کد خبر : 658 | تاریخ انتشار : یکشنبه, 10 مرداد 1395 | بازدید: 1026 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های 18 تیر ماه عالیشهر توسط حجت الاسلام جمالی امام جمعه موقت شهر

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین جمالی امام جمعه موقت شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان ایشان در خطبه های نماز جمعه  به این ترتیب میباشد :

 

ماه مبارک رمضان به خودی خود شهر الکرامه ، شهر الرحمه و شهر المغفره نیست بلکه این ماه مبارک به اعتبار خداوند متعال و آن اتصال و ارتباط با خداست که این مقام را پیدا کرده است  و در ماه مبارک رمضان به ما انسانها این فرصت داده شد که بتوانیم این ارتباط را بر قرار کنیم و امتیازات بسیار زیادی را به همه ی ما انسانها دادند .

 

ماه مبارک رمضان تمام نشده است و این ماه در واقع یک شروع و آغاز است و در این ماه مبارک  ما انسانها را برای تمام طول سال ساخته اند به صورتی که بتوانیم سرمایه ای برای خود جمع کنیم .

 

ما انسانها در ماه مبارک رمضان و در شبهای قدر با روی سر گذاشتن قرآن کریم با پروردگار عالم عهد بسته ایم و در سایه عمل به آیات نورانی قرآن از خداوند خواسته ایم ما را محفوظ بدارد .

 

ماه مبارک رمضان ماه امتیاز دادن بود ، ماه خود سازی بود و برای این آمد که انسانها با تقوا شوند و حق این ماه مبارک این است که نباید در بعد از آن اتصال با پروردگار را رها کرد و بلکه کار ما تازه شروع شده است و باید سرمایه ای را که اندوخته ایم در زندگی به کار بریم .

 

مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی بیاناتی به نکاتی مهم اشاره نمودند که مختصراً عبارتند از :  

 

تاکید دوباره مقام معظم رهبری بر اینکه آمریکا دشمن ماست و عامل مشکلات ما و عامل مشکلات کشورهای اسلامی است و این را نه از روی حدس و گمان بلکه از روی تجربه می گوییم . مسلماً آمریکا هدفی جز تضعیف جهان اسلام با ایجاد دو دستگی و شکست وحدت بین مسلمانان ندارد . شکی در این نیست که آمریکا به دنبال این است که ندای حق و اسلام به گوش جهانیان نرسد .  

 

آمریکا با هر کشوری که ندای استکبار ستیزی دارد مشکل دارد و هر کشوری که مقابل دشمن ظالم و مستکبر خود بایستد ، آمریکا با آن مشکل دارد . کشور اسلامی ایران با انقلابی که انجام دادند این ادعا را ثابت کردند که بدون تکیه بر شرق و غرب می شود بر پای خود ایستاد .

 

آمریکا و استکبار به صورت علنی و شفاف و بدون مخفی کردن ، از فتنه 88 حمایت کردند . فتنه ای که هیچ شکی در آن نیست هدفی جز براندازی نظام نداشت . متاسفانه جای تعجب است که یک عده ای همین امروز نیز هنوز به این نتیجه نرسیده اند یا اینکه رسیده اند و خود را به راه دیگری می زنند . حمایت از فتنه گران باعث تضعیف نظام و خیانت به خون شهدا و خیانت به پدر و مادر شهیدان  می شود .  

 

پشت هر دسیسه ای که اختلاف برانگیز باشد آمریکا است و هر جایی که می بینیم بناست نظام مورد توطئه قرار گیرد باز هم دست آمریکا در کار است .

 

آمریکا از مذاکرات هسته ای به دنبال این بود اینکه سطح خواسته های مردم را از آن خواسته های اعتقادی و ایدئولوژی به پایین تنزل دهد و به خواسته ی  نان برساند .

 

امر به معروف و نهی از منکر لسانی و زبانی و خیر خواهی برای برادران و خواهران ایمانی بر همه ی مردم واجب است و یقیناً در بحث بد حجابی و ترویج بی حجابی دشمنان اسلام دست دارند و از برنامه های آنان است و همین بس که یکی از مستشاران آمریکایی در خصوص حجاب زنان میگوید : هر زن چادری در کوی و برزن در ایران به منزله ی پرچم جمهوری اسلامی ایران است لذا برای براندازی این نظام باید حجاب را سست کرد . پس واقعا جا ندارد که مسئولین  فرهنگی نظام یک اراده ی جدی و یک حرکت جدی را برای بحث حجاب و عفاف انجام دهند !

 

ما امروز در کشور بسیار زیاد نیازمند کارهای فرهنگی هستیم ، بویژه در مدارس آموزش و پرورش و باید از در خانه هایمان و از کودکی دختر و پسرمان را مورد آموزش قرار دهیم چرا که امروز مسئله حجاب هم قانونی و هم شرعی و هم مسئله امنیتی است .

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان