کد خبر : 685 | تاریخ انتشار : شنبه, 27 شهریور 1395 | بازدید: 997 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های 26شهریور ماه عالیشهر توسط حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم شهر

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 26 شهریور ماه در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد.

بهترین زاد و توشه ی انسان برای سفر قبر و قیامت تقوای الهی و ترک گناه و معصیت در همه ی ابعاد زندگی فردی ، اجتماعی ، خانوادگی و سیاسی است . تقوای الهی دژ مستحکم انسان برای حفاظت از انحراف ها و پستی ها و نجات انسان از سختی های دنیا و آخرت است .

 

در دهه امامت و ولایت فرصت بسیار مناسب و ارزشمندی است برای بازبینی و بازیابی و بررسی و دقت در حقیقت غدیر و در حقیقت امامت و ولایت فرصتی خوب برای ما شیعیان است .

 

سلسله ی رسالت انبیاء الهی از آدم تا خاتم انبیاء (ص) همه برای هدایت بشر و انسانها قرار داده شد و انبیاء عظام الهی هم هر کدام به سهم خود با توجه به شرایط مکانی و زمانی وظیفه خود را به خوبی و بصورت کمال انجام دادند .  نبوت با رحلت آخرین پیامبر الهی به اتمام رسید اما هدایت قطع نمی شود ، هدایت جامعه بشری و حکومت الهی تمام شدنی نیست و باید تا قیامت حکومت الهی بر جهان حاکم باشد و هدایت الهی باید استمرار داشته باشد چون اگر هدایت الهی نباشد مردم در گمراهی ها و تاریکی ها دست و پا می زنند و هیچ راه نجاتی برای آنها نیست و لذا خداوند عالم برای استمرار حرکت انبیاء که در واقع تشکیل حکومت الهی و توحیدی  و هدایت بشر بوده است بعد از رسول خدا سلسله ای به نام سلسله ی امامت و ولایت  کرده است .

 

امام ویژگی هایی دارد که منحصر به فرد است و هیچ کسی جز امام این ویژگی ها را ندارد ، کسی می تواند سمت امامت را به دست بگیرد و امام اُمت بشود که ویژگی هایی داشته باشد که به خاطر داشتن این ویژگی ها سرآمد سایر مردم باشد . از جمله ی این ویژگی ها این است که منصب امامت چون منصب بسیار بالا و ارزشمندی است انتخاب مردمی نیست لذا این منصب یک منصب الهی و خدایی است که خدا باید کسی را به عنوان امام انتخاب کند .

 

یکی از ویژگی های امام این است که منصوب و منتخب الهی باشد و دومین ویژگی این که امام باید دارای معجزه و کرامت باشد . کرامتی که پیامبر دارا بوده است امام نیز باید داشته باشد تا کارهای خارق العاده ای را انجام دهد و سومین ویژگی امام این است که امام از همه ی جهات روحی ، روانی و جسمی افضل از بقیه ی تمام مردم باشد . چهارمین ویژگی این که باید امام دارای سابقه ی خوب و سالمی باشد .

 

طبق فرمایش گوهر بار امام رضا (ع) جایگاه امامت اساس دین است و اجتماع و وحدت مسلمانها و انتظام جامعه بر عهده ی امام است و امامت مصلحت دنیا و عزت مومنین است و این امام است که می تواند زکات ، نماز و جهاد فی سبیل الله را بر پا بدارد . پس امام باید عالمانه ترین مردم باشد ، امام باید محکم تر و حکیم تر از همه مردم باشد ، امام باید شجاع ترین و با تقوا ترین مردم باشد . امام باید با سخاوت ترین مردم و عابد ترین مردم باشد و امام باید پاکیزه باشد و بعد از پیامبر هیچ کس جز امام علی (ع) تمامی این ویژگی ها را ندارد پس امام علی (ع) با دارا بودن همه ی این ویژگی ها امام همه ی مومنین می شود .

 

در سلسله ی امامت ائمه معصومین ، در سخنان پیامبر چه در غدیر و چه قبل از غدیر همه و همه به صورت صریح علی (ع) را بعنوان وصی و جانشین خود معین کرده بود و بعد از آن همه ی امامان بعد از امام علی (ع) را به اسم تا امام زمان حضرت مهدی (عج) معین نموده است تا فردا بهانه ای برای کسی ایجاد نشود .

 

با توجه به میلاد سراسر نور امام دهم امام هادی (ع) فرصت خوبی است که هم زندگی این امام فرزانه را مطالعه کنیم و هم زیارت جامعه ی کبیره که از یادگار های این امام بزرگوار می باشد را قرائت و در آن تدبر کنیم .

 

عید سعید غدیر خم عید الله اکبر است ، عید غدیر عید بسیار بزرگی است و سال به سال که بر ما و جامعه ی ما و روزگار شیعه می گذرد متاسفانه مظلومیت شیعه و امام علی (ع) بیشتر می شود . گروه های جنایتکار وهابی ، دست پرورده های خودشان یعنی تکفیری ها و القاعده و امثال ذالک را به نام اسلام و پیروی از آیین پیغمبر به جان شیعیانی که حقیقتاً پیرو پیغمبر و سنت حقیقی پیغمبر هستند می اندازند . لذا میطلبد کشور ایران اسلامی ما که پایتخت شیعه است و این افتخاری برای ما می باشد که مرکز ثقل شیعه ی جهان در ایران اسلامی است و شعاع نور تشیع و محبت و ولایت امیر المومنین از ایران پخش می شود پس بتوانیم شیعه را از مظلومیت خارج کنیم . در واقع بزرگترین عید مسلمانان عید غدیر است چون عید غدیر بود که خداوند به پیغمبر فرمان داد که بعد از این همه زحمت و تلاش نتیجه ی همه ی آنها و در واقع تکمیل آنها به ولایت است . ما باید به بهانه ی عید غدیر ، حقیقت غدیر را بشناسیم چرا که غدیر یک واقعه ی تنها نبود بلکه غدیر فرهنگ است ، فرهنگ ولایت و امامت است ، غدیر استمرار رسالت انبیاء و نبوت محمد (ص) است .

 

31 شهریور مصادف است با آغاز هفته ی دفاع مقدس و شروع جنگ تحمیلی و نابرابر و ظالمانه ی صدام با پشتیبانی کشورهای عربی و آمریکا و انگلیس که متاسفانه در واقع تمام دنیا در مقابل ما در این جنگ تحمیلی ایستادند و اما الحمد الله ما با یک دفاع جانانه ای که مردم ما انجام دادند اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک مقدس جمهوری اسلامی به دست حزب بعث عراق بیافتد . چند درس باید از دفاع مقدس گرفته شود ،

درس اول ناکامی قدرت ها در مقابل ایستادگی ملت  

درس دوم پیروزی در سایه ی ایمان ، اگر با خدا باشیم تمام دنیا هم در مقابل انسان بایستند حریف نخواهند شد

درس سوم لزوم افزایش روز به روز آمادگی دفاعی ، ( متاسفانه یک عده ای که خود در دفاع مقدس بوده اند ولی الآن چیز دیگری می گویند و اذعان دارند که الان دوران گفت و گو است و دوران توپ و موشک سر رفته است ؛ واقعاً این چه حرف ابلهانه ای است ؟! واقعاً کدام عقل ، کدام منطق ، کدام دین و کدام غیرت این حرف را می پذیرد ؟! )

درس چهارم درس وحدت می باشد که ما در دوران دفاع مقدس با وحدت پیروز شدیم اما متاسفانه امروزه دشمن می خواهد این وحدت را بشکند . از اکنون زمزمه های فتنه برای انتخابات بسیار حساس سال 96 به گوش می رسد و دشمن می خواهد از این فرصت ها سوء استفاده کند .

 

در خصوص سرشماری نفوس مسکن روز های اخیر مسئولان مربوطه خدمت مقام معظم رهبری رسیدند و معظم له تاکید کردند که مردم در این طرح هم شرکت کنند و هم آمار درست و دقیق ارائه دهند ، در شهر عالیشهر یکی از مشکلاتی که وجود دارد متاسفانه در آمار گیری سابق همکاری خوبی نکردند و این امر باعث شده علی رغم اینکه جمعیت شهر حدود 30 هزار نفر است اما هنگام آمارگیری آمار واقعی به دست نیاد و در واقع مبنای خدمات رسانی دولت و مسئولین بحث آمار می باشد و اگر آمار واقعی باشد می توان بر روی آن مانور داد و امکانات بهداشتی و رفاهی بر اساس آمار جمعیتی رسمی ارائه می شود .  

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان