کد خبر : 631 | تاریخ انتشار : شنبه, 29 خرداد 1395 | بازدید: 1101 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خطبه 28 خرداد ماه عالیشهر توسط حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم شهر

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 28 خرداد ماه در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد.

 

*بهترین زاد و توشه ی انسان تقوای الهی است و بهترین فرصت جمع آوری این زاد و توشه ماه مبارک رمضان است .

 

*سالروز شهادت سردار رشید ، قهرمان و مخلص اسلام شهید دکتر چمران را در پیش داریم ، این شهید والامقام در سال 60 مظلومانه به شهادت رسید و این روز را روز بسیج اساتید نامیده اند ، شهید دکتر چمران چه در لبنان و چه در ایران و مناطق جنگی الگوی مقاومت و مجاهدت بود . دکتر چمران بهترین مدارج و جایگاه علمی را در آمریکا داشتند اما همه ی آنها را رها کردند چرا که دین و مکتب در خطر بود . ایشان مرد عمل و نمونه ی کامل هجرت و جهاد و شهادت بودند .

 

*میلاد موفور و سرور و با برکت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) را در پیش داریم . امام حسن مجتبی (ع) اسوه ی تقوا ، فضیلت ، جود ، سخاوت و کرم بودند. ولادت امام حسن (ع) آغازی برای اتصال عملی نبوت به امامت بود . یکی از سنتهای ارزشمند همه ی اهل بیت رسیدگی به ایتام و فقرا و مساکین است و امام حسن (ع) معروف است به کریم اهل بیت چرا که ایشان اهل کرم و جود بودند و بارها اموالشان را در راه خدا هدیه دادند .

 

*شیعیان باید در نام گذاری فرزندانشان دقت کنند ، متاسفانه بعضی ها کلاس را در این می بینند که اسم کاملا غربی و خارجی باشد ، کلاس در تربیت درست بچه و در اسم زیبا گذاشتن است . اسامی شایسته همانند اسامی اهل بیت عصمت و طهارت را برای فرزندانتان انتخاب کنید چرا که اسم باید متناسب با شخصیت ، فرهنگ ، دین و مذهب و مکتب افراد باشد .  

 

*آغاز هفته ی قوه قضاییه در اول تیر ماه می باشد که گرامی میداریم این هفته را و خسته نباشید عرض می کنیم به عزیزان در دستگاه قضا و این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که این عزیزان بسیار کار سخت و مهم و حساسی دارند و فردای قیامت باید همه ی اینها را جواب دهند . شرط حضور و سرمایه گذاری مردمی در اقتصاد ، مبارزه مسئولان و به ویژه دستگاه قضا با مفاسد اقتصادی است . وظیفه ی اصلی قوه قضاییه مبارزه با فساد در همه ی ابعاد بویژه در مسائل اقتصادی است . چطور است که یک کارگر زحمت کش رنج دیده باید 1 میلیون در ماه حقوق داشته باشد ولی برخی از مدیران بیش از 200 میلیون در ماه حقوق داشته باشند ؟ ! همه ی اینها باید رسیدگی شود و برای نظام اسلامی است یک ننگ و شرم آور است که این همه اختلاف طبقاتی و این همه اختلاف حقوق باشد . همه  دولتمردان و بویژه قوه قضاییه باید پاسخگو باشد و رسیدگی کنند ، عده ای از گرسنگی سنگ به شکم ببندند و عده ای دیگر از سیری در حال ترکیدن باشند . علی رغم اینکه ما در دوران تحریم قرار گرفته ایم اما بعضی ها از راه های نادرست بسیار فربه شده اند .

 

*اول تیر ماه آغاز هفته ی صرفه جویی در مصرف آب نیز می باشد ، البته در مصرف آب همیشه باید صرفه جویی کرد . ایران ما و بویژه استان ما بوشهر متاسفانه بسیار کم آب است و چندین سال متاسفانه خشک سالی داشته ایم . ای برادران و خواهران خواهش می کنم در مصرف آب صرفه جویی کنید چرا که واقعا خیلی ها آب درستی ندارند و با کمبود آب مواجه هستند .

 

*رسوایی بزرگ آمریکا و سازمان ملل با تائید رژیم کودک کش و جنایتکار سعودی است . سازمان ملل با آن همه ادعا رژیم جلاد و سفاک و خون خوار آل سعود را بعنوان جنایتکار و شریک در کشتار بی رحمانه کودکان یمنی قلمداد می کند و بلافاصله بعد از آن با چند هزار دلار رشوه با کمال وقاحت دبیر کل سازمان ملل تعییر موضع می دهد و عربستان را از لیست جنایتکار جنگی حذف میکند ، مدعیان رهبری دنیا این گونه اند . جنایاتی که در یمن ، عراق ، سوریه ، افغانستان ، نیجریه انجام می شود همه ی اینها پای نحس آل سعود در کار است و در تمام این جنایات آل سعود شریک هستند . متاسفانه سازمان ملل امروز نگران این است که بودجه سازمانش قطع شود اگر عربستان را محکوم کنند .

 

*نام آل سعود برای همیشه ، چه سازمان ملل آن را محکوم کند و چه نکند و هر چند آل سعود با باج دهی و استفاده ی از پول سازمان ملل را به تغییر موضع و حذف عربستان از فهرست ارتکاب جنایات علیه کودکان یمنی وادار کرد اما این را بدانند قطعا اراده و وعده ی الهی بر مجازات ستمکاران بالاتر از هر اراده ی است و به زودی دست انتقام الهی گریبان آل سعود را خواهد گرفت .

 

*سخنان مقام معظم رهبری در جمع مسئولان و روسای قواه نظام بسیار مهم و ارزشمند بود و معظم له بیش از 30 مطلب را عنوان داشتند از جمله در خصوص برجام که فرمودند جمهوری اسلامی ابتداعا برجام را نقض نخواهد کرد زیرا وفای به عهد دستور قرآنی است اما اگر تهدید نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا مبنی بر پاره کردن برجام عملی شود جمهوری اسلامی هم برجام را آتش خواهد زد . این هم دستور قرآنی است درباره ی نقض عهد طرف مقابل . مقامات آمریکا در زبان و بخشنامه میگویند مانعی برای معاملات بانکی با ایران وجود ندارد اما در عمل کاری می کنند که بانکها جرات معامله با ایران را نداشته باشند . ما پیش پرداختها و تعهدات خود را پی در پی انجام دادیم و غنی سازی 20 درصد ، فردو و اراک را تعطیل کردیم اما طرف مقابل همچنان متوقع است و نهایتا حق گرفتنی است و آن هم از گرگی مثل آمریکا که باید حق را از دهانش بیرون کشید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان