کد خبر : 626 | تاریخ انتشار : شنبه, 22 خرداد 1395 | بازدید: 1092 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بدترین آسیب برای ملت ها، آسیب فرهنگی است

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه اولین جمعه ماه مبارک رمضان در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد.

*بهترین فرصت برای کسب تقوای الهی ماه مبارک رمضان  و همه ی اوقات این ماه عظیم بخصوص اوقات سحر و نیمه های شب میباشد.
سحر و سحری خوردن موجب بدست آوردن برکات بسیار زیادی برای انسان میشود چرا که درهای آسمان در این هنگام بر روی بندگان باز است و استفاده از این فرصت ها و خواندن نماز شب  برای انسان،عزت، رزق و روزی حلال، نورانیت و شرافت به ارمغان می آورد.

* شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) تشکیل گردید که وظیفه اصلی آن بررسی و حل مسائل و مشکلات فرهنگی کشور بوده و هست و اکنون نیز مسولین این کشور باید اهداف و آرمان های امام راحل را دنبال کنند چرا که  مشکل اصلی کشور نه جنگ و نه تحریم های اقتصادی است بلکه وابستگی فرهنگی است وباید فکر چاره ای برای این موضوع اساسی بود.

*سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان با نمایندگان مجلس جدید پیرو موضوعات فرهنگی بوده است که یکی از دغدغه های اصلی ایشان نیز  به شمار می آید و آن این است که امروزه یک ولنگاری و بی اهتمامی در دستگاه های کشور به چشم میخورد و متاسفانه در جلوگیری از تولید کالا های فرهنگی مضر کوتاهی صورت گرفته است. این کالاهای فرهنگی مضر در زمینه لباس، پوشش و مدلینگ های مختلف و... بوجود آمده است.

* امروز خطر فرهنگی همه ی مردم را تهدید می‌کند و باید ما خانواده ها همگی مواظب باشیم چرا که متاسفانه وضعیت کنونی جامعه در مجامع عمومی، پارک ها، کنار دریا و...  بسیار نا مطلوب است و زنان با بی عفتی و بی حیایی و در کنار آن مردان با بی غیرتی، بد حجابی را در جامعه اسلامی بوجود آورده اند. 

* مسولین کشور متاسفانه در زمینه فرهنگی در برخی موارد نتوانسته اند درست مواجهه کنند و حتی در  بعضی موارد خود نیز به این اوضاع نا بسامان  کمک میکنند و بعنوان مثال در نمونه ای  به خواننده هایی  که از مملکت فرار کرده اند و پشت پا به ملت و خون شهدا زده اند بها میدهند.

*بدترین آسیب برای ملت ها، آسیب فرهنگی است. ما خوشبختانه با اقتدار از هشت سال دفاع مقدس گذشته ایم و در برابر تحریم های ناجوانمردانه دشمن ایستادگی کرده ایم اما امروز  جنگ فرهنگی را در پیش داریم که باید مسئولین فرهنگی کشور به وظیفه خود به خوبی عمل کنند اما علی رغم اینکه ده ها نهاد فرهنگی در این زمینه فعالیت میکنند باز هم کافی نیست و اوضاع فرهنگی جامعه روز به روز بدتر میشود.  در کشوری که 200000 شهید در دفاع مقدس داده ایم، 17000 شهید ترور داده ایم، شهدای مظلوم هسته‌ای و مدافع حرم داده ایم نباید وضع موجود فرهنگی جامعه این چنین باشد!!!
چرا برخی از فیلم ها که نباید اکران شود اما میشود؟؟؟
چرا برخی آهنگ ها و آلبوم ها که نباید اجازه انتشار آن داده شود، اما داده میشود؟؟؟
چرا اوضاع برخی تفرج گاه ها و تفریح گاه های مملکت اسلامی باید این گونه باشد؟؟؟

*وفات همسر گرانقدر پیامبر اکرم (ص) حضرت خدیجه کبری (س)را در پیش داریم،  حضرت خدیجه (س) با همه ی پول و دارایی و ثروت پشت پا به این مادیات دنیوی زدند و با تمام وجود در خدمت پیامبر و اسلام خود را قرار دادند و برای  زنان و حتی مردان الگویی بسیار ارزشمند میباشند. اما متاسفانه تفکر شیعه انگلیسی موجب گردیده که مصیبتی در جامعه اسلامی بوجود آید و آن هم توهین، جسارت و اهانت به همسران پیامبر میباشد که این امر به شدت محکوم است.

*جهاد گران جهاد سازندگی به تعبیر حضرت امام خمینی (ره)  سنگر سازان بی سنگر میباشند و اینکه اگر جهاد سازندگی نبود پیروزی به این سرعت بدست نمی آمد.  جهاد گران با سختی، مشکلات فراوان و نبود امکانات روستا ها و شهر های کشور را آباد ساختند.  پل سازی، جاده سازی،تاسیسات آب و برق، بهداشت، مدرسه سازی و... از اقدامات این عزیزان در ٱباد سازی کشورمان بوده است و امروزه نیز با تغییر به جهاد کشاورزی رسالتی عظیم را در پیش دارند.
هر جا که ما با روحیه ی جهادی  وارد عمل شدیم مسلما موفق بوده ایم و هر جا که این روحیه نبوده پسرفت داشته ایم.
امروزه جهاد کشاورزی باید با توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در کنار دستان باغدارن، کشاورزان، دامداران و... در محصولات اصلی و اساسی کشور اقدامی کند که خود کفا شویم چرا که یکی از راه های فشار دشمنان، فشار اقتصادی بوده است و اگر ما جهادی عمل کنیم و محصولات استراتژیک کشور را خود تولید کنیم می‌توانیم در مقابل دشمنان ایستادگی،  مقاومت و مقابله کنیم.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان