کد خبر : 712 | تاریخ انتشار : شنبه, 01 آبان 1395 | بازدید: 915 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های 30 مهر ماه95 عالیشهر توسط حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم شهر

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 30 مهر ماه در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد.

تقوای الهی یعنی پرهیز از گناه و معصیت و دوری از هر آنچه انسان را از خدا دور می کند و باعث فاصله انداختن بین انسان و خدا می شود و بهترین زاد و توشه انسان برای سفر قبر و قیامت تقوای الهی است .

 

حجت الاسلام هاشمی با توجه به قرار گرفتن در ایام اسارت آل الله ، عمه سادات حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) نکاتی را این چنین بیان فرمودند : سراسر عاشورا و نهضت ابا عبدالله الحسین (ع) برای ما مسلمانان و بویژه شیعیان درس ، پند ، اندرز ، موعظه و نصیحت است . فرهنگ عاشورا و فرهنگ کربلا در واقع سبک زندگی را به ما می آموزد و به ما یاد می دهد که چه زندگی داشته باشیم که این زندگی یک زندگی سالم ، طیب و پاکیزه باشد و این زندگی ما منتهی به عاقبت به خیری بشود . عاشورا برای ما دو پیام عمده و اساسی دارد ، یکی پیام اعتقادی و دیگری پیام اخلاقی

یکی از پیام های اعتقادی و عقیدتی عاشورا و نهضت اباعبدالله (ع) توحید در عقیده و در عمل بود . انسان باید هر کاری که انجام می دهد فقط برای خدا باشد ، همه ی رفتار ، کردار و خدمت او به جامعه باید هدفش فقط و فقط خدا و رضایت پروردگار عالم باشد . عقیده به خدایی که راست است و راست می گوید و راستی را هم از ما می خواهد و وعده هایی را که خداوند می دهد به آن عمل می کند . همه ی ما وظیفه داریم که مطیع امر خداوند باشیم چرا که بنده یعنی کسی که از خودش اختیاری ندارد و بنده خدا باید همه ی امور خود را به پروردگار عالم  واگذار کند . انسان باید عقیده به خدایی پیدا کند که شاهد و ناظر بر اعمال ماست و حتی از نیت ما نیز خبر دارد .

 لذا امام حسین (ع) و عاشورا این درس را به ما می دهد که تنها تکیه گاه انسان باید خدا باشد .

و دیگر درس عاشورا به ما عبارتند از :

درس عقیده به مبدأ و معاد است که آغاز ما از خدا و پایان ما هم به خدا خواهد بود .

عاشورا به ما درس عقیده می دهد عقیده به حقانیت رسالت انبیاء که خداوند عالم برای هدایت بشر انها را فرستاده است . کربلا و عاشورا به ما درس اعتقاد به نبوت می دهد .

عاشورا به ما درس اعتقاد به شفاعت می دهد چرا که شفاعت در مکتب تشیع یک اصل است .

عاشورا به ما درس اعتقاد به امامت می دهد زیرا که جامعه بشری بدون امامت فایده ای ندارد و بدون حجت خدا ارزشی ندارد ، مکمل و متمم دین خدا و احیاء گر دین خدا و احیاء گر نماز ، زکات ، امر به معروف و نهی از منکر و حافظ مکتب قرآن چیزی جز امامت نیست . عاشورا به ما درس می دهد هر کس پیوند با امامت و ولایت پیدا کرد پس نجات پیدا کرده است .

درس بسیار مهم دیگر عاشورا پیام اخلاق است که یکی از آنها درس آزادگی است . آزاد شدن از قید هوا و هوس ، آزاد شدن از قید ریاست طلبی و جاه طلبی ، مال اندوزی و ثروت اندوزی و نفس از جمله آزادگی ها برای انسان است . عاشورا به ما درس می دهد که ذلت را نپذیریم و فریاد عاشورا و پیروان این مکتب هیهات من الذله است .

 

سالروز شهادت شهید والا مقام فرزند و یادگار حضرت امام مرحوم حاج آقا مصطفی (رض) را در پیش داریم که ایشان مظلومانه در نجف اشرف به شهادت رسیدند . و این نشان داد که امام خمینی (ره) بعنوان رهبر جامعه حاضر است حتی فرزند خود را همانند جدش ابا عبدالله (ع) برای حفظ و بقاء دین و حفظ ارزش های توحیدی فدا و قربانی کند .

 

امام جمعه عالیشهر با توجه به روز آمار و برنامه ریزی از همه ی مردم عالیشهر و روستاهای همجوار که در خصوص سرشماری همکاری و همیاری نمودند ، تقدیر و تشکر کردند . ثبت آمار و اطلاعات بسیار امر ارزشمندی است که به نفع خود اهالی جامعه می باشد . از همه ی مسئولین محترم و گروه هایی نیز که در شهر عالیشهر در اجرای این کار بسیار مهم همکاری کردند  صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم .

 

 

حجت الاسلام هاشمی در خصوص سازمان ملل نیز مطالبی را این چنین بیان داشتند : سازمان ملل بعد از جنگ جهانی به این هدف تشکیل شد که آرامشی را در جهان ایجاد کند و اگر دوباره جنگ هایی اتفاق افتاد بتواند آرامش ، صلح و امنیت را در جامعه برقرار کند ولی متاسفانه الان می بینیم سازمان ملل خادم و مجری مقاصد ابر قدرت ها ، استکبار و آمریکای جهان خوار شده است ، یکی از ظالمانه ترین طرح ها و برنامه هایی که در سازمان ملل به نام حقوق بشر اجرا می شود حق وتو است که به فرمایش حضرت امام (ره) از قانون جنگل هم این حق وتو بدتر است . این همه ظلم ، ستم و اجحاف در عالم دارد صورت می گیرد و سازمان ملل هیچ اقدامی نمی کند ، فقط جایی که خود مردم مثل حزب الله و مردم فلسطین تلاش میکنند که اشغال گران را بیرون کنند و ضربه ای به آنها بزنند همین که احساس می کنند آن اشغال گران که ظالمانه مردم را اذیت می کنند در خطر هستند یک باره به یاد صلح می افتند و قطع نامه امضاء می کنند .

متاسفانه در حلب و عراق چه جنایت هایی دارد صورت می گیرد ، داعش چه جنایت هایی در موصل و جاهای دیگر انجام می دهد ! حالا که مردم عراق و بسیج عمومی عراق اعم از شیعه و سنی دست به دست هم داده اند که داعش جنایتکار را از کشور خود بیرون کنند متاسفانه آمریکایی ها به جای اینکه به دولت عراق و مردم این کشور کمک کنند جور دیگر بحث آتش بس پیش می کشند و حتی رسوایی شان به جایی رسیده است که خودشان به داعش کمک می کردند و آذوقه و اسلحه به آنها می دادند و از طرفی دیگر نیز ارتش سوریه را آماج حملات خود قرار می دهند و بعد هم با کمال پر رویی می گویند اشتباه شده است . این چه سازمان مللی است ، از طرفی دیگر عربستان جنایتکار و حاکمان جلاد و سفاک وهابی در یمن چندین ماه است که یمن را نابود کرده اند و آنجا را شخم زده اند و سازمان ملل این جنایت های سعودی ها را دم نمی زند و اگر هم دبیر سازمان ملل اعلامیه ای صادر می کند بلافاصله با دلار سعودی خریداری می شود و با کمال گستاخی می گوید این حکم و حرف را پس می گیرم چرا که اگر نکنم عربستان کمک به سازمان ملل را قطع می کند ، این چه دنیایی است ؟ ! این چه سازمان مللی است که ایجاد شد برای دفاع از مظلومان عالم و ایجاد شد برای اینکه افسار گردنکشان را بگیرد ولی الان دقیاقاً در خدمت ظالمان و ستم گران است . در خصوص فاجعه منا چه جنایت عظیمی که در مکه به دست وهابی ها صورت گرفت سازمان ملل چه غلطی کرد ؟ سکوت مطلق آنها را فرا گرفت ، این چه سازمان مللی است و این نشان می دهد که ملت ها خودشان باید برای نجات خودشان تلاش کنند و تمسک به این سازمان های بین المللی جز عقب افتادگی و مشکلات بیشتر برای انها نتیجه ای نخواهد داشت .

 

سالروز اعتراض و افشا گرای حضرت امام (ره) در خصوص پذیرش قانون کاپیتولاسیون است که در سال 43 حضرت امام (ره) در سخنرانی معروف و ماندگاری که از خود به جای گذاشتند و آن جملات معروف را بیان فرمودند و روز قبول این قانون را روز عزای ملت دانست . حضرت امام (ره) تصویب آن را سند بردگی ملت ایران دانستند و این نشان می دهد که آمریکایی ها دنبال این بوده اند که با طرح لایحه کاپیتولاسیون هر یک از مقامات آمریکایی در ایران بزرگترین جنایت را هم مرتکب شوند دادگاه ها و مسئولین ایرانی حق محاکمه آنها را ندارند و حتی لیاقت و شایستگی برای این کار ندارند و این سند بردگی ملت بود . متاسفانه البته الان نیز آمریکایی ها با  قرارداد هایی شبیه لایحه کاپیتولاسیون همچنان سعی دارند اقتدار و نفوذ خود را داشته باشند ولی بحمد الله با تیز بینی مقام معظم رهبری تا کنون موفق نشده اند .

 

 

شهادت سید الساجدین و امام العارفین و زین البکائین علی بن الحسین امام سجاد (ع) این پیام رسان قهرمان صحرای کربلا را در پیش داریم .

 

ابلاغ سیاست های کلی انتخابات توسط مقام معظم رهبری را داریم و با وجود اینکه چند ماه دیگر تا انتخابات اردیبهشت ریاست جمهوری و شوراها مانده است ولی متاسفانه فعالیت های انتخاباتی از همین حالا و حتی از چند ماه قبل شروع شده است و در شهرها و حتی در شهر عالیشهر و روستاهای همجوار به صورت غیر مستقیم فعالیت هایی شروع شده است . ابلاغ سیاست های کلی انتخابات که حاکم بر نحوه ی برگزاری انتخابات به قوای سه گانه و مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد بود ، مطابق قانون اساسی از اسناد بالا دستی در نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود و همه ی مسئولان و نهاد های مستقیم درگیر این قضیه در جمهوری اسلامی موظف هستند این سیاست های کلی را در تصمیم گیری های خود مراعات کنند ، با ابلاغ این سیاست های هجده گانه چند نکته را برداشت می کنیم ، اول ارتقاء نظام سلامت انتخابات ، دوم ارتقاء سلامت منتخبین ، عدالت محوری ، افزایش آگاهی و رأی آگاهانه مردم ، افزایش ثبات جامعه و قانون گرایی بیشتر و پرهیز از بی نظمی و شفاف سازی منابع مالی

 

ضمن تشکر از تلاش ها و مساعی مسئولین محترم که برای مسئله حمل و نقل مردم عالیشهر و ناوگان اتوبوس رانی این شهر تلاش کردند ، اما درخواست دارم از مسئولین عالیشهر و فرمانداری که این مسأله به شکل دائمی و همیشگی حل بشود نه اینکه حالا به صورتی موقت حل بشود ولی دوباره مشکل ایجاد کند چرا که یکی از مسائلی که بسیار بسیار ضروری و لازم و حیاتی برای مردم عالیشهر است بحث حمل و نقل عمومی و اتوبوس رانی می باشد .

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان