کد خبر : 673 | تاریخ انتشار : شنبه, 06 شهریور 1395 | بازدید: 1032 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های 5 شهریور ماه عالیشهر توسط حجت الاسلام میرزایی امام جمعه موقت شهر

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 5 شهریور ماه در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین میرزایی امام جمعه موقت شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد.

 کلید تمام قفل ها در زندگی مادی و دنیایی و کلید حل مشکلات تقوای الهی است . راه سعادت و نجات و رستگاری در کسب تقوای الهی است . در آیات نورانی قرآن هر کجا که بخواهد انسان را وصل به منبع لایزال الهی کند و به نحوی انسان را به پروردگار عالم نزدیک نماید شرط آن را تقوا می داند .

 

 

نزدیکی و همراهی با اهل بیت عصمت و طهارت (ع) با تقوای الهی حاصل می شود . طبق فرمایش گوهر بار امام رضا (ع) دوستی و عشق به اهل بیت باید در عمل و با تقوای الهی همراه باشد در غیر این صورت دوستی بدون عمل به بیراهه رفتن است .   

 

طبق آیات نورانی قرآن انسان اگر بخواهد وسیله ای را در خانه خدا که مورد قبول واقع بشود با خود همراه بیاورد تقوای الهی شرط لازم آن است . یکی از وسائلی که بسیار جدی و اساسی و مهم برای تقرب به ذات مقدس پروردگار است نماز است و یکی از نمازهایی که با اهمیت ویژه در روزهای جمعه با اجتماع عظیم مردم تبلور پیدا می کند نماز جمعه است که اسلام جایگاه بسیار مهم و خاصی را برای آن در نظر گرفته است .

 

در این دنیایی که پر از فراز و نشیب است اگر انسان محوریت مادی و دنیایی خود را تقوای الهی قرار دهد قطعاً هم در دنیا و هم در آخرت پیروز می شود و تقوای الهی باید در عمل ، کردار ، گفتار ، قدم برداشتن ، حُب و بغض افراد در قلبمان  و ... دخالت داشته باشد .

 

امروز جمعه 5 شهریور ماه مصادف با سالروز بزرگداشت محمد بن زکریای رازی و روز دارو سازی و هم چنین 23 ذیقعده روز مخصوص زیارتی امام رضا (ع) نیز می باشد .

 

یکشنبه 7 شهریور ماه و 25 ذیقعده مصادف با روز دحو الارض می باشد ، در این روز زمین از زیر خانه ی الهی گسترده شد و هم شب و هم روز آن اعمال بسیار پرفضیلتی دارد و روزه آن روز فضیلت 60 ماه روزه داری را دارد .

 

دوشنبه 8 شهریور ماه مصادف با شهادت مظلومانه ی شهیدان والامقام رجایی و با هنر به دست منافقین می باشد و این روز همچنین روز مبارزه با تروریسم نیز نامیده شده است . در دیدار مقام معظم رهبری با هیئت محترم دولت معظم له سه شاخصه ی بسیار مهم برای این شهیدان والامقام ذکر نمودند که اول الگوی اخلاصی که در وجود این دو شهید بود ، کار را خالص برای خدا انجام می دادند ، دوم پرکاری و سوم مردمی بودن از مولفه های مهم این دو شهید بود .

 

چهارشنبه 10 شهریور ماه مصادف با روز بانکداری اسلامی و سالروز تصویب قانون عملیات بانکداری بدون ربا می باشد .

 

پنجشنبه 11 شهریور ماه مصادف با آغاز جنگ جهانی دوم  می باشد که این روز بعنوان روز جهانی صلح نامیده شده است .

 

جمعه 12 شهریور ماه نیز مصادف با روز درگذشت دکتر حسابی پدر فیزیک ایران و شهادت دلیر مرد خطه ی جنوب شهید رئیسعلی دلواری می باشد که این روز بعنوان روز مبارزه با استعمار انگلیس نیز نامیده شده است . همچنین شهادت امام محمد تقی (ع) که در 30 ذیقعده مصادف شده است ، امام جواد (ع) از جمله امامانی است که هم امامت و هم شهادت آن حضرت خیلی زود اتفاق افتاد .

 

 

در هفته ای که گذشت مقام معظم رهبری دو دیدار داشتند که اول دیدار با ائمه جماعت مساجد استان تهران بود که نکاتی بسیار ارزشمند و کلیدی در خصوص مسجد این جایگاه والای اسلامی که در آن انسان ارتباط خاصی را می تواند با خداوند برقرار کند عنوان فرمودند و همچنین بیان داشتند : مسجد هسته ی مقاومت و پایگاه فعالیت اجتماعی است ، خاکریز فرهنگی است که این خاکریز اگر نباشد همه چیز از دست می رود و لذا مسجد باید پایگاه انسان سازی ، عمران دل و دنیا ، مقابله ی با دشمن ، بصیرت افزایی و زمینه سازی برای ایجاد تمدن اسلامی باشد . مساجد ما با محوریت روحانی و امام جماعت باید به این سمت و سو بروند .

 

دیدار دوم مقام معظم رهبری با رئیس جمهور و اعضاء هیئت دولت بود که نکاتی را بعنوان مطالبه ی مردمی عنوان فرمودند که در رأس آن بیان داشتند : لزوم برخورد قاطع با مسأله ی حقوق های نجومی که هر جا که لازم شد قوه ی قضاییه برای شفاف سازی باید وارد شود . شرایط نباید به گونه ای باشد که مردم قطع امید کنند و این جور حرکات باعث دل سردی برای مردم بشود . در ادامه بیان فرمودند باید از بدحسابی آمریکایی ها در برجام تجربه بیاموزیم و نباید به گونه ای باشد که فقط ما امتیازها را بدهیم و آنها نخواهند بدهند . دولت به هیچ وجه از الان خودش را سرگرم مباحث انتخاباتی نکند چرا که مردم تیز ، بصیر و فهیم  هستند . بهترین عملکرد برای دولت ها در هر زمانی و بهترین کارنامه برای آنها همین عملکرد چهار ساله ی آنهاست .

 

مقام معظم رهبری نکات کلیدی و اولویت های اصلی کشور و نقشه ی راه را برای دولت یازدهم در مدت یک سال پیش رو به این صورت ترسیم کردند که اول اقتصاد مقاومتی ، دوم سیاست خارجی ، سوم علم و فناوری ، چهارم امنیت ، پنجم فرهنگ ، ششم برنامه ی ششم و هفتم فضای مجازی را بعنوان هفت بحث و اولویت اصلی کشور عنوان فرمودند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان