کد خبر : 919 | تاریخ انتشار : شنبه, 04 آذر 1396 | بازدید: 694 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های نماز جمعه 3 آذر ماه 96 عالیشهر به امامت حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم شهر

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 3آذر ماه 96 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد :

تقوای الهی یعنی رعایت حلال ، حرام و حدود خداوند متعال و همچنین نگهداری چشم ، گوش ، دست و قلب و زبان از گناه و معصیت

امام عسکری (ع) در سفارشی که به شیعیان دارند فرمودند : ای پیروان اهل بیت من شما را توصیه می کنم به تقوای الهی و ورع (احتیاط و دقت در دین داشته و در راه خدا تلاش و کوشش کنید ، ورع یعنی اینکه انسان حواسش باشد چه می خورد ، چه می پوشد ، چه می گوید و کجا می رود ، هر چه جهاد ، تلاش و کوشش انسان در راه خدا بیشتر باشد توفیقات بهتری کسب می کند و به عزت و شرافت بالاتری می رسد ) و راست بگویید و صداقت داشته باشید ( یکی از بزرگترین نشانه های نفاق که در بعضی از انسانها پیدا می شود اختلاف دل و زبان است ) و امانت داری کنید ( امانت داری مساله بسیار مهمی است ، امانت گاهی یک وسیله ای را ممکن است پیش کسی امانت گذاشت و باید مراقبت نمود و یک موقع منظور از امانت افراد هستند یک معلم چندین دانش آموز بعنوان امانت در اختیار او قرار دارد که امانت داری این است که باید خوب تعلیم و تربیت انجام دهد ، زن و فرزند امانت هستند ، شوهر امانت است برای همسرش ) طرف شما که چیزی را پیش شما به امانت می گذارد چه شایسته و انسان خوبی باشد و چه انسان فاسق و فاجری باشد باید در قبال او امانت داری نمود و باید سجده های طولانی داشته باشید ( سجده های شکر در قبال این باران رحمتی که خداوند به همه ی ما عنایت نمود  ) مردم با همسایه های خود خوب رفتار کنید ( همسایه آزاری نکنید ، در حق همسایه حق کشی نکنید ) هدف بعثت پیامبر همین اخلاق نیکو است ، در میان جمعیت آنها حرکت کنید و با هم نماز بخوانید و با هم باشید و اگر کسی از همسایه های شما از مومنین و برادران دینی شما از دنیا رفتند در تشییع جنازه آنها شرکت کنید ، اگر خدایی ناکرده همسایه شما مریض شد از او احوالی بپرسید و حقوق مومنین و همسایه ها را مراعات کنید ، مردم از خدا بترسید ، از عقاب خدا و از عذاب خدا بترسید ، از اینکه خداوند دقت بسیار بالایی دارد اگر ذره ای کار خوب انجام دهید نتیجه آن را خواهید دید و ذره ای هم کار بد انجام دهید کیفرش را انسان می بیند . ای شیعیان مایه آبرو و زینت ما باشید ( ما همیشه برای ظهور امام زمان دعا می کنیم اما چقدر خودمان را برای ظهور حضرت آماده کرده ایم ؟ آیا دینمان ، اخلاقمان ، خانواده مان ، حجابمان درست است ؟ آیا دروغ گویی هایمان را کم نموده ایم ؟ آیا به گونه ای بوده ایم که اگر فردا امام زمان (عج) آمد ما شرمنده نباشیم ؟  ) ای مردم زیاد به یاد خدا باشید ( هیچ لحظه ای خدا را فراموش نکنید ، در اداره ، خانه ، ماشین ، پای اینترنت و ماهواره ، فضای مجازی و هر کجا که هستید خدا را از یاد نبرید چرا که همه جا شیطان به سراغ انسان می آید ، اگر خدا را یاد کردید و بنده ی واقعی خدا شدید پس شیطان فرار می کند ) و زیاد به فکر مرگ باشید هیچ گاه فراموش نکنید که روزی از دنیا خواهید رفت . زیاد قرآن بخوانید ( قرآن نور است و کسی که با قرآن مانوس باشد با نور مانوس است و کسی که همیشه با نور باشد در ظلمت و گمراهی نیست و در چاله های انحراف و گناه نمی افتد چرا که همیشه زیر شعاع نور قرآن و نور محمد و آل محمد (ص) است .) تا می توانید صلوات بر محمد و آل محمد (ص) بفرستید .

 

یکشنبه 5 آذر مصادف است با سالروز تشکیل نهاد مقدس و ارزشمند و با برکت و شجره ی طیبه ی بسیج مستضعفان به فرمان حضرت امام خمینی (ره) که بعنوان روز بسیج مستضعفین نام گذاری شده و واقعیت مساله این است که بسیج از اول انقلاب تا کنون بازوان ولایت و نظام بوده است و هدف از تشکیل این نهاد ارزشمند جذب ، آموزش ، سازماندهی نیروهای مردمی برای انجام ماموریت های محوله با توجه به شرایط صنفی و سنی بسیجیان از جمله  دانش آموزی ، کارگری ، دانشجویی ، کارمندی و ... است ساختار بسیج مستضعفان به گونه ای است که هم در زمان صلح و هم در زمان جنگ کارایی بسیار لازم دارد و این ساختار قابل انعطاف می باشد . در دوران جنگ و دفاع مقدس دیدیم که واقعا بسیج و بسیجیان خالصانه و مخلصانه رفتند و در دفاع از میهن اسلامی جانانه مجاهدت کردند و عده ی زیادی از آنها شهید شدند و عده ای جانباز و آزاده شدند ، اگر خدایی ناکرده باز هم مملکت ما نیاز به دفاع داشته باشد این بسیج است که می تواند عرصه ی میدان را علیه دشمن و متجاوزان محل تاخت و تاز خودش قرار دهد .  بسیج در دوران صلح هم در سیل ها ، زلزله ها ، واکسن زدن ها ، اردوهای جهادی باز هم در این عرصه بسیجیان ما جانانه وارد می شوند . بسیج همچنین در عرصه های تولید ، صنعت ، کشاورزی و ... حرف ها برای گفتن دارد و دستاوردهای زیادی داشته است . سازندگی با اکسیر فرهنگ جهادی ، ترویج الگوی نیروی دفاعی مردمی در منطقه خاورمیانه از دستاورد های بسیج است .

مقام معظم رهبری در خصوص بسیج فرمودند : این توان و نیروی عظیم مردمی بسیج است که ابر قدرتها را به زانو درآورده و باعث پیروزی اسلام در برابر نقشه های دشمن شده است ، علت شکست ناپذیری جمهوری اسلامی تفکر ، عمل و حرکت بسیجی در اکثریت قاطع مردم است و بسیج شجره ی طیبه است ، امید دوستان و مایه بیم و ترس دشمنان اسلام و انقلاب است . جا دارد از همه ی دوستان بسیجی خواهر و برادر شهر عالیشهر که در همه ی مقاطع ، مراسمات ، مناسبتها و برنامه ها همیشه در صحنه بوده اند تقدیر و تشکر کنم .

 

دوشنبه 6 آذر ماه و 8 ربیع الاول مصادف است با شهادت امام حسن عسکری (ع) که فرصت بسیار مغتنمی است برای آشنایی ما با این انسان وارسته و کامل و این امام فرزانه و فردای آن روز نیز امامت حضرت ولیعصر (عج) آغاز می گردد . امیدواریم این انقلاب اسلامی و این پیروزی هایی که نظام ما بدست می آورد همه مقدمه ای برای ظهور حضرت ولیعصر (عج) باشد .

 

حادثه ی دلخراش زلزله ی کرمانشاه را پشت سر گذاشتیم که با همه ی تلخی ها و ناکامی هایی که برای هم وطنان ما داشت ویرانی و خرابی هایی را نیز به جا گذاشت که هنوز هم مردم گرفتار این سختی ها ، درد ها و آلام هستند اما از طرفی دیگر انصافا مسئولین ، نیروهای نظامی و انتظامی ، بسیج ، ارتش ، سپاه ، هلال احمر و همه ی اقشار مردم کمک کردند و یک بسیج مردمی در همه ی عرصه های نظام جمهوری اسلامی ایجاد شد و نشان داد که حس نوع دوستی مردم بسیار تاثیر گذار است اما البته درسی که باید از این حادثه بگیریم رفع بی نظمی ها و مشکلاتی بود که در هماهنگ سازی این خدمات باید صورت می پذیرفت که البته بعد از حضور مقام معظم رهبری که در واقع بهترین مرهم بر زخم دل زلزله زدگان بود انسجام بهتری ایجاد شد و ایشان بدون هیچ گونه ملاحضات امنیتی شخصا وارد چادرها می شدند و دستورات لازم را صادر و ارائه طریق نمودند .

 

پایان سیطره ی شجره ی خبیثه ی داعش در منطقه عراق و شامات را شاهد هستیم ، داعش نیامده بود که از بین برود بلکه داعش آمده بود که بماند و افکار و اندیشه های بسیار خطرناکی هم داشت و هدفش فقط و فقط عراق و سوریه نبود بلکه کل بعضی از کشورهای منطقه را در نظر می پروراندند . نامه ای که سردار فاتح ، پیروز ، قهرمان و مخلص سپاه قدس سردار سلیمانی به مقام معظم رهبری نوشتند و رسما پایان حکومت ننگین و شکست داعش را اعلام  کردند و واقعا دل همه را شاد کرد و البته جوابیه ای که مقام معظم رهبری به این سردار فاتح پیروز بیان داشتند ضمن تقدیر و تشکر از همه ی تلاشها و ایثارگری ها و برنامه ریزی هایی که سردار سلیمانی و در کنارش مردم عراق و سوریه و شیعیان پاکستان و افغانستان  در قالب تیپ های فاطمیون و زینبیون و حزب الله لبنان الحمد الله همه با هم دست به دست هم دادند  تا این پیروزی بزرگ انجام شد و به نوعی این پیروزی ، پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود ، همچنان که شکست داعش به معنی شکست مفتضحانه ی حکومت های وابسته ی منطقه مثل عربستان و بعضی از کشورهای بود ، شکست داعش در واقع شکست 135 کشور دنیا بود که از این ها حمایت و به آنها کمک می کردند و نفت اینها را می خریدند و از نظر سیاسی و نظامی بیش از 100 کشور پشتیبان داعش بود که در راس همه ی انها می توان ازآمریکا و انگلیس نام برد  و پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی مساوی بود با شکست مفتضحانه ی آمریکایی که خیلی خواب ها برای عراق و سوریه دیده بود و در این جنگ نیابتی شکست خورد اما البته همچنان که مقام معظم رهبری فرمودند باید هیچ وقت از کید و مکر دشمن غافل نشویم چرا که دشمن بیکار نمی نشیند و هدف او نابودی اسلام و تفکر و اندیشه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که الان دنیا را در نوردیده است . گرچه داعش از نظر رسمی و حکومتی شکست خورد اما تفکر داعشی ممکن است هنوز باشد و به شکل نیروهای چریکی در کشورهای دیگری عملیاتی را انجام دهند اما مهم این است که شاخ این شیطان در این منطقه شکسته شد و ما خدا را شاکر و سپاسگذاریم و جای شهدای مظلوم مدافعان حرم در این جشن پیروزی خالی است .

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان