کد خبر : 680 | تاریخ انتشار : شنبه, 20 شهریور 1395 | بازدید: 981 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های 19 شهریور ماه عالیشهر توسط حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم شهر

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 19 شهریور ماه در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد.

انسان باید تقوای الهی را در همه ی ابعاد زندگی و لحظات عمر مراعات کند ، تقوا به معنای پرهیزکاری و خودنگهداری از گناه می باشد . در دوران زندگی انسان موقعیت هایی برای انسان پیش می آید که این موقعیتها فرصت ها و زمینه هایی را فراهم می کند برای گناه و معصیت ، پس انسان باید در زمانی که زمینه های گناه برای او فراهم می شود مواظبت کند .

بهترین زاد و توشه برای سفر قبر و آخرت تقوای الهی است .  

 

زمان کنونی که در آن قرار داریم متاسفانه با همه ی پیشرفت علم و تکنولوژی و همه ی خوبی هایی که دارد اما میتواند سم مهلکی باشد برای جلوگیری از به سعادت رسیدن انسان

 

یکی از دشمنان انسان غفلت می باشد و یکی از عوامل غفلت برای انسان اموال و اولاد می باشد که خیلی باید دقت نمود . انسان باید همواره مواظب باشد که ثروت و مال اندوزی باعث غفلت انسان از قیامت نشود . بعضی اوقات انسان برای بدست آوردن مال و ثروت خود را گم می کند ، حقایق را زیر پا میگذارد ، حق دیگران را ضایع می کند و غرور پیدا می کند و غفلت او را فرا می گیرد . در خصوص فرزندان نیز بعضی اوقات انسان به خاطر اولاد به گناه می افتد و یا اینکه اولاد انسان در بعضی موارد مانع خیر و ثواب انسان می شوند پس اولاد انسان نباید او را از یاد خدا غافل کند .

در قرآن کریم نیز بیان شده است که اموال و اولاد فتنه هستند و این فتنه نه به معنای شر بلکه  به معنای آزمایش هستند .

 

در روز شنبه 20 شهریور ماه شهادت شهید گرانقدر محراب آیت الله سید اسد الله مدنی دومین شهید محراب و امام جمعه تبریز را در پیش داریم که توسط منافقین کور دل به شهادت رسیدند و همچنین سالروز وفات مرحوم آیت الله طالقانی اولین امام جمعه تهران نیز می باشد .

 

یکشنبه 9 ذی الحجه مصادف با روز عرفه و روز نیایش می باشد که جا دارد برادران و خواهران با برنامه ریزی در بعد از ظهر این روز به یاد دعای روز عرفه ی ابا عبدالله الحسین (ع) در صحرای عرفات که با اشک و آه و ناله و ایستاده این دعای طولانی را قرائت نمودند ، این دعا را بخوانند و در مراسمات شرکت کنند . دعای عرفه دعایی بسیار پر مغز و پر معنایی است که یکی از بهترین راز و نیاز ها و نیایش های به درگاه پروردگار می باشد .

 

آغاز دهه امامت و ولایت را در پیش داریم که در آستانه ی عید سعید قربان و عید سعید غدیر خم می باشد ، در واقع عید سعید غدیر خم شناسنامه و هویت شیعه می باشد و این عید و واقعه ی غدیر دلیل محکم و مستندی بر حقانیت ولایت و امامت امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع) می باشد . جشن های این اعیاد باید با شکوه هر چه تمام و با عظمت و البته با اخلاص برگزار شود .

 

دوشنبه 10 ذی الحجه مصادف با عید سعید قربان می باشد که انشاالله باید در نماز عید قربان حضور پیدا کرد و کسانی هم که می توانند قربانی کنند و گوشت قربانی را برای فقرا و ایتام تحویل دهند .

 

عید قربان امسال سالگرد یک حادثه ی بسیار جانکاه و دلخراش است و آن جنایت وهابی های بی لیاقت و بی کفایت در کشتار غریبانه و مظلومانه ی حجاج بیت الله الحرام در صحرای منا است که هیچ وقت از ذهن و خاطره ی ما فراموش نخواهد شد . متاسفانه با بی تدبیری و بی کفایتی مزدوران آمریکایی و البته با یک توطئه و دسیسه صهیونیستی آمریکایی سعودی و وهابی این مساله کشتار حجاج بی گناه به اتفاق افتاد و قریب به 500 نفر از حاجی های ما مظلومانه و غریبانه و زیر تابش گرم آفتاب مکه و با لب تشنه به شهادت رسیدند و به دیدار حق شتافتند . رو سیاه روزگار سران وهابی آل سعود است که با همه ی امکاناتی که داشتند و میلیاردها دلار و این همه تجهیزات مدرن روز که در اختیار داشتند اما متاسفانه نتوانستند از این حادثه ی دلخراش جلوگیری کنند . متاسفانه پس از به شهادت رسیدن و زخمی شدن و مجروح شدن حدود 10 هزار نفر از حجاج به جای عذرخواهی از امت اسلام در صدد توجیه این مساله هستند و حتی بعضی از حاجی ها را مقصر این حادثه می کنند و وقاحت و پر رویی این خاندان بی کفایت را می رساند . نگران کننده تر اینکه دلارهای سعودی چنان دهان مسئولین بین المللی و رسانه های بین المللی و حتی سازمان های بین المللی را چنان بسته است که هیچ کدام اعتراضی نکردند و به جایی نرسیدند و هیچ فریاد رسی برای خانواده های حاجیان مظلوم پیدا نشد و تا هنوز هم که هنوز است حتی اجازه ندادند یک کمیته ی حقیقت یاب بین المللی تشکیل شود و این جنایت را بررسی کنند .

 

در دنیای پر از توحش امروز که سردمداران سازمان های بین المللی حلقه به گوشان استکبار جهانی آمریکا و صهیونیسم و کشورهای ستم گر هستند اگر یک کوچکترین حادثه ای در یک جایی اتفاق می افتد داد و فریادشان بلند می شود ولی بزرگترین حادثه ی تاریخ اسلام و یکی از حوادث مهم تاریخ بشر در صحرای منا اتفاق افتاد و همه سکوت و توجیه کردند و هنوز نیز متاسفانه نتیجه ای گرفته نشده است.

 

مقام معظم رهبری هم در روز های اولیه ی حادثه و هم در روز های اخیر در پیام تاریخی خودشان به مناسبت سالروز ایام حج مطالب بسیار مهم و ارزشمندی را بیان فرمودند از جمله : حکام سعودی که امسال صد عن سبیل الله در مسجد الحرام کرده و راه حجاج غیور و مومن ایرانی به خانه ی محبوب را بسته اند گمراهانی رو سیاه اند که بقاء خود را بر اریکه ی قدرت ظالمانه در دفاع از مستکبران جهانی و هم پیمانی با صهیونیسم و آمریکا و تلاش برای برآوردن خواسته ی آنان میدانند و در این راه از هیچ خیانتی روی گردان نیستند . بی کفایتی سعودی ها و نا امنی تحمیل شده از سوی آنان بر حجاج خانه ی خدا حقیقتاً نشان داد این حکومت لایق اداره ی حرمین شریفین نیست و باید فکر اساسی کرد و یک گروهی از مسلمانان جمع شوند و یک نهاد و سازمان غیر وابسته ی به سعودی ها تشکیل بدهند ، سازمان بین المللی اسلامی و اداره ی حج و امورات حج را به عهده بگیرند تا این همه جنایات به وقوع نپیوندد .

 

مقام معظم رهبری این حقیقت را آشکار کردند که حامیان سعودی ها شریک جنایات رژیم سعودی هستند . این رژیم در سالهای اخیر جنایات بزرگی را مرتکب شده اند از جمله نابودی زیرساختهای یمن ، زیر گلوله بستن تعداد زیاد زنان و کودکان بی گناه یمنی ، جنایات در سوریه با همکاری سعودی ها اتفاق می افتد ، در عراق نیز این همه بمب گزاری ها و ...

تمام این حوادث و لشکر کشی ها و این جنایاتی که سعودی ها خصوصاً در بحرین ، یمن ، عراق و ... انجام می دهند همه و همه برای این است که خوش خدمتی کرده باشند به اربابشان آمریکا و جلادان رژیم صهیونیستی و همه ی این ها برای این است که مسأله ی فلسطین به فراموشی گراییده شود و مسلمانان را گرفتار خودشان کنند .

 

امروز مصادف است با شهادت امام باقر العلوم (ع) امام پنجم ما شیعیان و شهادت این امام بزرگوار و فرزانه را  تسلیت عرض می کنم . امام بزرگوار و ارزشمندی که پیامبر اکرم (ص) از طریق جابر بن عبدالله انصاری سلام آن امام بزرگوار را رسانده است . امام باقر (ع) فرصت خوبی برای گسترش فرهنگ شیعه و تعالی این فرهنگ ناب پیدا کرد و تکمیل این کار را نیز فرزند بزرگوارشان امام صادق (ع) انجام دادند . امام باقر (ع) در هنگام واقعه کربلا حضور داشتند و با چشمان کودکی خود تمام آتش زدن خیمه ها ، بریدن سرهای جوانان اهل بهشت ، زیر سم اسب قرار دادن بدن نازنین جد غریبش امام حسین (ع) ، دردها و رنج های عمه ی گرانقدرش زینب کبری (س) و فریاد ها و ناله ها و تشنگی های کودکان را همگی لمس کردند .

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان