کد خبر : 715 | تاریخ انتشار : شنبه, 08 آبان 1395 | بازدید: 1091 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های 7 آبان ماه95 عالیشهر توسط حجت الاسلام بحرانی راد امام جمعه موقت شهر

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 7 آبان ماه در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین بحرانی راد امام جمعه موقت شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد.

حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) به همه ی مسلمانان و شیعیان موعظه و نصیحت می کند که تقوای الهی پیشه کنید و اگر کسی ادعای شیعه گری اهل بیت عصمت و طهارت را دارد این یک ادعای بسیار سنگینی است چرا که شیعه واقعی یک سری خصوصیاتی دارند که از کلام امام حسین (ع) این خصوصیات عبارتند از : شیعیان ما کسانی هستند که قلبهای آنها سالم است ، شیعیان ما انسانهای سلیم النفسی هستند که قلبشان از کینه و دروغ و خدعه به دور است . پس حضرت بیان می کنند که بهتر است بگوییم ما از محبان و دوست داران شما هستیم .

 

با توجه به قرار گرفتن در ایام اسارت آل الله ، حضرت زینب (س) و حضرت سجاد (ع) خطیب ارجمند در خصوص نقش آفرینی عقیله ی بنی هاشم زینب کبری (س) و امام سجاد (ع) و دیگر اسرای قهرمان کربلا بیان داشتند : اگر بخواهیم حادثه ی عاشورا را به دو وجه تقسیم کنیم یک بخش آن توسط سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله (ع) و اصحاب و انصار شهیدش رقم خورده است که در شب 28 رجب شروع شد و در غروب روز عاشورای سال 61 با شهادت ابا عبدالله (ع) و یاران شهیدش که به خون غلتیدند خاتمه پیدا می کند . این بخش حامل پیام ها و درس ها و عبرت های زیادی برای عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت است که این پیام ها برای تمامی نسل بشر ، برای زنان ، مردان ، جوانان ، پدران و مادران ما بوده است و این پیام ها عبارتند از : پیام استکبار ستیزی ، پیام نهراسیدن از مرگ ، هیهات من الذله ، پیام حُریت و آزادگی و پیام خدا ترسی و خدا محوری و خدا باوری

 

بخش دوم نهضت حسینی از عصر عاشورا شروع شده است و تا برگشت اسرای قهرمان به مدینه ادامه پیدا کرده است و به تعبیر دیگری تا بلندای تاریخ ادامه پیدا کرده است . این نقش ، نقش بی بدیلی است که واقعاً اگر نبودند اسرای اهل بیت و اگر نبود امام سجاد (ع) و حضرت زینب کبری (س) کربلایی در جهان شناخته نمی شد و شاید نام و یاد حسین (ع) با جسم پاره پاره اش در سرزمین کربلا مدفون می گشت . اهل بیت عصمت و طهارت در چند روز بعد از عاشورا رشادت ها و دلیری هایی از خود نشان دادند و عقیله ی بنی هاشم حضرت زینب (س) در نقش های مختلفی نقش آفرینی نمودند ، با خطبه اش در دروازه کوفه که چشم ها را گریان کرد ، با خطبه اش در شام در مجلس یزید و همچنین دیگر اسرا با بیان خود نقش آفرینی بسزایی داشته اند . حضرت زینب (س) عاشورا را مظهر ربوبیت ذات کبریایی حضرت حق می داند و حادثه کربلا را زیبا می بیند و  زیبایی به این معنا که پروردگار عالم انسان ها و عباد و بندگانی را مثل حسین (ع) این چنین پرورش داده است و همچنین زیبایی در این می بیند که پروردگار عالم چطور از عبد صالحی چون ابا عبدالله الحسین (ع) در بهشت پذیرایی می کند و یا شاید حضرت زینب (س) زیبایی روز عاشورا را در این می بیند که سید الشهدا با فعل خودش ، با جان دادن خودش و با اهداء جوانان و عزیزان خودش دست گیری می کند از بندگان خدا تا آنها را هدایت کند .  

 

شهادت شهید بزرگوار محمد حسین فهمیده شهید 13 ساله ای که امام عظیم الشان اسلام به چنین شهیدی افتخار می کند را در پیش داریم ، این دانش آموز بسیجی که با بستن نارنجک به سینه ی خود به زیر تانک دشمن می رود و جان نثاری می کند . ملت بزرگ اسلام از محراب خونین مسجد کوفه تا صحرای کربلای پر بلا و در طول تاریخ قربانیان ارزشمندی را به اسلام عزیز تقدیم کرده است . ایران اسلامی از این پدیده ی شهادت طلبی مستثنی نیست و به فرموده ی مرحوم امام خمینی (ره) انقلاب ما پر است از شهیدان حسین گونه و رمز پیروزی ما نیز در همین روحیه ی شهادت طلبی است . امروز هم اگر می بینیم جوانان ما ، عزیزان برومند این ملت در مرزها در حمایت از حریم اهل بیت جان عزیز خود را با ایثار فدا می کنند تا مایه عزت و سرافرازی و آزادگی برای ما و مسئولین ما باشند و بر ما و بر مسئولین ماست که قدر دان خون مطهر شهدا باشند چرا که اگر اکنون در کمال آسایش و آرامش به مسئولیت خود ادامه می دهند مدیون خون شهدا هستند لذا مسئولین عزیز باید خدمت گذاری به خلق و ملت را سرلوحه ی کار خود نشان دهند تا خدایی نا کرده فردای قیامت شرمنده خون شهدا نباشند .

 

نشست مجمع جهانی بیداری اسلامی برای نهمین بار و برای اولین بار در خارج از ایران در کشور عراق در بغداد با حضور اندیشمندان و عالمان دینی از 22 کشور مسلمان برگزار شد ، سخنرانان ضمن ایراد نظرات خود به اهمیت بیداری اسلامی به ویژه در شرایط حساس در منطقه و جهان اسلام تاکید کردند .

 

در روز های اخیر جمع کثیری از نخبگان علمی کشور با مقام معظم رهبری دیدار داشتند که در این دیدار حساس مقام معظم رهبری یک بار دیگر پروژه ی نفوذ دشمنان را در واقع یک جنگ نرم پیچیده ی برنامه ریزی شده و گسترده و همه ی جانبه ی نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی ایران خواندند و مهمترین هدف دشمنان تغییر باور های مردم خصوصاً جوانان و نخبگان دانستند . معظم له در جایی دیگر توقف و یا لنگی کار در بعضی از طرح های کلان در موضوعات تحقیقاتی مثل هوا فضا و یا بحث ماهواره ها را بسیار نگران کننده دانستند و از مسئولین ذی ربط به طور جد خواستند که به این مسائل اهتمام ورزند چرا که توقف یا لنگی چنین مسائل مهمی هم خسارت علمی و هم یأس و نا امیدی برای جوانان عزیز ما را در پی دارد .

 

13 آبان ماه را در پیش داریم که این روز یادآور بازداشت مرحوم امام خمینی (ره) و تبعید ایشان به ترکیه و یادآور تسخیر لانه ی جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام در سال 58 و روز دانش آموز و روز مبارزه با استکبار جهانی می باشد که انشاالله همه ی ما در روز 13 آبان ماه خصوصاً دانش آموزان و فرهنگیان عزیز در راهپیمایی این روز حضور داشته باشند تا با این راهپیمایی یوم الله بار دیگر مشت محکمی بر استکبار جهانی و اسرائیل غاصب بزنند . آمریکا و استکبار از همان ابتدا با ما به جنگ و مبارزه پرداخته است که برخی از مشکلاتی را که استکبار برای کشور عزیزمان ایران اسلامی بوجود آورده است عبارتند از :

کودتای 28 مرداد سال 1332 ، به شهادت رساندن دانشجویان عزیز در 16 آذر ماه ، کشتار مردم در قیام 15 خرداد ، تحمیل قانون کاپیتولاسیون تحقیر ملت ایران ، تاسیس ساواک به دستور استکبار جهانی در ایران و آموزش انواع شکنجه ها به ملت قهرمان ایران ، حمایت از شاه خائن ، مصادره ی ملیون ها دلار اموال عمومی ، حمایت از صدام ملعون و رژیم بعثی عراق ، ایجاد لانه ی جسوسی به جای سفارت ، حمله ی نظامی به ایران در صحرای طبس ، حمایت از حادثه ی کوی دانشگاه در سال 77 و فتنه ی 88 در براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، تاسیس گروهک های تروریستی و حمایت از آن گروه ها و مشارکت در ترور دانشمندان هسته ای و تلاش برای ایجاد خراب کاری در تجهیزات هسته ای که نمونه ی کمی از مشکلات و معضلاتی است که استکبار برای ما در ایران اسلامی بوجود آورده است . 13 آبان به همگان آموخت که ملل اسلامی و تمام کشورهای اسلامی می توانند چپاول گران را به ذباله دان تاریخ بسپارند ، یوم الله 13 آبان به همه ی مسلمانان عالم آموخت که در معبد انسانیت تنها در برابر الله (جلت و عظمته) انسان باید کُرنش و سجود بکند و جز خدا همه را طرد کند ، مردم سرافراز و قهرمان ایران اسلامی در یوم الله 13 آبان ماه به همه ی مستضعفان عالم نشان دادند که دیوار ستم شکستنی است .

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان