کد خبر : 718 | تاریخ انتشار : شنبه, 15 آبان 1395 | بازدید: 955 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های 14آبان ماه95 عالیشهر توسط حجت الاسلام میرزایی امام جمعه موقت شهر

 آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 14 آبان ماه در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین میرزایی امام جمعه موقت شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد.

سفارش و دعوت جامعه ی اهل ایمان به تقوای الهی در آیات متعدد قرآن ذکر گردیده است (( وَمَن یَتَّقِ اللَّـهَ یَجْعَل لَّهُ مَخْرَ‌جًا وَیَرْ‌زُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یَحْتَسِبُ )) که جزء آیات بسیار مهم و نوید بخش است که اگر در زندگی و جامعه و پیرامون ما پیاده بشود برکات سرشاری از تقوا را خواهیم دید . خداوند تقوا را به عنوان یک نیروی بسیار اساسی و مهم که در مواجه با مشکلات و تنگنا های زندگی همیشه می تواند کمک کار باشد معرفی می کند . راه برون رفت از همه ی مشکلات و نا بسامانی ها تقوای الهی است .

 

پیرو فرمایش گوهر بار امام صادق (ع) تقوای الهی یعنی ورود در دایره ی شرع ، آنچه که خدا دستور به انجام آن را داده است ، و عدم حضور در آنجا هایی که خداوند ما را از حضور در آنجا  نهی کرده است . لذا پروردگار عالم در وجود ما یک نفسی را سرشته است که اگر انسان بخواهد در این دایره ی نهی خداوند داخل شود از درون به ما گوش زد می کند و ما را متذکر می کند . حدیث گوهر بار امام جواد (ع) نیز در این خصوص بیان شده است که مومن واقعی همواره نیازمند سه خصلت است که باید در وجودش شکل گیرد تا او را مومن نامید که یکی از آن خصلت ها واعظ درونی است ، اینکه کسی از درون مرتباً به ما را تذکر و آگاهی بدهد .

 

پروردگار عالم از افراد متقی و اهل ایمان تقدیر می کند و می فرماید : جامعه ی اهل ایمان و تقوا هیچ وقت در بن بست اقتصادی و مالی قرار نخواهد گرفت چون که باطن و فلسفه ی این دنیا برای جامعه ی اهل ایمان و با تقوا مشخص است و به حقیقت مطلب رسیده است و می داند که اول و آخر دنیا چه چیز است . اگر کسی به خدا توکل کند و خدا را در تمام زندگی مد نظر قرار دهد ، باز خدا او را در جمیع امورات کفایت می کند .

 

یکی از نماد تقوا و ایمان به خدا و شناخت باطن دنیا ، توجه به اعمال ، کردار و رفتاری است که ما از خودمان به جای می گذاریم یا اینکه پیشاپیش می فرستیم ، همین اعمال است که می تواند خانه ی قبر ما را هم روشن سازد و هم تاریک نماید .

 

همه ی انبیاء و اولیای الهی فلسفه ی رسالت خود را در جامعه دعوت عموم به تقوای الهی و مراعات حدود الهی  می دانستند . اگر خداوند بنا به مصلحت و حکمت چیزی را حلال و حرام نموده این حلال و حرام ابدی است .

 

از حضور مردم با بصیرت و فهیم در مراسمات 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی تقدیر و تشکر می کنیم . به فرمایش مقام معظم رهبری در این روز هیمنه استکبار جهانی فرو ریخت .

 

در دیدار اخیر مقام معظم رهبری با دانش آموزان و دانشجویان به مناسبت 13 آبان در پاسخ به آن دسته از کسانی که می گویند اگر با آمریکا سازش کنیم همه ی مشکلات حل می شود فرمودند : چنین فکر ، فکر خطایی است . همین افکار باعث شده که امروز در درس و بحث مدرسه و دانشگاه نخواهند این امورات را دخال کنند . به فرمایش امام راحل آمریکا شیطان بزرگ است . در خصوص رابطه با آمریکا در زمان کنونی مسئله ی برجام مد نظر قرار می گیرد که اخیراً یکی از مقامات و مذاکره کنندگان گفته است که ما تحریم های جدیدی را تازه بعد از برجام علیه ایران عملی کردیم . واقعاً اینها نباید مایه درس و عبرت شوند ؟ و مقام معظم رهبری در پاسخ آنها به 10 دلیل فرمودند که غلط است ، دروغ و فریب است . سازش با آمریکا نه تنها مشکلات را برطرف نمی کند بلکه بدتر هم می کند . در ادامه مقام معظم رهبری فرمودند که امروزه فقط من نیستم که می گویم ، خود مذاکره کنندگان ما نیز که زحمت کشیدند می گویند آمریکا بد عهد و دروغ گو است لذا بر اساس همین دغدغه ای که مقام معظم رهبری دارند فرمودند من دو نوع طرز فکر خطا را باید اصلاح و گوش زد کنم که متاسفانه توسط استکبار و بعضی از آدم ها در داخل در حال ترویج هستند ، خطای اول اینکه تبلیغ می کنند جمله ی هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید از سر تعصب و جهالت است .  واقعا چه کسی این حرف را زده ؟ آمریکایی که امروز دستش به خون مظلومان عالم داخل شده است که نمونه بارز آن در لبنان ، سوریه ، بحرین و ... می باشد . معظم له فرمودند خطای دوم اینکه می گویند اگر با آمریکا سازش کنیم مشکلاتمان حل می شود . کجا حل شده است ؟ تجمعات امت حزب الله در نظیر 13 آبان همگی پیام دارد که این پیام ها را دریابند و باید به عمق این پیام ها برسند .

 

در خصوص لبنان و انتخاب ریاست جمهوری این کشور که ژنرال میشل عون منتخب شدند ، پیروزی این شخص یعنی پیروزی مقاومت در انتخابات ریاست جمهوری لبنان که خود روزنامه صهیونیستی میگوید انتخاب میشل عون  به ریاست جمهوری لبنان به این معنا است که سید حسن نصرالله پیروز بزرگ میدان بوده و هست و هر چه عربستان در منطقه با شیطنتش خواسته است که مانع این پیروزی بشود همه نقش بر آب شد و شکست سریالی عربستان انشالله از این به بعد تا سقوط رژیم منحوس آل سعود یهودی هم ادامه پیدا خواهد کرد .

 

شورای فرهنگ عمومی یک شورای راهبردی است . مقوله و بحث فرهنگ یک بحث بسیار عظیم و قابل توجه است ، امروزه اگر دشمن بخواهد عقیده های خود را به یک ملت و کشوری تحمیل کند ابتدا از بحث فرهنگ شروع می کند لذا امام راحل نیز در این خصوص فرمودند : انحراف فرهنگی مساوی با پوکی و بی هویتی جامعه و پذیرش اسلام آمریکایی است .

 

در خصوص آیت الله مرعشی نجفی باید عرض کرد که وصیت نامه ی الهی این مرد بزرگ را برای یک بار هم که شده مرور کنید . سفارشاتی بسیار زیبایی را دارند که یک مرجع  تقلید و یک عارف و زاهد در بُعد توجه به اهل بیت و امام حسین (ع) سید الشهدا سفارشاتی را دارند که قید کرده دستمال اشک گریه بر اباعبدالله (ع) ، پیراهن سیاه ، سجاده عبادت با من دفن بشوند . این مرجع تقلید یک و یا دو بار به دیدار امام زمان (عج) شرف حضور پیدا کرده اند . نسل جوانی که دوست دارند شالوده ایمان و تقوا را در همین سنین محکم ببندند می توانند از این وصیت نامه و سفارشات استفاده ببرند .

 

یار صدیق امیر المومنین (ع) عماربن یاسر در سال 37 و در جنگ صفین به شهادت رسیدند و از قبل بنا به فرموده پیامبر و آنچه در دست مردم بود قتل و شهادت عمار و سلمان فارسی به دست یک گروه مکار و حیله گر است . لذا  وقتی که عمار به شهادت می رسد باز این جبهه مکار و حیله گر شایعه ایجاد کردند که ما عمار را نیاوردیم و علی (ع) او را آورده پس خون عمار بر گردن امام علی (ع) است ، جبهه نفاق و شیطان همیشه چیزهایی را برای تشکیک و مشغول کردن ذهن مردم دارند و جالب است که یک سال بعد جبهه نهروان و خوارج علیه امام علی (ع) قد علم می کنند و این جبهه حاصل توطئه و آن شایعه و فعالیت های جبهه ی دشمن در یک سال قبل از آن است .   

 

مقام معظم رهبری در خصوص علم و پیشرفت می فرمایند : شتاب و رشد علمی کشور نباید به هیچ بهانه ای حتی اندکی کاهش پیدا کند . امروزه برای تمام جهان ثابت شده است که ضریب هوش و فراصت و تیز هوشی ایرانی چیز دیگر است . دشمن از صلابت علمی ما امروزه حساب دستش آمده است و در دوران تحریم همین صلابت علمی ، پشتکار و معنویت و روحیات ملت ایران بود که حقاً دشمن را به زانو در آورد .

   

      

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان