کد خبر : 702 | تاریخ انتشار : شنبه, 17 مهر 1395 | بازدید: 987 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های 16مهر ماه95 عالیشهر توسط حجت الاسلام میرزایی امام جمعه موقت شهر

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 16 مهر ماه در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین میرزایی امام جمعه موقت شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد.

مراعات تقوا و حدود الهی ، حلال و حرام اگر در زندگی مراعات شود نفس ، سرشت و طینت انسان که پروردگار عالم از روز ابتدای ولادت او را پاک و طیب خلق نموده ، تزکیه می شود .

 

حلال و حرامی را که شرع مقدس به واسطه ی حجت های الهی به آن دستور داده است تا در جامعه نهادینه شود ، آن حلال و حرام ابدی و همیشگی و تا قیامت پا بر جا است .

 

علت ماندگاری قیام و نهضت ابا عبدالله (ع) در کربلا و عاشورا به واسطه ی تقوای الهی و بندگی و طاعت پروردگار است و انسان باید خود را بنده بداند و این بندگی در تمام جزییات زندگی ائمه اطهار (ع) داخل بوده است و شعاع زندگی آنها را تقوای الهی و بندگی الهی فرا گرفته بوده است . اگر برخورد و رفتار انسان بر اساس عبودیت ، بندگی و تقوای الهی باشد همانند ائمه معصومین (ع) و ابا عبدالله الحسین (ع) موجب جزب افراد به پروردگار عالم خواهد شد.

 

یکی از درس های اساسی و مهم حادثه ی کربلا عبودیت ، بندگی و تقوای الهی است .

تقوای الهی به انسان شجاعت و شهامت می دهد و نقطه ی مقابل این دو ترس است و ترس ریشه در ضعف ایمان و تقوای الهی دارد .

 

در ایام ماه محرم توفیقی است که ما جزء عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) باشیم و بتوانیم عرض ارادت قلبی خود را به ساحت مقدس امام حسین (ع) نشان بدهیم و هر چه با شکوه تر این مراسمات برگزار شود راه رسیدن به خدا و تقرب به پیغمبر و ائمه اطهار (ع) هموارتر خواهد بود و انزجار مضاعف و روز به روز قلبی مان از دشمنان ابا عبدالله الحسین (ع) بیشتر خواهد شد .

 

دشمنان امروزه رویه ای را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به کار گرفته اند چرا که خون ابا عبدالله الحسین(ع) باعث بیداری ، هوشیاری و بودن در صحنه مردم شده است پس از این باب امروزه به گوش باشید که دشمنان حساسیت خود را بر روی مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) ، بر روی تکایا ، حسینیه ها بیشتر و بیشتر کرده اند و اعتراف آنها است که در فتنه 88  اشتباه کردیم و عده ای را در مقابل علم ، بیرق و پرچم ابا عبدالله الحسین (ع) قرار دادیم بلکه باید امروزه به جای حمله و آتش زدن پرچم امام حسین (ع) ، نام و ذکر امام حسین (ع) را در مقابل نام و ذکر امام حسین (ع) قرار دهیم و امروزه دشمنان مرجع تقلید مشخص را برای خود معین کرده اند و شیعه ی انگلیسی را ایجاد نموده اند پس باید این دشمنان را شناخت و با هجمه های آنان آگاهی پیدا نمود چرا که اهدف آنها قرار دادن هیئت در مقابل هیئت  و پرچم در مقابل پرچم می باشد .

 

مقام معظم رهبری خطر نفوذ را جدیداً مرتباً در ارشادات شان دارند و گوش زد می کنند و در همین خصوص گروهک تروریستی ضد انقلاب  در کرمانشاه توسط رزمندگان سپاه به هلاکت رسیدند ، این گروهک با هدف ایجاد نا امنی ، انجام اقدامات تروریستی قصد نفوذ به داخل کشور را داشت . امروز دشمن برای ایجاد نا امنی در مراسمات اباعبدالله (ع) برنامه دارد و همه ی این ها پیام دارد که از طرفی مکتب ابا عبدالله الحسین (ع) بحمد الله جهانی شده است و روز به روز حرارت و عشق به امام حسین (ع) رو به سردی و خاموشی نمی رود و از طرفی دیگر چون دشمنان از نهضت ابا عبدالله (ع) سیلی خورده اند و مردم جامعه بیدار شده اند .

 

فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی به اختصار به این شرح می باشد که :

توانایی ها و آمادگی های نیروی انتظامی و عزم و ایمان کارکنان آن باید روز به روز ارتقا پیدا کند ، در نبود امنیت حتی با وجود توانایی و انگیزه در میان افراد یک جامعه امکان فعالیت های متنوع ، اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی و خدماتی از بین می رود ، اگر امنیت از بین برود . یکی از مهمترین ارکان امنیت کشور نیروی انتظامی است ، حقاً مردم هم قدردان و سپاسگذار هستند و افرادی که در نقاط صفر مرزی جان خود را سپر امنیت نظام مقدس قرار دادند ، ما قدر دان هستیم و تشکر می کنیم . افزایش آمادگی ها و به روز رسانی توانایی ها ، شناخت و انجام کامل وظایف و تبیین دقیق فعالیت ها و خدمات برای مردم در رسانه ها در جهت تامین و ارتقای امنیت کشور لازم است .

 

مقام معظم رهبری همچنین در دیدارشان با اعضای ستاد های کنگره شهدای استان های کهکیلویه و بویر احمد و خراسان شمالی بیان فرمودند : هدف از جنگ نرم و پنهان دشمن دور کردن مردم از عرصه ی جهاد و مقاومت است تا این روحیه در مردم رو به خاموشی برود و بعد هر اقداماتی را که لازم است انجام دهند . از دیگر اهدافشان بی اعتنا کردن مردم به آرمان ها و تصرف فضای فکری و روحی کشور است و می خواهند مردم را از آرمانهای ارزشی و انقلاب جدا کنند . ترویج یاد و خاطره ی شهیدان یکی از عوامل مهم در مقابله با این برنامه دشمن و حفظ مقاومت توام با شوق و طراوت در ملت است و امروز نگاهبانی یاد شهدا یک وظیفه است .

 

جمعه 23 مهر ماه و 12 محرم مصادف با شهادت امام سجاد (ع) به روایتی می باشد که این امام بزرگوار با خطبه خوانی خود پایه های کاخ استبداد یزید را در شام به لرزه درآوردند و یزید با دستپاچگی ترسید و گفت ابن زیاد ملعون با رای خود امام حسین (ع) را کشت و من دستور نداده بودم . خطبه های امام سجاد (ع) طوری اثر کرد که کسانی که در دل شام یک عمر با عداوت امیر المومنین (ع) زندگی کرده بودند همگی متاثر شدند .

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان