کد خبر : 759 | تاریخ انتشار : شنبه, 02 بهمن 1395 | بازدید: 1403 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های 1 بهمن ماه 95 شهر عالیشهر توسط حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم شهر

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 1 بهمن ماه در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد:

 مراعات تقوای الهی برای عزت دنیا و نجات در آخرت و روز تنهایی و بی کسی ما و روزی که نه مال و نه فرزند و نه پست های ریاستی هیچ کدام دردی را از ما دوا نمی کند بسیار بسیار  موثر و تأثیر گذار خواهد بود .

آنچه که لازم است و نیاز یک جامعه ی الهی و توحیدی و عدالت محور و جامعه ی اسلامی است مراعات تقوای الهی است .

در برابر قلب سالم ، قلب مریض قرار دارد و قلب مریض قلبی است که انواع آلودگی ها و انحرافات در این قلب وجود دارد که بزرگترین آن نفاق و دو رویی می باشد و اینان از امراض خطرناک قلبی است . حسادت ، سوء ظن ، نیت بد و ... همگی از نتایج مرض قلب است . ما انسانها باید پاسدار قلبمان باشیم قلبی که امام معصوم می فرمایند : القَلْبُ حَرَمُ اللهِ و باید مواظب بود تا شیاطین وارد این حرم نشوند و غیر از خدا چیزی در این حریم قلب انسان نباید وارد شود .

چشم ، گوش و غرائز انسان همه و همه در دگرگونی قلب اثر می گذارد ، آنچه که ما می بینیم و آنچه که ما می شنویم بر قلب ما اثر می گذارد ، اگر ذکر و یاد خدا باشد قلب ما خدایی می شود و اگر خدایی ناکرده غیر از خدا باشد و ذهن ما ، فکر ما و چشم ما و گوش ما به دنبال گناه باشد قلب ما هم آلوده و مکدر می شود . لذا مرکز فرماندهی هدایت انسان قلب او ست ، همچنان که مرکز فرماندهی جسم انسان مغز و سر انسان است . اگر مرکز هدایت انسان دچار انحراف بشود همه ی وجود انسان دچار انحراف خواهد شد . امام صادق (ع) نیز در خصوص قلب می فرمایند : جایگاه قلب برای ما انسان مثل جایگاه و اهمیت امام برای مردم می باشد ، چطور مردم بدون امام و راهنما به بیراهه و گمراهی می روند ، پس اعضاء و جوارح انسان و جسد انسان و خود انسان هم بدون قلب سالم گمراه می شود . اگر قلب سالم باشد آنچه که می گوییم و آنچه که می شنویم و آنچه که می بینیم حرام نیستند .

در قرآن و روایات راه هایی برای حفاظت ، حراست و پاسداری از قلب به ما نشان داده اند تا چه کنیم که قلبمان مریض نشود که آنها عبارتند از :

1 – قرآن کریم ، هر چه انسان بیشتر با قرآن مانوس باشد برای نجات انسان بهتر است چرا که قرآن شفاست ، قرآن رحمت است ، قرآن موعظه است ، قرآن پند و اندرز است ، قرآن فرقان است .

2 – پایبند بودن به شعار الهی که شعار الهی نیز عبارتند از نماز ، روزه ، خمس ، زکات و انچه که بعنوان واجبات است .

3 – مساله رعایت ادب که یکی از وظایف انسان در برابر پروردگار عالم و بزرگان دین و ائمه معصومین ادب است .

4 – یاد و ذکر خدا ، (( أَلا بِذِكرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ القُلُوبُ)) یاد خدا موجب آرامش قلب انسان می شود .

5 – صبر در برابر سختی ها ، نماز اول وقت و انفاق در راه خدا همگی از راه های پاسداری قلب می باشند .

خدا را شاکر و سپاسگذاریم که قطراتی از باران رحمتش را بر ما نازل کرد و باید همگی دعا کنیم که خداوند عالم انشاالله به حق پیغمبر و آل پیغمبر همچنان ما را مشمول رحمت و لطف خودش قرار بدهد و باران رحمتش را در روز های آینده بر ما و سرزمین های ما انشاالله نازل فرماید .

نیاز امروز کشور ما یک قوه قضاییه ی مقتدر ، مستقل و شجاع است . با ورود جدی تر قوه ی قضاییه در جریان مبارزه ی با فساد اقتصادی ، دامنه ی حملات به این قوه هم متاسفانه افزایش بیشتری پیدا کرده است . برخی از حامیان فساد در داخل و شبکه های رسانه ای وابسته ی به دشمن همه و همه دست به دست هم داده اند و در تلاش پیگیر سعی می کنند قوه ی قضاییه را مغلوب جو سازی ها و شایعات رسانه ای خودشان بکنند . لذا در این باب چند نکته لازم است که توجه بشود :

نکته اول ورود جدی قوه ی قضاییه به مبارزه ی با مفاسد اقتصادی امر مبارک و خوبی است و البته باید تداوم پیدا کند .

نکته دوم هیچ فرد و یا جناح و شخصیتی نباید به قوه قضاییه توجه کند تا آنچه که وظیفه ی شرعی و قانونی خودش می باشد در مبارزه ی با فساد را انجام بدهد و این قوه وابستگی به افراد و مسئولان را به هیچ عنوان نباید در نظر بگیرد .

نکته ی سوم اینکه همه ی مسئولان کشور ، قوه ی مجریه و قوه ی مقننه و همه ی خواص  باید از حرکت مبارک و ارزشمند و لازم قوه ی قضاییه حمایت کنند چرا که متاسفانه یکی از مشکلات مهم جامعه ی ما و خصوصاً در میان برخی از مسئولین مساله مفاسد اقتصادی است ، اختلاس ها ، دزدی ها ، رانت خواری ها ، ارتباطات نامشروع و حقوق های نجومی همگی از مفاسد اقتصادی هستند و در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست و باید جلوی آن گرفته بشود .

نکته ی چهارم اینکه حمله به قوه ی قضاییه از سوی دشمنان نشان می دهد که راهی را که قوه ی قضاییه انتخاب کرده درست است . در جامعه ای که فرهنگ اسلامی می خواهد پیاده شود پس مفاسد اقتصادی خیلی زشت است و نباید وجود داشته باشد .

نکته پنجم حمله ی به قوه ی قضاییه از سوی برخی جریانات سیاسی عمدتاً نشان از وابستگی عناصر فساد به آن جریان ها دارد .

نکته ششم نقد مشفقانه ، منصفانه و دلسوزانه ی قوه ی قضاییه هم لازم است و باید در امر مبارزه ی با مفاسد اقتصادی دقت داشته باشند .

نکته ی هفتم اینکه قوه ی قضاییه در مبارزه ی با فساد طبق فرمایشات مقام معظم رهبری باید از پاک ترین و مومن ترین و سالم ترین عناصر خود استفاده کند .

ادامه سکوت و همکاری غرب با رژیم سعودی و عربستان در نسل کشی در یمن را ناظر هستیم . 22 ماه از جنایات سعودی ها در حق مردم مظلوم و فقیر و گرفتار یمن می گذرد . بعد از 22 ماه آل سعود هر جنایتی که در یمن خواسته اند انجام بدهند را انجام داده اند  و از همه نوع تسلیحات خطرناک و مدرن آمریکایی و انگلیسی متاسفانه برای نابودی کشور و زیرساخت ها و مردم بیچاره یمن استفاده کرده اند . تا الآن متاسفانه بیش از 2000 کودک مظلومانه و بی گناه به شهادت رسیده اند ، بیش از 10000 نفر مردم یمن مظلومانه کشته شده اند . اینها جنایت نیست ؟! اینها نابودی حقوق بشر نیست ؟! ولی متاسفانه سازمانهای بین المللی سکوت کرده اند ، چرا که اهداف آمریکایی ها و استکبار را عمل می کنند .

رژیم آل سعود نه تنها در یمن جنایاتی را انجام داده اند بلکه در کشور بحرین نیز در حال جنایت هستند و به تازگی سه جوان مظلوم و بیچاره و بی گناه را اعدام کردند و به شهادت رساندند و این همه جنایت در حق مردم این کشور می کنند و عملاً کشور بحرین مستعمره ی عربستان سعودی و وهابی ها شده است و با تخریب مساجد و از بین بردن نمادهای شیعه و لغو تابعیت از بزرگان و ... در حال جنایت در کشور بحرین هستند و همه ی اینها با چراغ سبز آمریکا و استکبار جهانی همراه می باشد و اما عربستان باید بداند با این کار ها روز به روز منزوی تر خواهد شد .

حادثه ی ناگوار در شهر تهران و در ساختمان پلاسکو که متاسفانه در آتش سوخت و هم سرمایه های مردم و هم سرمایه های ملی میلیارد ها تومان به خاطر کوتاهی و رعایت نکردن بعضی از استاندارد ها از بین رفت و متاسفانه بعضی از عزیزان آتشنشان در زیر آواره ها جان خود را از دست دادند و این همه فداکاری که کردند همه برای نجات جان مردم بود که خودشان در دام افتادند و سوختند و این کار بسیار بزرگی است و متاسفانه خسارت بسیار سنگینی است و مقام معظم رهبری هم عرض تسلیت اعلام داشتند و هم دستور دادند که هر چه سریعتر باید بحث امداد رسانی به اتمام برسد . همه ی اینها نشان می دهد که باید انسان مواظب باشد و مسئولین باید توجه و دقت کنند و این ملاحظات اقتصادی و سیاسی را نکنند تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم .

  

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان