کد خبر : 671 | تاریخ انتشار : شنبه, 30 مرداد 1395 | بازدید: 1018 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های 29مرداد ماه عالیشهر توسط حجت الاسلام بحرانی راد امام جمعه موقت شهر

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 29 مرداد ماه در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین بحرانی راد امام جمعه موقت شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد.

نیل و رسیدن به کمال انسانیت در این دنیا و مقصد و نتیجه ی در عقبی و آخرت با تقوا و ورع میسر می شود .

 

یکی از صفات پروردگار عالم که شامل عموم انسانها و نه تنها مومنین بلکه تمام مردم عالم می شود ، صفت رحمت است . در تمام سوره های قرآن کریم به جز سوره ی توبه با بسم الله الرحمن الرحیم اشاره به این صفت رحمانیت پروردگار شده است و همچنین در سوره ی مبارکه مریم پروردگار عالم 16 مرتبه این صفت را تکرار نموده است .

 

کسانی که از رحمت خدا مأیوس هستند و امیدوار به رحمت پروردگار نیستند از گمراهان به شمار می روند  و از طرفی رحمت الهی واسعه می باشد و شامل حال تمام بندگان حتی غیر مسلمانان نیز می شود .

 

راه های جذب رحمت الهی چیست و چکار باید کرد که شامل حال رحمت پروردگار بشویم ؟

یکی از این راه ها رحم کردن و ترحم به مخلوقات پروردگار عالم می باشد . این مخلوقات شامل انسانها ، حیوانات ، نباتات ، گیاهان و ... است . انسان باید رحم کند در این عالم تا اینکه خداوند هم به او رحم کند و نگاه رحمت به او داشته باشد . یکی دیگر از چیز هایی که در روی زمین است و ما انسانها باید به آن رحم کنیم و دلمان به رحم بیاید در خصوص مواد غذایی و نعمت هایی است که خداوند به ما ارزانی داشته است . در این خصوص آب آشامیدنی که در اختیار داریم نعمتی است که نباید در مصرف آن اسراف کنیم .

در صورت رحم نکردن و اسراف کردن در نعمت های الهی خدایی ناکرده انسان ممکن است دچار غضب الهی شود .

 

شنبه 30 مرداد مصادف است با درگذشت عالم ربانی مرحوم شیخ عبدالکریم حائری موسس حوزه ی علمیه ی قم و همچنین روز بزرگداشت علامه ی مجلسی (رض) صاحب کتاب بحار الانوار که یاد این دو عالم ربانی را گرامی میداریم .

 

یکشنبه 31 مرداد به مناسبت سالروز آتش کشیده شدن قبله ی اول مسلمین جهان یعنی مسجد الاقصی به دست صهیونیست غاصب به عنوان روز جهانی مسجد نام گذاری شده است . مسجد یکی از امانت های پروردگار و رسول معظم اسلام در دست ما بندگان می باشد . مسجد نقش تعیین کننده ای در انقلاب ها در صدر اسلام تا کنون داشته و دارد . مساجد سنگرها هستند و حفظ مساجد از جمله اموری است که اسلام و بقاء دین بسته ی به حفظ مساجد است . نخستین نهاد اجتماعی و سیاسی و دینی که توسط پیامبر عظیم الشان اسلام در بدو ورود به یثرب احداث شد مسجد بوده است . پیامبر در راستای تحقق حاکمیت خود این نهاد را احداث کرد . نهادی که پایه های حکومت اسلامی در زمان رسول الله در این مکان مقدس بنا شد و از این نهاد اصول و مبانی دین مبین اسلام به سراسر جهان صادر شد . امروزه دشمنان دین ما به دنبال این هستند که جوانان و فرزندان ما و نوجوانان ما را از مسجد و فرهنگ مسجد دور کنند و این وظیفه ی متولیان فرهنگ را خیلی سنگین می کند که جوانان را جذب به مسجد کنند . وظیفه ی مسئولین مساجد ، هیئت امنا مساجد ، خادمین مساجد ، بانیان مساجد ، امام جماعت مساجد و مسئولین کانون های مساجد خیلی سنگین است که باید نحوه ی برخورد و رفتار و گفتار با جوانان و نوجوانان به گونه ای باشد  که تشویق و ترغیب به حضور در مساجد باشند .  

 

دوشنبه 1 شهریور ماه مصادف با روز بزرگداشت ابن سینا و روز پزشک می باشد .

 

سه شنبه 2 شهریور ماه آغاز هفته ی دولت است که خدمت همه ی عزیزانی که در دولت خالصانه به همه ی مردم ایران اسلامی خدمت می کنند تبریک عرض می کنم و چند نکته از توصیه ها و رهنمود های مقام معظم رهبری به این عزیزان جهت یادآوری بدین شرح می باشد :

مقام معظم رهبری علاوه ی بر تاکید بر مسئله فرهنگ بر مسئله ی اقتصاد نیز تاکید دارند و می فرمایند : استقلال اقتصادی فقط با اقتصاد مقاومتی بدست می آید ، این که ما خیال کنیم رونق اقتصادی صرفاً با سرمایه گذاری خارجی تامین می شود این خطاست . سرمایه گذاری خارجی خوب است اما یکی از خانه های جدول را پر می کند ، مهمتر از سرمایه گذاری خارجی فعال کردن ظرفیت های درونی و داخلی در کشورمان است .

یکی دیگر از دغدغه های مقام معظم رهبری و توصیه به دولتمردان عدم اعتماد و اطمینان به آمریکای جنایتکار است . آمریکا علی رغم ظاهر آرام و با وجود زبان چرب برخی از مسئولین دولتی خود  همواره در تلاش و سعی است که از پش به ما خنجر بزند و کشور ما را تخریب کند و همواره در تلاش است که مانع ارتباط کشور  ما با  کشورهای دیگر بشود .

 

چهار شنبه 3 شهریور ماه مصادف با سالروز اشغال ایران توسط آمریکا و شوروی و انگلیس در سال 1320 است که خیلی ها فکر می کنند اگر در دامن آمریکا بروند خلاص و راحت می شوند اما به فرموده ی حضرت امام (ره) این یک اشتباه بزرگی است بخاطر اینکه آنها در پی این هستند که تمام حیثیت ما را ببرند .

 

در خصوص رویداد های اخیر منطقه و جهان اسلام و کشورهای همسایه علاوه بر ظلم هایی که اخیراً در کشور شیعه نشین بحرین علیه شیعیان ظلم هایی می شود ، در یمن نیز شاهد تشدید جنایات رژیم آل سعود پست تر از یهود و این وهابیت خبیث هستیم که اخیرا شاهد تخریب کارخانه ی مواد غذایی در استان صنعا بودیم ، حملات هوایی به بیمارستان ها و مدرسه ها و کشتار دانش آموزان بی گناه در حال تعلیم و تعلم از دیگر جنایات اینها به شمار می آید ، متاسفانه این جنایات و قتل ها و کشتارها در مقابل سکوت کامل سازمان ملل و نهادهای مدعی حقوق بشر صورت می گیرد . سازمان ملل در مقابل این کشتار ها ، تجاوزها ، قتل ها مسئول است و باید سریعاً اقدامات لازم را انجام دهد اما متاسفانه گرچه با وابستگی دبیر و اعضای سازمان ملل به درهم و دلارهای سعودی قطعاً موضع گیری خاصی را شاهد نخواهیم بود .

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان