کد خبر : 735 | تاریخ انتشار : شنبه, 04 دی 1395 | بازدید: 1083 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خطبه های 3 دی ماه 95 عالیشهر توسط حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم شهر

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 3 دی ماه در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد.

تقوای الهی دژ مستحکم پروردگار عالم در مقابل هوا و هوس و وسوسه های شیاطین درون و برون است .

اگر تقوای الهی در همه ی زمینه ها در زندگی ما مراعات بشود عزت دنیا و آخرت را به دست می آوریم و مورد لطف و عنایت پروردگار عالمیان قرار خواهیم گرفت .

 

سبک زندگی ما باید بر مدار تقوا باشد ، حیات ما ، زندگی ما ، رفتار ما باید بر اساس مراعات تقوای الهی باشد ، انسان با تقوا این تقوا را در تمام زوایای زندگی بروز می دهد ، یکی از مظاهر رعایت تقوا ، رعایت ادب است . یکی از مصادیق سبک زندگی اسلامی و دینی و توحیدی ادب است . در روایات نیز داریم که هیچ ارثی بالاتر از ادب نیست . چون اگر پدر ثروت های بسیار زیادی برای فرزند بگذارد ولی این فرزند ادب نداشته باشد ، رفتار اجتماعی را بلد نباشد همین ثروت برای او خصم می شود و هیچ ارزشی ندارد .

 

در قران کریم خداوند مصادیق زیادی را از ادب و بی ادبی بیان می کند . توبه و استغفار و اقرار به گناه در پیشگاه پروردگار یک نوع ادب است ، نماز خواندن ما یک نوع ادب است ، دعا کردن یک نوع ادب است . در مقابل ، شیطان در برابر پروردگار بی ادبی می کند و  با کمال گستاخی می گوید خداوند مرا گمراه  و بیچاره کرده است .  ادب فضیلت بسیار ارزشمندی است که انسان اگر آنرا داشته باشد بسیار برای او سودمند است . امام علی (ع) نیز در این خصوص می فرمایند : هر کاری که انسان می خواهد انجام بدهد نیازمند عقل است و عقل نیز احتیاج به ادب دارد . انسان باید در زمینه های مختلف ادب داشته باشد از جمله ، ادب در مقابل خدا ، ادب در مقابل پیامبر ( با گذاشتن نام فرزندانمان همنام پیامبر ، فرستادن صلوات هنگام شنیدن نام پیامبر ) ، ادب در مقابل ائمه معصومین ( با احترام نام اهل بیت را بردن ، با ادب زیارت کردن) ، ادب در مقابل عالمان و معلمان ، ادب در مقابل پدر و مادر و ادب نسبت به بزرگ تر ها  همگی نمونه های مراعات ادب در زندگی می باشد .

 

در روز یکشنبه 5 دی ماه ولادت با سعادت پیامبر بزرگ الهی حضرت عیسی بن مریم (ع) را در پیش داریم . حضرت عیسی واقعاً معجزه ی الهی بودند و یکی از پیامبرانی بود که تولدش صحنه ی عجیبی را در تاریخ بشر ایجاد نمود . اقتضای مقام مسیح و هدف مکتب حضرت عیسی اعتراض به ظالم و بازداشتن ظلم از مظلوم است . مکتب مسیح این گونه است که نه به کسی ظلم کنید و نه زیر بار ظلم بروید . البته متاسفانه آنچه الان از مکتب مسیح به دست مدعیان پیروی از مسیح باقی مانده یک انجیل دست خورده و تحریف شده ای است که متاسفانه مکتب واقعی مسیح را دگرگون نموده اند و عالمان مسیحی که کلیساها را می چرخانند با افکار و اندیشه های غلط خود را به عنوان مدعیان مسیح قلمداد می کنند اما فقط و فقط به مسائل دینی و مذهبی درون کلیسا چسپیده اند و کاری به ظلم و ستم ظالمان ندارند . بخش اعظم جنایت ها و ظلم هایی که در تاریخ بر بشریت روا می شود زیر سر پیروان ادعایی حضرت مسیح است . مگر سردمداران آمریکا خود را بعنوان پیروان مسیح قلمداد نمی کنند ؟ مگر سردمداران انگلیس و فرانسه و ... خود را از پیروان مسیح قلمداد نمی کنند ؟ اینان چه ظلم هایی را در عالم دارند مرتکب می شوند ! پاپ ها و علمای مسیحی و سردمداران کلیساها باید جلوی اینها را بگیرند . اما متاسفانه کجا هستند در برابر این همه ظلمی که سردمداران استکبار جهانی مرتکب می شوند چرا ساکت نشسته اند  و فریاد نمی زنند ؟ آیا اگر حضرت عیسی الان در بین مردم حضور داشت در برابر این همه ظلم ها و ستم های آمریکا و استکبار فریاد نمی زدند ؟  در طول حکومت 200 ساله آمریکا چه جنایت هایی که در جهان به دست او اتفاق افتاده است و امروز نیز هر جا جنایت ، مکر ، فریب ، توطئه ای و ظلمی در حق مظلومان عالم است زیر سر سردمداران استکبار جهانی و در راس آنها آمریکای جنایتکار است و همه ی آنها مدعیان پیروان مسیح هستند .

 

در سوریه این همه جنایت می شود اما متاسفانه کسی دم نمی زند ، در یمن این همه کودک بی گناه فقیر ، بدبخت و بیچاره را زیر آوار می برند کسی دم نمی زند و صدایی از کسی بلند نمی شود و بلکه بعضاً به جنایتکار های وهابی کمک هم می کنند و طرفداری از این جنایتکار ها می کنند ، طرفداری از جنایتکاران وحشی داعشی می کنند و از بالا برای آنها با هلی کوپتر آذوقه ، سلاح و مهمات قرار می دهند ، آیا واقعاً این تفکر حضرت مسیح می باشد ؟!

 امیدواریم جهان برسد به جایی که پیام مسیح (ع) و پیام محمد (ص) بعنوان منشور حقوق بین الملل توحیدی جهانی بشود ، نه منشور حقوق بشری که آمریکا تدوین می کند که هر آن کس و هر آنجا و هر آنچه در راه منافع و سمت و سوی آمریکا باشد اینها کارشان درست است و باید از آنها دفاع شود و هر آن کس که مخالف است باید نابود شود .

 

تا زمانی که سر مردم سوریه بریده می شد و کشته می شدند و زنان مسلمان سوری و عراقی را بعنوان برده و کنیز به بازار می بردند و به فروش می رساندند ، آن زمان حقوق بشری نبود و سازمان ملل دم نمی زد اما الآن که حلب بعد از چهار سال مقاومت مظلومانه و غریبانه جبهه مقاومت بحمد الله به پیروزی می رسد می گویند الآن بیایید مذاکره بکنید برای نجات جنایتکاران داعش ، برای نجات جان جنایتکارانی که سر می برند و قلب انسان ها را در می آورند ، چطور تا دیروز سازمان ملل دم نمی زد در مقابل این همه جنایت در سوریه و عراق و الان که بحمد الله موصل در حال آزادی کامل است فریاد حقوق بشر می زنند .

 

جا دارد یادی کنیم از شهدای مدافع حرم و تقدیر و تحسین کنیم از سرداران رشیدی چون سردار سلیمانی که باعث فخر و عزت عالم تشیع و جهان اسلام است که واقعا چه زحمت ها و چه رنج ها را تحمل کردند تا بحمد الله حلب آزاد شد ، با همه ی کمک هایی که آمریکایی ها و ترکیه ای ها انجام می دادند و هنوز نیز انجام می دهند . با همه ی کمک های کشورهایی چون عربستان ، قطر ، امارات و ... و استکبار جهانی می کردند ولی بحمد الله با مقاومت مردم و جبهه مقاومت حلب آزاد شد و به کشور سوریه بازگشت .

 

5 دی ماه در سال 1363 سالروز تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی به فرمان امام خمینی (ره) است . در هنگام جنگ و جریانهای منافقین و انفجار ها و اتفاقاتی که می افتاد دشمن با توطئه های خطرناکی که داشت و یکی از جنایاتی را که در حق ملت ایران انجام دادند که آن هم زیر سر سردمداران استکبار جهانی و آمریکا بود ، ربایش چند هواپیما بود لذا برای جلوگیری از این اتفاق ناگوار امام خمینی (ره) طی فرمانی در 5 دی ماه 63 دستور دادند که حفاظت هواپیماهای مسافر بری به عهده ی سپاه باشد و بحمد الله از آن روز تا به حال دیگر اتفاقی نیافتاد و امنیت پرواز به شکل زیبا و ارزشمندی انجام می شود .

 

پنج شنبه 9 دی ماه سالروز حماسه ی بزرگ مردم ایران در سال 88 و روز بصیرت  و روز میثاق با ولایت است . قصه ی غم انگیز فتنه ی 88 را همه ی ما می دانیم . دشمن جریان انتخابات را بعنوان بهانه ای برای متخلف خواندن سیستم نظام مقدس جمهوری اسلامی در پیش گرفتند و مردم را به خیابان ها کشاندن و این همه فاجعه به پا کردند و متاسفانه رقاصه ها و رجاله های بهایی و صهیونیزم نیز برای آنها رقاصی کردند و موج سورای کردند و متاسفانه آقایانی که خود را یار امام و انقلاب می پنداشتند و ادعا داشتند نخست وزیر دوران امام بودند متاسفانه راه خود را از این رجاله ها و رقاصه ها و هم جنس بازها جدا نکردند و نه تنها راه خود را جدا نکردند بلکه گفتند اینها مردم خدا جو هستند که در خیابانها بانک ها را آتش زدند و یگانهای کلانتری ، پلیس و بسیج را آتش می زنند . هر چه مقام معظم رهبری و بزرگان نظام اینها را نصیحت کردند اما باز هم مخالفت کردند و کار به جایی رسید که از روز قدس سوء استفاده کردند و شعار مردم ایران را بر عکس کردند . و دقیقا مخالف با اندیشه ها و افکار امام  شعار دادند و سران فتنه هم حمایت کردند و این به جایی رسید که در ایام محرم و عاشورا پرچم های امام حسین (ع) و موکب ها را آتش زدند و به هیئت ها حمله کردند و ضربه بسیار بزرگی به نظام مقدس جمهوری اسلامی زدند . سران فتنه که خود را مدعی یار امام می دانستند در برابر این فتنه نه تنها سخن نگفتند ، نه تنها سکوت کردند بلکه در بعضی جاها رسما و علنا از این فتنه گران دفاع کردند و به آنها کمک کردند و حتی فرزندان خودشان را در بین راهپیمایی کنندگان فرستادند و این ها را بیشتر شعله ور کردند و علیه نظام و ولایت فقیه حرف زدند . مقام معظم رهبری نیز فرمودند که گناه بزرگ فتنه گران در سال 88 این بود که اگر خوشبینانه هم نگاه کنیم و بگوییم اینها یک شبهه و خدشه ای در ذهنشان بود پس چرا به صورت ایجاد چالش برای نظام اسلامی مطرح کردند و این گناه بزرگ قابل بخشش نیست . اما اگر نبود تدبیر مقام معظم رهبری و اگر نبود بصیرت مردم در مقابل بی بصیرتی و بی حالی خواص و اگر نبود اتحاد مردم این نظام در فتنه ی 88 از دست می رفت و نابود می شد چرا که دشمنان برنامه ها داشتند و رسما رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها از جنبش سبز حمایت می کردند . مردم در نهم دی ماه به خیابان ها آمدند و با بصیرت و همتی که از خود نشان دادند حماسه ای آفریدند و نظام را الحمد الله بار دیگر بیمه کردند .

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان