کد خبر : 979 | تاریخ انتشار : شنبه, 28 بهمن 1396 | بازدید: 489 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های نماز جمعه 27 بهمن 96 عالیشهر

 ((بسم الله الرحمن الرحیم))

 

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 27بهمن ماه 96 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد :

مراعات تقوای الهی یعنی دوری از گناه و معصیت و دوری از کارهایی که رضای خداوند در آن نیست و موجب خشم الهی می شود .

در ایام فاطمیه و در آستانه ی شهادت جانسوز و جانگداز ریحانه ی رسول سیده النساء العالمین و شفیعه محشر حضرت صدیقه اطهر زهرای مرضیه (س) قرار داریم ، زهرایی که تمام وجودش برکت و خیر بود ، عمرش  عمر کوتاهی بود و عمر بلند و طولانی نداشت ولی واقعا این عمر کوتاه برکات بلند و زیادی داشت و جامعه ی بشری نه تنها در آن روز و بعد از آن و تا به امروز بلکه تا دولت حقه مهدی آل محمد (عج) و در دولت امام زمان و حتی در قیامت هم از برکت وجود زهرای اطهر بهره مند شده و می شوند و خواهند شد . نسل پیغمبر از زهرا است ، امامان معصوم همگی بعد از امیرالمومنین (ع) همگی به زهرای اطهر برمیگردند و حتی در مورد امیرالمومنین (ع) هم اگر نبود حمایت ها و جان نثاری های زهرا (س) ممکن بود در همان ابتدا اتفاقی برای امام علی (ع) پیش آید ولی حضرت زهرا (س) خود را فدای ولایت و دین محمد (ص) نمود و لذا یکی از القاب مشهور و معروف و به حق حضرت زهرا (س) مبارکه است . مبارکه یعنی وجود با برکت ؛ شخصی که سراسر وجودش هم برای خانواده و هم برای همسایگان و هم برای امت و هم برای جهان بشریت برکت داشته و دارد . چه خوب است که انسان یک برکتی برای مردم داشته باشد ، نه فقط برای خود تنها ، بعضی از ما برای خودمان خوب برکت داریم و خوب سود می رسانیم ، ولی سود و نفعمان ممکن است به دیگران نرسد لذا وجود با برکت آن وجودی است که به درد مردم بخورد و مشکلات مردم را برطرف کند ، مایه برکت جامعه و اهل شهر و روستا و اهل فامیل باشد ، لذا وجود حضرت زهرا با برکت است و از همین رو به ایشان کوثر یعنی خیر کثیر می گویند ، سراسر وجود زهرا (س) خیر و برکت است .

ما انسانها چه کنیم  و چه کاری انجام دهیم که وجود مان مایه خیر و برکت باشد و این برکت در زندگی و اولاد و ... باشد ؟

موجبات برکت اولا ایمان توام با تقوا و دوری از گناه است . اگر انسان ایمان داشته باشد خداوند عالم بر او برکت سرازیر می کند . اگر همه امت و مردم اهل ایمان و تقوا باشند خدا برکات خود را از آسمان و زمین بر آنها نازل می کند ، از آسمان باران های به موقع و مناسب و از زمین هم برکتش را شامل حال مردم می کند به شرطی که مردم گناه نکنند .

دوم اینکه مطیع اوامر الهی بودن ، اگر انسان مطیع امر پروردگار عالم باشد ، خداوند هم به او برکت می دهد ، امام رضا (ع) فرمودند : خدا به سوی یکی از انبیاء وحی کرد و به او این مساله را ابلاغ نمود که هر وقت من اطاعت بشوم راضی می شوم و منم از هر کسی که راضی باشم به او برکت می دهم . برکت خدا هم پایان ندارد .

سوم عدل ، اگر در یک جامعه از سوی حاکمان و مسئولانی که باید عدالت را مراعات کنند ، عدالت برقرار بشود ، برکت شامل آن جامعه می شود ولی اگر در آن  جامعه کسانی که مسئول اجرای عدالت هستند عدالت را مراعات نکنند ، برکت از آن جامعه برچیده می شود .

چهارم از موجبات برکت دعای والدین و پدر و مادر در حق فرزندان است ، جوانان باید کاری کنند که پدر و مادر برایشان دعا کنند ، دعای خیر والدین موجب برکت عمر انسان خواهد شد .

پنجمین موجبات برکت پرداخت زکات و حقوق الهی است . واژه زکات یعنی رشد و نمو ، اگر مردم موقع گندم زکات بدهند خداوند سال دیگر باران رحمتش را بیشتر از پیش و به موقع نازل می کند . خمس دادن مایه برکت و خیر در زندگی است .  

 

بحمد الله حماسه عظیم و به یاد ماندنی و تماشایی 22 بهمن و راهپیمایی بزرگ این روز ، امسال هم همان گونه که مقام معظم رهبری پیش بینی کردند که تماشایی خواهد بود ، حقا تماشایی هم شد و انصافا ملت ایران باز هم عظمت ، اقتدار و حضور در صحنه خود و وفاداری به اسلام و انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و آرمانهای امام راحل را باز هم به منصه ظهور رساندند و به حول و قوه الهی و به کوری چشم دشمنان اسلام و انقلاب و دشمنان نظام جمهوری اسلامی امسال سالگرد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و جشن این انقلاب با عزت و اقتدار هر چه تمام تر برگزار شد و موجبات خوشنودی دل امام زمان و مقام معظم رهبری شد کما اینکه مقام معظم رهبری هم در پیامی که جهت تقدیر و تشکر از مردم به خاطر حضورشان در راهپیمایی صادر فرمودند چند نکته را در این پیام اشاره داشتند ، اولا راهپیمایی 22 بهمن 96 یک حادثه بزرگ و خیره کننده بود ، دوم پرجمعیت و پر شورتر از سالهای قبل طبق آماری که ارائه شده است ، مردم زنده بودن و پویایی انقلاب را به رخ دشمنان کشیدند . مردم پایبندی به آرمانهای امام راحل را با صدای بلند در 22 بهمن امسال فریاد کردند و فرمودند مسئولین باید قدر این مردم را بدانند و مسئولان با استقامت کامل و روحیه ی انقلابی و عمل جهادی به ملت عزیز خدمت و از آرمانهای انقلاب دفاع کنند همچنان که مردم ایستادند پای کار ، مسئولین هم باید تلاش کنند و همت بگمارند . 22 بهمن همه و هم آمدند ، از همه ی جریانها و از همه ی احزاب و از همه ی اقشار مردم در این روز حضور پیدا کردند تا بگویند که اگر تمام سختی های عالم هم بر دوششان سنگینی کند ، اگر در پیچ و خم زندگی مادی هزار بار هم از پا بیافتند اما باز هم مومنانه پای آرمانهای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در کنار بزرگ پرچم دار انقلاب مقام معظم رهبری استوار مانده و همچنان ایستادگی می کنند و حاضرند تمام هستی خویش را قربانی اسلام و انقلاب و در راه تداوم نظام مقدس جمهوری اسلامی فدا کنند . مردم آمدند تا بگویند پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران را که تجلی ایمان ، مردانگی ، اراده ، ناموس ، غیرت ، پاکی و شرف یک ملت است و با خون پاک هزاران عاشق و دلباخته ی دین و میهن دوام و بقاء یافته همچنان این پرچم سه رنگ را با آرم لا اله الا الله بر بلندای تاریخ ایران اسلامی همچنان انشالله به اهتزاز خواهند درآورد .

لذا من هم به سهم خودم تقدیر و تشکر می کنم از حضور شما مردم عزیز و بزرگوار شهر عالیشهر و روستاهای همجوار که انصافا در این 22 بهمن امسال هم بهتر از سالهای قبل حضور پیدا کردید ، شورای هماهنگی تبلیغات شهر عالیشهر ، همه ی مسئولین شهر عالیشهر که کمک کردند و یاری رساندند و برنامه راهپیمایی مقتدرانه و تمامی برنامه ی های این دهه را تدارک و فراهم نمودند . جا دارد از تیپ 214 تکاوران حضرت امیر (ع) هم به دلیل به اهتزاز درآوردند پرچم جمهوری اسلامی ایران بر فراز آسمان شهر عالیشهر با دستگاه پارا موتور توسط دو تن از پاسداران که بار دیگر عزت و اقتدار شکوه نظام مقدس جمهوری اسلامی را به رخ دشمنان اسلام کشاندند .

جا دارد در این جا باز هم از تمامی مسئولین استانی و شهرستانی و همچنین مسئولین شهر عالیشهر درخواست کنم که قدر این مردم را بدانند و مشکلات و گرفتاری های شهر را برطرف سازید و همت بگمارید ، شرکت عمران ، شورای اسلامی ، شهرداری دوستانه و برادرانه همگی انشالله دست به دست هم دهند و پیگیر رفع مسائل و مشکلات و گرفتاری های شهر باشند و دنبال مسائل حاشیه ای بی اهمیتی که راندمان کار و خدمت رسانی را عقب می اندازد نباشند ، فقط برای رضای خدا با وحدت و برادری برای رفع مشکلات تلاش نمایند .

انهدام هواپیمای اف 16 رژیم اشغال گر و متجاوز صهیونیستی توسط ارتش مقتدر سوریه که واقعا نشان داد ومعادلات منطقه از جهت اقتدار و قدرت مقاومت تغییر کرده و رفته است به سمت عزت و اقتدار نیروهای مقاومت و باید گفت که سوریه دیگر سوریه چند سال قبل نیست ، همچنان که حزب الله تا نک های مدرن و مجهز مرکاوای رژیم صهیونیستی را منهدم و هیبت و هیمنه ی این رژیم را در این قضیه شکست ، همچنان مقاومت هم یک هواپیمای فوق مدرن اف 16 اسرائیل را با عزت و اقتدار به زمین می اندازد ، آن هم در منطقه جولان که نشان دهد و اعلام کند یک جبهه گسترده ای علیه رژیم صهیونیستی باز شده است و خصوصا از منطقه اشغالی جولان احساس خطر بیشتری می کند و مقاومت و حزب الله و جبهه مقاومت احساس عزت و اقتدار بیشتری خواهد کرد .

 

انشالله سه شنبه آینده سوم ماه جمادی الثانی ، مصادف است با شهادت صدیقه اطهر  زهرای مرضیه (س) که من پیشاپیش شهادت دردانه ی رسول اکرم را تسلیت عرض می کنم به محضر صاحب عزای حقیقی این ایام حضرت ولیعصر (عج) و به همه ی شما برادران و خواهران ایمانی و توصیه می کنم همه ی هیئت های مذهبی شهر از جمله مساجد ، حسینیه ها و تکایا برای رضای خدا انشالله مجالس و محافل عزایی زهرای اطهر مثل عاشورا برگزار کنند چون اگر شهادت زهرای اطهر اتفاق نمی افتاد و ظلم به زهرا نمی شد ، ظلم آن در کربلا استمرار پیدا نمی کرد که فرزندان زهرا را مظلومانه با لب تشنه به شهادت رسانند ، لذا ما مصیبتمان در ایام شهادت حضرت زهرا (س) باید بزرگتر از ایام عاشورا باشد چرا که متاسفانه حادثه ی آتش زدن خانه ی زهرا (س) سبب شد که بعد ها این ظلم و جنایت استمرا پیدا کند . ما همگی عزادار زهرا (س) هستیم و خصوصا این فاطمیه دوم را با شکوه تر برگزار کنید و همگی در مجالس و محافل عزای زهرای اطهر (س) شرکت کنید و در این فاطمیه استان ما معطر به عطر حضور شهدای گرانقدر هم شده است و انشالله یکی از همین شهدا هم در هفته ی آینده روز یکشنبه ساعاتی حضور پیدا خواهد کرد و جا دارد یک استقبال و تجلیل مناسبی از حضور شهید گمنام که در شهر عالیشهر تشییع خواهد انجام بشود .

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان