کد خبر : 748 | تاریخ انتشار : شنبه, 18 دی 1395 | بازدید: 1173 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های 17 دی ماه 95 عالیشهر توسط حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم شهر

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 17 دی ماه در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد.

بهترین زاد و توشه برای آخرت و زیباترین و ارزشمندترین لباس برای انسان تقوای الهی است .

یکی از مصادیق و تبلور های تقوا در زندگی ما انسانها مراعات عفاف و حجاب است و با توجه به اینکه امروز سالروز توطئه کشف حجاب از سوی رضا خان ملعون در سال 1314می باشد در خطبه ی اول نکاتی در خصوص اهمیت و ارزش حجاب و عفاف از منظر اسلام بیان می کنم .

خلقت انسان به گونه ای است که نیاز به لباس و پوشش دارد و این لباس از نظر عقلی ، شرعی و توحیدی برای مرد یک سری شرایط و برای زنان نیز شرایط دیگری دارد . زیربنای رعایت عفاف و حجاب برای انسان طبق خواسته ی اسلام این است که حجاب و عفاف درونی داشته باشد چرا که اگر در درون ، انسان اهل عفت و پاکی باشد این عفت درونی در ظاهر نیز خود را نشان می دهد .  اگر مرد و زن عفت داشته باشند در نتیجه این عفت برای انسان عفت در کلام می آورد ، عفت در لباس و رفتارهای اجتماعی برای انسان ایجاد می کند .

 

زمینه های فردی عفاف برای انسانها عبارت است از :

1 - ایمان ، اگر انسان اعتقاد به حجاب داشته باشد ، باعث می شود که خود بدون هیچ اجباری حجاب را رعایت کند و اگر انسان ایمانی به حجاب نداشته باشد به طور مثال موجب می گردد که در کشور ایران اسلامی زیر سایه ی خون هزاران شهید بی عفتی و بی حیایی کند که اکنون ما نیز بعضاً متاسفانه شاهد آن هستیم . ایمان سرلوحه ی عفاف و حجاب است ، ایمان به خدا ، اعتقاد به اینکه ارزش زن به حجاب او است و اعتقاد به اینکه هر چه ارزش انسان بالاتر باشد پس نگهداری از او مهم تر می شود .

2 – آگاهی ، زنی که به اهمیت حجاب آگاه باشد بی حیایی نمیکند . خیلی از زنان و دخترانی که در جامعه بی حجاب هستند متاسفانه حکم حجاب را به درستی نمی دانند و آگاه به عقاب و پیامد های ناگوار بی حجابی نیستند .

با توجه به خلقت زنان ، که بیشتر جلب توجه می کنند پس رعایت حجاب برای آنها بیشتر مد نظر می باشد و زنان نباید به صورت ناز و کرشمه  صحبت کنند و یا اینکه به گونه ای لباس بپوشند و راه بروند و در جامعه برخورد کنند که مردان را تحریک کرده و نگاه های مرض آلود مردان را به دنبال خود بیاورند و از طرفی دیگر این مردان نیز طبق احکام قرآن با نگاه های حرام دچار معصیت الهی می شوند .

 

 زنان نباید زمینه را برای چشم چرانی و نگاه های مرض آلود مردان مریض محیا کنند و اگر زنان حجاب را مراعات کنند در نتیجه باعث می شود مردان به زن ها نگاه انسانی نه نگاه جنسی داشته باشند . اسلام برای زنان ارزش و قداست قائل شده است که آنها دُر گرانبهای خود را نباید در معرض دید مردم قرار دهند و هر کس به راحتی به انها دسترسی داشته باشد . با حجاب جاذبه های جنسی زنان فقط برای شوهر حفظ می شود و اسلام نیز تأکید دارد که زنان هر چه جاذبه های جنسی دارند باید برای شوهران خود ارائه بدهند .

 

گسترش بی حجابی و فساد باعث گسستگی جامعه می شود . دشمنان دین و قرآن و دشمنان مسلمانان و بویژه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به این نتیجه رسیدند که با راه نظامی نمی توان با ایران مقابله کرد لذا خاکریز ها و تاکتیک های خود را عوض کرده اند و  از طریق شبکه های مجازی و ماهواره ها وارد خانه ها و خلوت زندگی ما شده اند ، از راه تهاجم فرهنگی و بی حجابی زن ها و شرب خمر و ... وارد شده اند پس همه ی ما باید مواظب باشیم چرا که همه ی این شرایط خانواده های ما را تهدید می کند ، یکی از عوامل افزایش آمار طلاق ها و کم شدن ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج همین بی حجابی ها و بی بندو باری ها و بی عفتی ها است .

 

آیا واقعاً باید تراز جامعه اسلامی اینگونه باشد که این همه بی حجابی و بی بند و باری و بی عفتی در جامعه نمایان باشد ؟ ، جای غصه ، غم و اندوه دارد که در بازارها ، پارک ها ، کنار دریا ، سواحل ، سه شنبه بازار جامعه اسلامی انسان صحنه هایی را مشاهده می کند که انگار اصلا اینجا اسلام وجود ندارد و متاسفانه بعضی از زنان بی حیا و بی حجاب و بی عفت شده اند و با وضع بسیار زننده و بدی وارد جامعه می شوند و در کنار آنها آیا مردانی وجود ندارند که غیرت داشته باشند و به آنها تذکر بدهند ؟ اسلام فقط به نماز خواندن و روزه گرفتن و تلاوت قرآن تنها نیست بلکه همین قران فریاد حجاب و عفاف دارد .

 

امروز جمعه سالروز توطئه ی استعماری کشف حجاب از سوی رضا خان ملعون در سال 1314 می باشد . از سوی استعمار پیر انگلیس و استکبار جهانی سه نفر در سه منطقه ی مهم ما ماموریت پیدا کردند که افکار ، اندیشه ها و تفکرات غربی ها و استکبار و استعمارگران را اجرایی کنند ، اتاتورک در ترکیه ، امان الله خان در افغانستان و رضا خان در ایران که متاسفانه تلاش های بسیار زیادی را در راستای غربی کردن ملت ایران انجام دادند که بحمد الله با پیروزی انقلاب اسلامی ایران این توطئه ی استعمار گران در ایران اسلامی شکست خورد و خاتمه پیدا کرد ولی متاسفانه اکنون به روش ها و مدل های دیگری فعالیت می کنند .

 

سالروز درگذشت جهان پهلوان تختی در سال 1346 را در پیش داریم که این روز را بعنوان روز جوانمردی و فتوت نام گذاری کرده اند و امیدواریم که ورزشکاران با اخلاق ما در کنار پهلوانی جسمی ، پهلوانی اخلاقی و فتوت و مردانگی را سرلوحه کار خود قرار دهند . در راستای همین موضوع علی رغم اینکه کارهایی شده است اما من از مسئولین محترم ورزشی استان تقاضا دارم که انشاالله به مسائل ورزشی شهر عالیشهر بیشتر رسیدگی کنند با توجه به جمعیت بسیار زیاد جوانی که در این شهر حضور دارند می طلبد که مسئولین بزرگوار در رابطه ی با مسائل ورزشی شهر قدم های بزرگتری را برداند .  

 

18 دی ماه 8 ربیع الثانی مصادف با میلاد سراسر نور و خیر و برکت امام حسن عسکری (ع) می باشد که پیشاپیش میلاد این امام بزرگوار را به ساحت مقدس فرزند گرانقدرش حضرت مهدی (عج) و به همه ی شیعیان تبریک و تهنیت عرض می کنم و باید این ایام موالید اهل بیت عصمت و طهارت فرصتی برای بازبینی و مطالعه ی بیشتر زندگی اهل بیت و در نتیجه شناخت بیشتر ایشان باشد .

 

یکشنبه 19 دی ماه مصادف با سالروز قیام خونین مردم قم در اعتراض به مقاله ای که ساواک در توهین به حضرت امام خمینی (ره) صادر کرده بود . بعد از شهادت حاج آقا مصطفی (ره) که در عراق به صورت مرموز و مشکوک و با دسیسه رژیم شاه در آنجا غریبانه و مظلومانه به شهادت رسید در ایران علما و بزرگان و مردم مجالس و محافل ختم این بزرگوار را برگزار کردند و همین خود حرکت مجددی برای پیشرفت روند نهضت امام بود که این وضعیت برای رژیم خیلی دلچسپ نبود لذا مقاله ای را در روزنامه ی اطلاعات آن زمان علیه مقام شامخ روحانیت و بویژه مقام شایسته حضرت امام (ره) پر از جسارت و اهانت منتشر کردند .

 

دوشنبه 20 دی ماه 10 ربیع الثانی مصادف با وفات حضرت فاطمه ی معصومه (س) می باشد . حضرت معصومه بانویی بسیار بزرگ و بانویی بسیار با عظمت و با فضیلت می باشند که با هجرتش به قم و از طریق قم دنیا را متحول ساخت . تمام تحولاتی که در دنیا اتفاق افتاده است و بخش عظیم آن که به نظام مقدس جمهوری اسلام ایران بر می گردد که بیداری مردم و حرکت جهان بشریت به سمت و سوی اسلام ناب محمدی (ص) است که این نظام مقدس جمهوری اسلامی از برکات قم و جناب فاطمه ی معصومه (س) می باشد .

 

سه شنبه 21 دی ماه مصادف با سالروز ترور و شهادت شهید هسته ای جناب مهندس احمدی روشن از شهدای بزرگ هسته ای است . این ترور هایی که انجام شد و  مزدوران استکبار در ایران دانشمندان ما را ترور نمودند نشان از به بن بست رسیدن استکبار جهانی در مقابله با ایران اسلامی بود که البته توصیه ما  به مسئولین محترم این است که شهید احمدی روشن ها را فراموش نکنند و با وجود اینکه بیش از یک سال در این مذاکرات هسته ای تلاش کردند علی رغم اینکه مقام معظم رهبری بارها بیان فرمودند که من به این مذاکرات خوش بین نیستم اما مذاکرات انجام شد و مسئولین محترم نیز تلاش های زیادی انجام دادند اما متاسفانه محکم کاری نشد و لذا امریکایی ها دبه در آوردند و عهد شکنی کردند و معلوم نیست سرنوشت برجام به کجا بیانجامد ضمن اینکه ما مدت های زیادی را فقط و فقط به سمت جریان برجام سوق دادیم و متاسفانه امید های کاذب در مردم ایجاد شد و الان هم فرجام برجام معلوم نیست .     

 

چهارشنبه 22 دی ماه مصادف با سالروز حماسه ی بزرگ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان بوشهر و آنهم دستگیری تفنگداران متجاور آمریکایی در خلیج فارس توسط عزیزان در نیروی دریایی سپاه منطقه دوم ندسا و بویژه ناو تیپ 214 تکاوران حضرت امیر (ع) می باشد که واقعا کار بسیار ارزشمندی و مهم و به جایی بود که تجلیلی هم مقام معظم رهبری از فرماندهان این عملیات انجام دادند و این نشان از اهمیت این کار بود که نیروی دریایی سپاه هیمنه ی استکبار را به هم ریختند .  

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان