کد خبر : 669 | تاریخ انتشار : شنبه, 23 مرداد 1395 | بازدید: 971 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های 22مرداد ماه عالیشهر توسط حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم شهر

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 22 مرداد ماه در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد.

تقوای الهی دژ مستحکمی برای انسان در این دنیا در مقابل دشمنان انسان از جمله شیطان ، هوا و هوس است و تقوای الهی سفارش همه ی انبیای الهی و خصوصاً حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به ما شیعیان است .

قبر مطهر آقا علی بن موسی الرضا (ع) هم اکنون مرکز معنوی ایران اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .  سراسر زندگانی امام رضا (ع) درس ، پند ، نصیحت و اندرز برای ما مسلمانان و شیعیان است . سیره ی سیاسی ، اخلاقی ، منش زندگی خصوصاً در بخش ولایت عهدی و مباحث سیاسی اجتماعی همگی درسی برای مسلمانان عالم است .

امام رضا (ع) از زمانی که مدینه را ترک نمودند تمام رفتار و گفتارش به گونه ای بوده است که به مردم بفهماند که این سفر یک سفر اجباری و تبعیدی برای من بوده است نه برای خوش گذرانی و تفرج سفر نموده ام و به همین دلیل به خانواده سفارش می کند که برای او نوحه بخوانند و اشک بریزند و گریه کنند .

از زمانی که امام رضا (ع) از منطقه شلمچه و خرمشهر وارد ایران می شوند ، قدم به قدم سیر جغرافیایی ایران اسلامی را طی می کند و وارد قم می شوند و نهایتا وارد نیشابور و قدمگاه و مرو که می شوند هر کجا که امام قدم می گذارد مردم ایران اسلامی عاشقانه پروانه وار گرد امام جمع شدند و استقبال گرمی از امام نمودند و امام همواره مایه خیر و برکت برای ایران اسلامی بوده است .

ما مسلمانان باید آداب و ادب زیارت را رعایت کنیم اذیت و آزار دادن زائران امام رضا (ع) و زیر دست و پا انداختن ایشان در پی فشار آوردن به جهت زیارت و گرفتن ضریح کار بسیار ناشایست و بدی است و بعضا خدایی نکرده امام رضا (ع) از این رفتار ناراحت میشود . زائر امام رضا (ع) باید با معرفت ، شناخت و  با عشق و خالص برای رضای خدا زیارت کند . یکی از راه های معرفت و شناخت امام رضا (ع) تدبر در جملات زیارت نامه هاست .

با مشاهده ی تاریخ علی رغم نظر بی اساس وهابی های خبیث در خصوص توسل و زیارت ائمه اطهار ، بزرگان و علمای اهل سنت با ارادت به زیارت قبر مطهر امام رضا (ع) می رفتند چرا که آنها و کسانی که اهل انصاف هستند می دانند امام رضا (ع) چه شخصیتی است و زیارت آن بزرگوار چه ثوابی دارد .  

23 مرداد سالروز پیروزی قهرمانانه ی حزب الله ی مقتدر لبنان بر ارتش سر تا سر مسلح و جنایتکار رژیم جعلی صهیونیستی در جنگ 33 روزه در سال 85 را در پیش داریم که انصافا نشان داد که اگر مسلمانان در مقابل اسرائیل واقعا بایستند هیچ قدرتی نمیتواند در مقابل مسلمان بایستد و در نهایت مسلمانان و شیعیان به پیروزی می رسند . این همان وعده ی پروردگار عالم است که به اذن الهی چه بسیار گروه های کوچک ولی با اخلاص و با پشتوانه ی الهی بر لشکر های بزرگی به پیروزی می رسند .

26 مرداد سالروز بازگشت افتخار آفرین اولین گروه از آزادگان هشت سال دفاع مقدس در سال 69 را در پیش داریم که این روز را گرامی میداریم و یاد و خاطره ی ایثارگری ها ، رشادت ها و تحمل غربت ها و بی کسی ها و شکنجه های روحی و جسمی آزادگان سرافراز ایران اسلامی را گرامی میداریم  . آزادگان سرافراز همه ی این سختی ها را تحمل کردند ولی عزت خود و عزت انقلاب اسلامی و ایران اسلامی را در مقابل دشمن حراج نگذاشتند و نهایت پیروزمندانه و سرافرازانه به آغوش ممکلت بازگشتند .

28 مرداد سالروز کودتای معروف آمریکایی انگلیسی 28 مرداد را در پیش داریم که این کودتا با این هدف انجام شد که دولت دکتر مصدق را کنار بزنند و از بین ببرند و شکست بدهند و بار دیگر محمد رضا شاه خائن را در سال 32 به مصدر حکومت برگردانند و متاسفانه با این کودتای ننگین دولت مصدق شکست خورد و نهضت ملی شدن صنعت نفت که در واقع سرآغاز یک هم دلی فعالانه در بین همه ی گروه های مردمی در ایران اسلامی هم سیاسی و ملی و مذهبی بود و این مسلم نشان از قدرت مردم ایران داشت که توانستند با اتحاد همه ی گروه ها صنعت نفت را که در دست انگلیسی ها بود و آنها به تاراج و به یغمی می بردند ملی کنند و این یک پیروزی بزرگ بود اما متاسفانه دکتر مصدق قدر این مساله را ندانست و از این فرصت استفاده کرد و در صدد افزایش اختیارات خودش و محدود کردن مجلس شورای ملی برآمد و بنای مخالفت با آیت الله کاشانی را گذاشت . این نشان می دهد که اگر با روحانیت زاویه گرفته شود همانند دکتر مصدق که نجوای جدایی دین از سیاست را داد و این مشکلات را ایجاد کرد نتیجه ای جز شکست نخواهد داشت و آمریکایی ها و انگلیسی ها از این فرصت استفاده کردند و مصدق را کنار زدند و این خیانت بزرگ در حق ملت ایران را انگلیس و آمریکا انجام داد و اما البته ما باید از این حوادث تلخی که در ایران اتفاق افتاده درس بگیریم . ما باید عبرت بگیریم از کودتای 28 مرداد سال 32 که تاریخ ممکن است همیشه تکرار شود و دوم اینکه مستکبرانی چون انگلیس و آمریکا هیچ وقت دست از ما بر نمیدارند .

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان