کد خبر : 613 | تاریخ انتشار : شنبه, 01 خرداد 1395 | بازدید: 1018 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خطبه 31 اردیبهشت عالیشهر توسط حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم شهر

خطبه اول 95/02/31

حضرت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه محترم عالیشهر  در ابتدای خطبه ، خود و نمازگزاران جمعه را به رعایت تقوای الهی سفارش کردند که همانا رعایت تقوای الهی و رعایت حلال ، حرام و حدود الهی اگر در جامعه مراعات بشود آن جامعه جامعه ی سالمی خواهد شد که از ناهنجاری ها و گرفتاری ها نجات پیدا می کند .

در ادامه بحث سلسله مراتب دشمنان انسان خطیب ارجمند در این خطبه نیز به یکی دیگر از این دشمنان پرداختند و بیان فرمودند :

یکی از دشمنان انسان دنیا پرستی و دنیا طلبی و تجمل گرایی است . هم اکنون در عصر انفجار اطلاعات ، مدرنیته و تکنولوژی این دشمن  بیشتر ما را گرفتار کرده است و نتیجه آن تغییر سبک زندگی مردم در جامعه است . سبک پوشش ، سبک لباس ، سبک دکوراسیون منزل و ادارات همگی تغییر کرده و تجمل آفرین شده است .

در روایات همواره ما را توصیه کرده اند که مواظب باشید و فریب این زیورها و زیبایی های ظاهری دنیا را نخورید . بی شک بسیاری از نمادهای این دنیا غرور آفرین و غفلت زا هستند و گاهی اوقات انسان چنان گرفتار زرق و برق این دنیا می شود که از مهمترین چیزهای زندگی از جمله فرزند خود هم غافل می شود .

در اخبار ، احادیث و روایات از دنیا تعابیری شده است که  همه تعابیر فرار کننده از این دنیاست و این تعابیر عبارتند از : دنیا مصیبت کده ، مهنت کده ، غم کده ، عبرت کده ، سرای جدایی و فراق ، سرای نابودی ، دنیا مانند پل و ... میباشد . هیچ عیبی ندارد که انسان از این دنیا استفاده صحیح کند بلکه نباید دلبسته و فریب خورده آن شود چرا که این دنیا مانند پلی است که ما را به جایگاه ابدی خواهد رساند و همه ی انسانها در این دنیا همانند مسافری هستند که به خانه ی دائمی خود خواهند رسید .  

 

خطبه دوم

در ابتدای این خطبه نیز امام جمعه محترم حضرت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی ضمن تذکر به خود ، همه ی  نمازگزاران جمعه را به رعایت تقوای الهی سفارش کردند که باب نجات انسان و راه برون رفت انسان از گرفتاری های این دنیا و راه فریب نخوردن انسان از این دنیا و ذخارف دنیایی مراعات تقوای الهی است .

 

امام جمعه محترم در ادامه خطبه دوم به مناسبت های هفته پرداختند که اجمالا عبارتند از :

 

میلاد سراسر خیر ، برکت ، نور ، عزت ، امید و رحمت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) را در پیش داریم که این روز ، روز جهانی مستضعفان و روز سربازان گمنام امام زمان (عج) می باشد . حضرت مهدی (عج) حجت بر حق و تنها حجت زنده ی پروردگار و تنها امام معصوم زنده پروردگار است که قرار است انشاالله روزی ظهور کند و مستضعفان عالم را از شر ، کید ، دسیسه ، ظلم و ستم مستکبران عالم نجات دهد . ما مسلمانان و ما شیعیان و بویژه مردم ایران افتخار می کنیم که با انقلاب خود زمینه سازی ظهور حضرت ولیعصر (عج) را انجام دادیم چرا که انقلاب ما مقدمه ای بر ظهور حضرت مهدی (عج) می باشد . انقلاب اسلامی و مهدوی ما با آن همه توطئه ها ، کینه ها و دسیسه ها و دشمنی های دشمنان داخلی و خارجی راه خود را با اقتدار ادامه می دهد و هم اکنون مانند درختی تنومند شده است که نه تنها عراق و سوریه و لبنان و سایر کشورهای اسلامی بلکه تمام جهان را در نبردیده است و الآن تمام هم و غم مستکبران عالم به این است که این نظام را مهار کنند . به فضل پروردگار این نهضت و این انقلاب به سکان داری و رهبری فرزند حضرت زهرا (س) مقام معظم رهبری به دست صاحب اصلی آن یعنی امام عصر (عج) خواهد رسید .

 

من توصیه می کنم که جشنهای نیمه شعبان را گرم بگیرید و کوچه ها و محلات خود چراغانی کنید و فضا را فضای مهدوی کنید و در شهر عالیشهر و روستاهای همجوار همگی کوچه ها و محلات را کوچه های امام زمانی (عج) کنید و سر درب خانه های خود را مزین به پرچم های مهدوی کنید چرا که سراسر کوچه های شیعیان باید نام و یاد مهدی آل محمد (ص) باشد .

انتظار به زبان تنها نیست انتظار مفاهیم بالایی دارد ، زمینه سازی ظهور ، خود سازی ، دوری از گناه ، دوری از معصیت ، ولایت پذیری و ولایت مداری و سالم کردن خانواده ها همگی از وظائف منتظران است .

 

سوم خرداد مصادف با حماسه ی بزرگ فتح خرم شهر در عملیات پیروز بیت المقدس در سال 1361 می باشد .  خرمشهر بعد از 36 روز مقاومت جانانه مردم به دست دشمنان بعثی افتاد و بعد از حدود 500 روز با یک عملیات بسیار پیچیده و ارزشمند و البته عملیاتی که دست خدا پشت سر فرماندهان و رزمندگان اسلام بود این شهر دوباره فتح شد و طبق فرمایش امام (ره) فتح خرمشهر فتح خاک نیست ، فتح ارزشهای اسلامی است ، خرمشهر شهر لاله های خونین است و خرمشهر را خدا آزاد کرد . بعد از فتح خرمشهر معادله جنگ عوض شد و بعد از آن بود که جریان صلح و قطعنامه را پیش کشیدند .

 

سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در جمع شرکت کنندگان مسابقات بین المللی قرآن کریم واقعا راهگشا می باشد و به طور خلاصه محور های این فرمایشات این چنین است :

آمریکا طاغوت اعظم و شیطان بزرگ و دشمن اصلی اسلام است .

در خارج از ایران همه ی مسلمانان باید بدانند که ایران اسلامی دست از مبارزه با آمریکا و جنایتکاران بین المللی بر نداشته و در راه اسلام تا آخر خواهد ایستاد .

در داخل کشور نیز همه ی مسئولان باید متوجه باشند که شرایط الآن یعنی پسابرجام نسبت به گذشته متاسفانه هیچ تغییری نکرده است و آمریکا هنوز دشمن درجه یک اسلام و ایران و جنایتکاری بین المللی است که خون ملت ها از چنگال این کشور می چکد و هیچ تغییر رویه ای ما در آمریکا نمی بینیم .

مقام معظم رهبری رمز غلبه بر این توطئه های دشمنان را تمسک به قرآن و بدست آوردن مبانی اصلی قدرت دانستند زیرا قدرت اصلی در ایمان و پایداری است . قدرت واقعی در کفر به طاغوت است و ایشان علت هراس قدرت ها از ملت ایران و انواع توطئه ها بر ضد این ملت را اقتدار نظام بر مبنای اسلام دانست و دشمن از اسلام مقتدر و اسلام شجاع می ترسد.

متاسفانه دشمنان ، اسلام آمریکایی را که توسط وهابی های سعودی ساخته و پرداخته است را ترویج می دهند و پیگیری می کنند و حتی متاسفانه بعضی از داخلی ها (دختر بعضی از شخصیت ها) به دیدار بهایی ها می رود که کار بسیار غلط و کار بسیار زشت و ناشایستی است . دیدار با بهاییت یعنی به رسمیت شناختن بهاییت در حالیکه بهاییت اصلا ریشه ندارد ، بهاییت اصلا دین نیست ، بهاییت یک فرقه ی ضاله ای است که بر مبنای کفر و الحاق اسرائیلی ها و انگلیسی ها پای ریزی کرده اند و مرکز این فرقه الآن در اسرائیل است و تفکرات بسیار غلط و ضد اسلامی دارند و این فرقه به هیچ وجه دین حساب نمی شود ولی این نادان های احمق در داخل به دیدار یکی از سران بهاییت می روند و ما این کار را محکوم می کنیم . کسانی که دم از امام و راه امام می زنند باید بچه های خود را کنترل کند و این همه باعث آبرو ریزی نظام و انقلاب نشود .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان