کد خبر : 661 | تاریخ انتشار : یکشنبه, 10 مرداد 1395 | بازدید: 1001 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های 8 مرداد ماه عالیشهر توسط حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم شهر

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 8 مرداد ماه در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد.

 

مراعات تقوای الهی انسان را به خدا نزدیک می کند و انسان را از شر وسوسه های شیاطین درون و برون نجات می دهد ، مراعات تقوا باعث عزت و آبروی انسان در دنیا و نجات از مهالک آخرت خواهد بود .

 

امام جعفر صادق (ع) یکی از امامان معصوم ما شیعیان هست که حق بسیار بزرگی بر گردن ما مسلمانان دارد و تلاش ها و زحمات بسیار فراوانی برای احیای مکتب حقه تشیع متحمل شدند و انجام دادند . امام ششم ما شیعیان را صادق نامیدند چرا که روحیات و سجایای اخلاقی صادق در ایشان ظهور  بیشتری داشته است و به سفارش پیامبر اکرم (ص) که فرمودند : امام جعفر بن محمد را صادق بنامید چرا که در میان فرزندان من جعفری خواهد آمد که ادعای دروغ خواهد کرد و به دروغ و به کذب ادعای امامت می کند و آن جعفر ، فرزند امام هادی (ع) و معروف به جعفر کذاب است  . 

 

دوران عمر امامت امام صادق (ع) همزمان با خلفای بنی امیه و بنی عباس بود و مرکز حکومت بنی عباس در عراق و بنی امیه در شامات بود و این دو با یکدیگر بر سر خلافت در حال جنگ و نزاع بودند و اوج درگیری ها و فتنه ها و تشنج ها در عراق و شامات بود و از طرفی امام صادق (ع) در مکه و مدینه که آرامش نسبی داشت از این فرصت استفاده بردند و دانشگاه بزرگ جعفری را در مدینه و در مسجد النبی (ص) تأسیس نمود و قریب به 4000 نفر از نقاط مختلف عالم اسلام شاگردی امام صادق (ع) را می کردند . امام صادق (ع) بعد از آنکه شیعیان امام علی (ع) غریب و مظلوم مانده بودند و در کربلا  تارومار شده بودند و فرزندان امام علی (ع) را قتل عام کرده بودند اما امام صادق (ع) توانست آرمان امام علی (ع) و آروزی حضرت زهرا (س) و ابا عبدالله (ع) و ائمه اطهار را احیاء نماید لذا مکتب شیعه مدیون امام صادق(ع) است .

 

شیخ فضل الله نوری از رهبران مشروطه است که متاسفانه در سال 1288 هجری شمسی در تهران در ملأ عام به دار آویخته شد و اعدام شد . امام خمینی (ره) در خصوص عوامل شکست مشروطه نکاتی را بیان کردند که عبارتند از : علل موفقیت دشمن در مشروطه حزب گرایی و انزوای متدینین و تنها گذاشتن روحانیت بود . هر چه گروه ها بیشتر شود اختلافات زیادتر می شود . کشورهای غربی و آمریکایی در کشور هایشان حزبهای متعددی را ایجاد می کنند تا ما در کشورمان دچار مشکل شویم . برآیند همه ی احزاب در آمریکا علی رغم اینکه در ظاهر مختلف هستند اما هدفشان نابودی ایران و کشورهای اسلامی و حفظ هیمنه پوشالی آمریکا در جهان کنونی است .

 

تاریخ برای همه ی ما یک درس عبرت است ، در مشروطه دست هایی آمد و تمام مردم ایران را طبقه طبقه و حزب حزب نمود و عده ای را طرفدار و عده ای را مخالف مشروطه کرد و اختلافات به جایی رسید که مشروطه خواهان به دست یک عده ای کوبیده شدند تا آنجا که مرحوم شیخ فضل الله نوری که از رهبران مخلص مشروطه بود بخاطر اینکه خواهان مشروطه مشروعه بود محکوم به اعدام شد و در نهایت مسیر مشروطه عوض شد و نتیجه آن رضا خان و استبداد پهلوی شد که چه خساراتی بر مردم و  ایران اسلامی وارد نمود .

 

اکنون نیز اگر مسئولین ما و علما و بزرگان دینی ، سیاسی و مذهبی اختلاف داشته باشند ممکن است خدایی نکرده دوباره جریان مشروطه تکرار شود .

 

ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) را در پیش داریم که این روز را روز دختر نامیدند و البته آغاز دهه کرامت هم می باشد . دهه کرامت فرصت بسیار مهمی برای آشنایی مردم با سبک زندگی اسلامی و فرصتی برای الگوگیری زنان و دختران در جامعه از اسوه های با ارزشی همچون حضرت زینب (س) و بی بی فاطمه معصومه (س) است .

 

در خصوص رویداد های منطقه و جهان اسلام باید گفت که در طی چند سال اخیر حذف رهبران جریان ها و حرکت های انقلابی در دستور کار حکام مرتجع عرب و متاسفانه اربابان غربی آنها قرار گرفته است که این روند با شهادت مظلومانه آیت الله نمر که به دست سفاکان و جلادان عربستان وهابی صورت گرفت و بعد از آن دولت نیجریه نیز به جناب شیخ زاک زاکی جسارت میکنند و این بزرگوار را زیر شکنجه می برند و اخیراً نیز در بحرین جناب آیت الله شیخ عیسی قاسم را دستگیر کردند و مشغول محاکمه ی این شیخ قهرمان و انقلابی هستند و این نشان می دهد که  برای جلوگیری و مبارزه با تشیع یک روندی آغاز شده است و سردمدار این جریان متاسفانه وهابی های خبیث سعودی هستند ، جنایاتی که در یمن و در بحرین صورت می گیرد همگی یک نتیجه دارند و آن هم حذف رهبران شیعه با زندانی کردن و یا کشتن و یا شکنجه دادن آنها برای مقابله با نفوذ جمهوری اسلامی ایران و برای مقابله با نفوذ ارزش های انقلاب اسلامی است .

 

استکبار و ارتجاع منفور عرب باید بدانند که حذف علمای شیعه و حذف آنها از صحنه ی سیاسی نه تنها امنیت حکومت آنها را تضمین نمی کند بلکه روز به روز پایه های حکومت آنها را لرزان تر خواهد کرد و خون علمای شیعه مایه ی حیات برای برآوردن شقایق های سرخی است که در سراسر سرزمین های عاشقانه ی اسلامی حرکت می کنند و به صدا در می آیند و انشالله خون شیخ نمر ها و امثال ذالک روزی دامن وهابی ها را خواهد گرفت و موجب نابودی وهابیت خبیث خواهد شد .

 

کشورهای عربی به جای اینکه به دنبال تنش  و ایران هراسی باشند و به جای اینکه در مقابل یهودی های خبیث و صهیونیست و رهبران اسرائیل کرنش کنند و این طور دست به دست رژیم تروریست دولتی و کودک کش صهیونیستی بدهند باید با جمهوری اسلامی ایران اتحاد کنند که به سود آنها و جهان اسلام است و اگر کشورهای عربی و اگر کشورهای اسلامی با ایران مقتدر اسلامی در منطقه اتحاد نمایند و متهد شوند انشالله آینده خوبی برای جهان اسلام خواهد داشت .   

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان