا سعی بیشتری کنیم .

 

سه شنبه 8 اسفند ماه مصادف است با روز امور تربیتی و تربیت اسلامی که از یادگارهای ارزشمند شهیدان رجایی و باهنر می باشد . در اوایل انقلاب چنین پدیده ای یعنی امور تربیتی ایجاد شد و اهداف تأسیس این امور تربیتی هم یکی انتقال ارزشهای دینی و فرهنگی انقلاب به مدارس و دانش آموزان است . انقلاب ما یک انقلاب الهی و فرهنگی بود لذا در آموزش و پرورش و مدارس ما هم باید این آرمانهای امام و انقلاب منتقل شود . دوم تربیت و بازسازی دانش آموزان در فضای انقلابی و اسلامی است و سوم زمینه سازی برای ورود نگرش های دینی و ارزشهای انقلاب اسلامی و نظام آموزش و پرورش و حفظ مدارس از آفات فرهنگی و سیاسی بود . هدف این بود که در آموزش و پرورش در کنار آموزش ، اصلاح صورت بگیرد ، تهذیب ، ساختن و خودسازی صورت گیرد و چهارم شناخت و پرورش استعداد های دانش آموزان در رشد دینی ، عقلانی ، اجتماعی و عاطفی است . مهمترین اهداف تشکیل امور تربیتی در مدارس و آموزش و پرورش حراست از مرزهای اعتقادی و حفظ دستآوردها و تبیین ارزشهای انقلاب ، دین ، مکتب و مذهب در مدارس است که مسلم است اگر خوب آرمانهای امام و انقلاب عملی شود دیگر نیازی به اعمال سند 2030 یونسکو نداریم که همه چیز را از ما می گیرد و همه مشکلات را بر ما می افزاید اگر ما بر منشا و مبنای اسلام و آیین توحیدی و مذهب شیعه که کامل است و همه ی حقوق اسلامی و همه ی مبانی دینی در آن گنجانده شده است در مدارس و آموزش و پرورش اعمال شود دیگر جایی برای اعمال سند 2030 وجود ندارد .

 

اتفاق بسیار تلخی در شب شهادت حضرت فاطمه (س) در خیابان پاسداران تهران به وقوع پیوست و اغتشاشگران داعشی مسلک در این خیابان اغتشاش کردند و متاسفانه چند تن از عزیزان حافظان امنیت و بسیجیان هم به شهادت رساندند و از شواهد و قرائن بر می آید که فرمان اصلی این قضیه و پشت پرده این حوادث اخیر در دست بیگانگان و در دست استکبار جهانی بوده است . باید از همه ی نیروهای نظامی و انتظامی که با عربده کشی این عده که توسل آنها به اتوبوس و سلاح سرد بود و جنایاتی را رخ دادند ولی عزیزان نیروهای انتظامی با کمال خویش تنداری برای حفظ جان مردم تلاش کردند واقعا باید تقدیر و تشکر کرد . دوم اینکه اراذل و اوباش متاسفانه از حلم و صبر و صبوری نظام و نیروهای امنیتی و نظامی سوء استفاده کردند و این حلم و صبر هم اندازه ای دارد . ما از نیروهای نظامی و انتظامی می خواهیم که از این به بعد دیگر مماشات و صبر و حلم انقلابی را کنار بگذارند و با اغتشاش گران و آشوب گران مبارزه کنند چرا که هیچ چیز را با امنیت نمی توان معامله کرد . در کشور ایرانی که امنیت را در تمامی منطقه خاورمیانه بحمد الله با عزت برقرار می کند نباید یک عده عربده کش و اراذل و اوباش این جنایات را مرتکب شوند . از طرفی کسانی که عامل این اغتشاشات و جنایات بودند را به اشد مجازات برسانند .

متاسفانه بعضی از افرادی که خود را افراد سیاسی و وجهه دار جامعه و خواص جامعه قلمداد می کنند متاسفانه به بهانه حقوق بشر از بعضی از این اراذل و اوباش دفاع می کنند و اینها باید بدانند و تکلیف خود را با دین و قرآن و حقوق بشر و با نظام اسلامی روشن کنند .

 

نکته بعد سقوط هواپیمای مسافر بری تهران – یاسوج بود که متاسفانه حادثه ی بسیار تلخ و دلخراشی بود و هنوز هم که هنوز است جنازه های این عزیزان در میان یخ ها و برف ها افتاده است و متاسفانه خانواده های ایشان منتظرند که من جا دارد از همه ی نیروهای امدادی ، امنیتی و سپاه ، ارتش و هلال احمر و تمام کسانی که این چند روزه دارند تلاش می کنند در این سرمای یخبندان و چند درجه زیر صفر ارتفاعات آن منطقه تمام همت خود را به کار بردند ، تقدیر و تشکر می کنم . انشالله باید در همه ی عرصه ها دقت بیشتری شود چه در بحث سیستم ناوبری قطارها چه در هواپیماها و ... امنیت ها و ایمنی هایی که لازم است باید در این زمینه ها رعایت شود تا دیگر شاهد این حوادث تلخ نشویم .

 

بیانات بسیار مهم مقام معظم رهبری در دیدار با مردم ولایتمدار و شهید پرور استان آذربایجان شرقی که در این روزهای اخیر صورت پذیرفت حاوی نکات ارزشمندی است از جمله ، تداوم انقلاب اسلامی و حضور مردم در 22 بهمن در سالگرد سی و نهمین سال انقلاب و آغاز چهلمین سال نشان از پویایی و زنده ماندن و مانایی این نظام و این انقلاب دارد و وفاداری مردم نسبت به این نظام ، نکته دوم انتقاد از مسئولان با حمایت از نظام اسلامی قابل جمع است ، مردم حامی نظام هستند اما از وضعیت گرانی ناراحت اند ، از مشکلات بیکاری و عدم اشتغال ناراحت اند ، از وعده های سر خرمن بعضی از مسئولین ناراحت اند ، از مشکل مسکن و ازدواج جوانان ناراحت اند اما همه ی اینها مانع نمی شود که مردم از وفاداری خود نسبت به نظام و انقلاب دست بکشند . نکته سوم انقلاب اسلامی باعث عزت مردم ایران شد و چهارم پیشرفت کشور حاصل انقلاب اسلامی ملت بود اما در عرصه ی عدالت نیازمند تلاش هستیم  باید در مملکت عدالت در تمامی زمینه ها اجرا بشود . نکته پنجم آسیب شناسی انقلاب است و ایشان بیان کردند : من وظیفه دارم خطر را به مردم عزیز بگویم ، اگر به سمت اشرافی گری حرکت کردیم این رفتن به سمت ارتجاع و برگشت از اهداف است ، اگر به جای توجه به طیف ضعیف دلسپرده طبقان مرفه و زیاده خواه در کشور شدیم این حرکت به سمت ارتجاع است ، اگر به جای تکیه به مردم به خارجی ها تکیه کردیم و امیدمان را به بیگانگان بستیم این حرکت به سمت ارتجاع است ، ارتجاع وقتی اتفاق می افتد و معنایش هم این است که آدم های انقلابی سابق سر کارند اما خط را عوض کردند مانند اینکه انقلاب شده بود برای اینکه اینها بروند ، عده ای به شهادت برسند و اینها به سر کار بیایند ، این گونه نیست ما انقلاب کردیم ، شهید و خون دادیم که عدالت ، آرامش ، امنیت ، آسایش و عزت در میان مردم برقرار شود .

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان