کد خبر : 659 | تاریخ انتشار : یکشنبه, 10 مرداد 1395 | بازدید: 942 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های 25 تیر ماه عالیشهر توسط حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم شهر

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 25 تیر ماه در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد.

 

تقوای الهی بهترین زاد و توشه برای سفر و قبر و آخرت می باشد و تقوای الهی در همه ی ابعاد زندگی میتواند همچون چراغی فرا راه انسان در رسیدن آسان تر و راحت تر به پروردگار عالم باشد ، تقوای الهی مایه عزت و آبرومندی انسان در دنیا و آخرت است و مراعات تقوای الهی باعث برون رفت انسان به لطف پروردگار از گرفتاری ها و مشقات و مشکلات زندگی خواهد بود .

 

هر یک از ما انسانها چه بخواهیم چه نخواهیم دشمنانی داریم که اگر از این دشمنان غفلت بورزیم دچار گرفتاری های دنیا و آخرت خواهیم شد . این دشمنان عبارتند از : شیطان ، هوا و هوس ، شکم پرستی ، مقام پرستی و جاه طلبی ، غفلت و ...

غفلت دشمنی است که گاهی اوقات خسارتش از دیگر دشمنان برای ما انسانها بیشتر می شود و البته زمینه ساز غفلت ، هوای نفس و سایر دشمنان است . غفلت خسارت بار ترین آسیب ها را بر روح ، روان ، جسم و جان انسان وارد می کند . غفلت مایه غرور است ، غفلت مایه فریب انسان است و انسان غافل به راحتی  و به آسانی سرمایه های ارزشمند خود را از دست می دهد . غفلت از مبدا و معاد ، غفلت از ناپایداری دنیا ، غفلت از وسوسه ها و تزویر ها و تزیین های شیطان ، غفلت از سرمایه هایی که داریم و  مفت از دست می دهیم و در راس همه ی غفلت ها ، غفلت از یاد خدا است و اینکه انسان بپندارد که خدا او را نمی بیند  . لذا انسان باید هیچ گاه خداوند عالم را فراموش نکند و از خدا غافل نشود .

 

سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی را در روز شنبه در پیش  داریم که تقدیر و تشکر می کنیم از تلاشها و زحمات و برنامه های بسیار مهم و حساسیت های خاصی که بزرگواران شورای نگهبان به ویژه در ایام انتخابات دارند  ، به فرموده حضرت امام (ره) شورای نگهبان ضامن اسلامی بودن و اسلامی ماندن حکومت و کشور خواهد بود . انصافاً شورای نگهبان تا کنون بحمد الله انقلابی عمل کرده ، انقلابی برخورد کرده و تمام سعی و تلاشش این بوده است که هم در انتخابات ها مسیر نظام از اهدافی که امام و شهدا برای او ترسیم کردند و هم از منویات مقام معظم رهبری تغییر نکند و همچنین قوانینی که در مجلس مصوب می شود ، تطابق آن را با قانون و شرع مقدس تضمین کنند .

 

با توجه به مناسبت 14 تیر ماه در هفته گذشته روز شهرداری ها ، جا دارد من از همه ی تلاش ها و زحمات به ویژه شهرداری شهر عالیشهر و  دهیاری های روستاهای همجوار تقدیر و تشکر کنم که واقعا در راستای عمران و آبادی و ایجاد مبلمان مطلوب شهری و روستایی زحمات زیادی می کشند و در رفع مشکلات و گرفتاری های مردم تلاش مینمایند . انصافاً از روزی که شهرداری در شهر عالیشهر  مستقر شده کارهای بسیار خوب و ارزشمندی را انجام داده اند و البته ما هنوز به نقطه ی مطلوب نرسیده ایم و کارهای بسیار زیاد تری هنوز روی زمین مانده است و تقدیر و تشکر می کنیم از شهردار محترم و شورای محترم اسلامی شهر که در رفع مشکلات و گرفتاری های شهر در زمینه زیبایی و مبلمان شهری ، نظافت شهر ، بهداشت شهر و پیگیری مشکلات فرهنگی شهر ، مشکلات اجتماعی ، مشکلات ورزشی و ...  تلاش می کنند .

 

 

هفته گذشته هفته حجاب و عفاف بود که متاسفانه وضعیت حجاب در جامعه ی ما وضعیت مطلوبی نیست و در شهر عالبشهر نیز همچون جاهای دیگر متاسفانه رضایت بخش نیست . اگر واقعا غیرت دینی باشد چرا که غیرت مکمل عفاف و حجاب  است و زنها نیز حجاب و عفاف را رعایت کنند خیلی از مشکلات جامعه حل می شود . متاسفانه در سه شنبه بازار بعضی وقت ها انسان صحنه هایی را می بیند که در شأن یک جامعه ی اسلامی و دینی نیست . در تفرج گاه ها و تفریح گاه ها انسان صحنه هایی را از بی غیرتی و بی حجابی و بی عفتی می بیند که در شأن جامعه اسلامی و شیعی نیست . همه ی ما باید در این راستا تلاش کنیم و با امر به معروف و نهی از منکر وظیفه دینی خود را انجام دهیم .

 

روز چهارشنبه 15 شوال سالروز شهادت شهید رشید اسلام و سردار اُحد حمزه سید الشهدا عمومی گرانقدر پیامبر و قهرمان بی بدیل تاریخ اسلام است . یکی از خسارت های بزرگی که متاسفانه شکست اُحد بر اسلام ایجاد نمود و به بار آورد شهادت حمزه سیدالشهدا بود . اینها همه درس است و اگر در زمان ما نیز مواظب نباشیم و مسئولین به دنبال دنیا طلبی و مردم به دنبال غنائم دنیا باشند ممکن است خدایی ناکرده دوباره اُحد تکرار بشود  و اسلام ضربه بخورد و این باید برای همه ی ما درسی باشد .

 

حضرت عبدالعظیم حسنی شخصیت بسیار وارسته و ارزشمندی است که در روایتی داریم کسی که عبدالعظیم حسنی را در ری زیارت کند همچون این است که اباعبدالله (ع) را در کربلا زیارت کرده است .

 

جریان فیش های حقوقی نجومی متاسفانه یک نقطه ی سیاهی  برای مسئولین ما و نظام مقدس جمهوری اسلامی است . واقعاً این انصاف و مردانگی است که بعضی ها در این نظام ماهی 400 میلیون حقوق بگیرند و در جایی دیگر بعضی ها حتی پول 1 کیلو گوشت برای زن و بچه های خود را نداشته باشند !  مقام معظم رهبر ی در همین روزهای اخیر چندین بار در باب این مساله دستورات  ، نکات و توصیه های لازم و ارزشمندی را داشتند و به تناسب فرمایشات معظم له چند نکته ای را که خواسته ی مردم است را بیان می کنیم :

نکته اول اینکه اولاً محاکمه دریافت کنندگان و پرداخت کنندگان این پول های گزاف  و ثانیاً باید تا ریال آخر که خلاف حقشان بوده است را باید به بیت المال برگردانند .

نکته دوم بازنگری و تطبیق نظام پرداخت مدیران و مسئولان ارشد عالی نظام است چرا که این جریان نشان داد که سیستم حقوقی ما ایراد دارد و باید بررسی نمود تا این همه غارت بیت المال صورت نگیرد .

نکته سوم تقویت سامانه های نظارتی مثل دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور که واقعا این چنین دستگاه هایی در این موارد کجا بوده اند ؟ آیا خواب بوده اند ؟ اینها باید هم در این دنیا و هم در فردای قیامت پاسخ بدهند .

نکته چهارم شکستن حلقه انحصار مدیریتی است و نباید مدیریت ها بر اساس اقوام و فامیل باشد بلکه باید بر اساس شایسته سالاری  و امانت داری باشد .

نکته پنجم شفاف سازی اطلاعات مربوط به دریافت ها است . پس مردم منتظر هستند که این موضوع نتیجه گرفته شود نه اینکه به فراموشی سپرده شود .

 

نکته آخر جریان برجام نافرجام است ، از زمانی که دولت جدید به سرکار آمد همه ی کارهای مردم حتی آب خوردن را هم واگذار به برجام کردند و اکنون که شش ماه از برجام می گذرد بزرگ نمایی هایی صورت گرفته و متاسفانه هنوز مشکلات بانکها ، نفتکش ها و  فروش نفت و ... حل نشده و کنگره آمریکا هر روز یک تحریم جدیدی را ایجاد میکنند ، پس این چه برجامی است ؟ ! آمریکا مانند گرگی است که چیزی جز درندگی ما از او سراغ نداشتیم و نداریم . در جایی دیگر مسئولین برجام را فتح الفتوح نامیدند و اذعان داشتند که سایه ی شوم جنگ را از سر ملت ایران دور کردیم در حالی که سایه ی شوم جنگ را سخنان کوبنده مقام معظم رهبری ، حاج قاسم سلیمانی ها ، مقاومت  ، موشکهای سپاه قهرمان و ارتش دلاور از سر مردم ایران دور نمودند .

امروزه با توجه به اینکه چهار طرف ما جنگ و خونریزی است به فضل پروردگار به دلیل اقتدار مقام معظم رهبری ، عزت و قدرت نیروهای مسلح ارتش و سپاه و نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج قهرمان اینها باعث می شود که دشمن جرأت نکند نگاه چپ کند . ما هر جا در مقابل دشمن ایستادیم و قد علم کردیم ، دشمن عقب نشینی کرده و هر جا کوتاه آمدیم دشمن 10 قدم به جلو آمده است .  

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان