کد خبر : 657 | تاریخ انتشار : یکشنبه, 10 مرداد 1395 | بازدید: 884 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های 11 تیر ماه عالیشهر توسط حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم شهر

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 11 تیر ماه در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد.

یکی از بهترین کارهای انسان در این دنیا مراعات تقوای الهی است و بهترین زاد و توشه ی سفر آخرت تقوا است و ماه رمضان هم بهترین فرصت برای کسب تقوا بود .

از جمله دستآورد های مهم و  ارزشمند ماه رمضان تقوا مداری است ، تقوا باعث عزت انسان در زندگی دنیا و آخرت و نجات انسان از مهالک دنیا و آخرت خواهد بود .

جمله وداع و خداحافظی با ماه رمضان از زبان مبارک پیامبر اکرم (ص) که در آخرین جمعه این ماه مبارک به صحابی خود فرمودند این گونه است : خدایا این را آخرین روزه ماه قرار نده و ( اگر بناست این آخرین رمضان من باشد ) پس خدایا مرا مورد رحم و لطف خود  قرار بده و مرا محروم از رحمت و لطف خودت قرار نده .

روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان بعنوان روز جهانی قدس از سوی معمار بزرگ انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) نامیده شده است و همچنان قدس شریف مساله اول جهان اسلام است و متاسفانه از جمله مهمترین ترفند ها و اهداف شوم جبهه استکبار که بویژه در جهان اسلام با جدیت دنبال می شود و برای تامین این هدف شوم از هر گونه اقدام و جنایتی فروگذار نمیکنند به حاشیه بردن رژیم غاصب و خون آشام صهیونیستی یا اسرائیل است .

اکنون به خوبی می توان رد پای یهودیت افراطی و صهیونیزم و شبکه های مخوف صهیونیستی را در گلوگاه های قدرت جهانی به لحاظ اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی و نظامی مشاهده کرد . ترویج و حمایت از گروه های خشن تروریستی و ایجاد گستره ی نا امنی در همه ی محیط جهان اسلام و بالا بردن هزینه های سنگین انسانی و غیر انسانی و برافروختن آتش جنگ های نیابتی و قومی و مذهبی در این مقطع بسیار حساس از زمان تنها گوشه هایی از توطئه ها و خواب و خیالهای جریان های صهیونیستی و استکباری است .

 متاسفانه امروز مشاهده می کنیم با میدان داری رژیم های طاغوتی و وابسته همچون آل سعود و آل خلیفه و رژیم ترکیه و دیگر حامیانشان در سرزمین های اسلامی با نوکری و خوش خدمتی مجموعه های تولید شده توسط سرویس های اطلاعاتی صهیونیستی و غربی با جریان مرموز و ضد اسلامی و ضد بشری تکفیری و داعش  که راه انداخته اند  متاسفانه این ها نیز در رسیدن صهیونیزم به اهداف شوم و خطرناکی که دارند کمک می کنند .

جنایاتی که امروزه در بحرین ، یمن ، پاکستان ، افغانستان ، سوریه و عراق و در هر جای عالم که علیه مسلمانان صورت می گیرد متاسفانه همه ی اینها با گردانندگی ام الفساد قرن آمریکای جنایتکار و با سرویس های اطلاعاتی مخوف و خطرناک صهیونیستی عملی می شود .

مقام معظم رهبری در این خصوص بیان فرمودند : از 60 سال پیش تا کنون داغی بزرگتر از غصب کشور فلسطین بر دل امت اسلامی نهاده نشده است . تمام این جنگهای داخلی که در کشورهای اسلامی راه افتاده است همه و همه با هدف تضعیف کشورهای اسلامی ، نابود کردن زیرساخت های کشورهای اسلامی و از آن طرف ایجاد یک حاشیه ی امن برای رژیم کودک کش صهیونیستی است که متاسفانه در راس سران منطقه سران جنایتکار و کودک کش آل سعود قرار دارند که متاسفانه در راستای اهداف صهیونیست ها دارند کمک می کنند و البته نظام مقدس جمهوری اسلامی در کنار مقاومت ضد صهیونیستی در همه جای عالم قرار گرفته و اگر هم بخواهند ایران اسلامی را تهدید بکنند که البته همه ی این فشار ها در چهار طرف ایران و اتفاقاتی که رخ می دهد همه ی اینها هدفشان نظام مقدس جمهوری اسلامی است و اگر غلطی از سوی رژیم صهیونیستی سر بزند جمهوری اسلامی تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد .

ما مردم ایران امروز همچون سراسر جهان اسلام به تبعیت از امام خمینی (ره) ، منویات امام و فرامین مقام معظم رهبری در سراسر ایران اسلامی با حضور در راهپیمایی روز قدس هم انزجار و تنفر خود را اعلام می کنیم و هم اعلام می کنیم که نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران مثل سایر نقاط نیستند که لقمه ای برای استکبار باشند و برای عمل کردن به دستورات قرآن ، عمل کردن به دستورات امیرالمومنین (ع) امام بزرگ شیعیان که این دستور را به همه ی ما مسلمانان و بویژه شیعیان داده است که شما ، دشمن ظالم و در کنار مظلوم باشید پس ما همیشه از اول انقلاب تا بحال هم مردم و هم مسئولین کشور دشمنی خود را از ظالمان عالم اعلام کرده اند و همیشه در کنار مظلومان بوده اند و خواهند بود .

شهادت شهید آیت الله صدوقی (رض) چهارمین شهید محراب در سال 61 را هم گرامی میداریم .

12 تیر سالروز جنایت دیگر آمریکا در حق ملت ایران و سرنگونی هواپیمای مسافر بری ایرباس در سال 67 روی آب های خلیج فارس از سوی ناو آمریکایی  بود که قریب به 300 نفر از مردم مظلوم و بی گناه کشته شدند و از دست رفتند و این هم همان حقوق بشر آمریکای جنایتکار است که کاخ سفید متاسفانه میزان تروریست و ضد تروریست و معیار را مخالفت یا موافقت با جنایاتش مشخص نموده است پس هر کس با جنایات آمریکا موافق بود ضد تروریست است و هر کس با زیاده خواهی ها و جنایات آمریکا مخالف است تروریست محسوب می شود ولو مردم مظلوم و بی دفاع یمن و فلسطین باشد که از خانه و دین و ایمان و حریم خانواده ی خودشان دفاع می کنند .

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان