کد خبر : 607 | تاریخ انتشار : شنبه, 25 ارديبهشت 1395 | بازدید: 1009 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خطبه های 24 اردیبهشت ماه توسط حجت الاسلام میرزایی امام جمعه موقت شهر

حضرت حجت الاسلام و المسلمین میرزایی  امام جمعه موقت عالیشهر  در ابتدای خطبه های اول و دوم خود نمازگزاران جمعه را به رعایت تقوای الهی سفارش کردند که همانا رعایت تقوای الهی و رعایت حدود الهی حلال و حرام الهی موجب زیبایی زندگی می شود و همچنین بهترین لباس انسان و بهترین زینت و زیور انسان در این دنیا تقواست و بهترین توشه ی انسان تقوا و پرهیزکاری است .

 

موضوعاتی را که خطیب ارجمند  در خطبه دوم به آن اشاره نمودند عبارتند از :   

 

امام جمعه موقت شهر با توجه به سالروز لغو امتیاز توتون و تنباکو فرمودند :

میرزا حسن شیرازی یکی از مراجع بصیر بوده است که همیشه در سختی ها و جاهایی که باید به میدان بیاید حضور داشته است و با لغو امتیاز توتون و تنباکو به فتوای ایشان توطئه ای که انگلیسی ها در آن زمان بر  پا کرده بودند را از بین بردند چرا که اثر کلام یک مرجع بصیر و عالم  و مرجع تقلیدی که به امور زمان خود آشنا باشد حتی می تواند در کاخ سلطان نیز موثر باشد .

امروزه نیز انگلیس و آمریکا و ایادی استکبار نه تنها شیطنتشان کمتر از آن دوران نیست بلکه در برخی از موارد بیشتر هم شده است و نمونه بارز آن در قضیه برجام می باشد که علی رغم عملی شدن قول های ایران اما عدم تعهد کشورهای غربی به وضوح آشکار است .

به فرمایش گوهر بار امام علی (ع) هر چه دشمن به تعهداتش عمل نکرد و بعد شما همواره یک جانبه عمل کردید این عین بردگی می باشد . انقلاب و حرکت نورانی ما به سکان داری معمار کبیر انقلاب و تقدیم خون های شهدا برای آزادی از اسارت و بندگی بوده است .

 

حجت الاسلام میرزایی در ادامه به روز ارتباطات و روابط عمومی اشاره کردند و گفتند :

یک جامعه ای پویا و زنده است که روابط عمومی و ارتباطاتش بر معیار و ملاک هایی باشد که پرودگار عالم و اولیای الهی برای ما تبیین کرده باشند. هر چه ما بر این محوریت عمل کردیم جامعه ما بالنده تر ، پویا تر و  نورانی تر می شود .

 

به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان حجت الاسلام میرزایی بیان داشتند :

جوان در جامعه حرف ها برای گفتن دارد و جامعه ی پویا و سرزنده به نیروی انسانی جوان شناخته می شود . جوان یک تعریف دارد و در آن تعریف بیشتر زنده بودن دل حول محور تعالیم ارزشمند الهی مد نظر می باشد . قلب جوان طبق فرمایش امیر المومنین (ع) مستعد است و اگر میخواهیم روی این اهرم عظیم و کارساز جامعه یعنی نیروی جوان حرف برای گفتن داشته باشیم باید قدر ، مقام و منزلت خاصی را به جوانانمان بدهیم . دوران جوانی دورانی است که فنداسیون شخصیتی انسان تشکیل می شود اگر از سوی مسئولین با حسن خلق ها و حسن برخوردها روبه رو شود این فنداسیون با ظرافت و مستحکم پای آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می ماند و نمونه بارز آنها شهدای مدافع حرم می باشند که مظلومانه در حال جنگیدن و دفاع از آرمانهای انقلاب هستند .

 

موضوع دیگری که امام جمعه موقت شهر به آن پرداختند فرمایشات ارزشمند مقام معظم رهبری در جمعه نیروهای نظامی و انتظامی کشور بود که بیان داشتند : بعضی ها فضای اخلاقی جامعه را به هم میزنند ، فضای اخلاقی جامعه خیلی مهم است ، اخلاق در جامعه حرف اول را می زند ، جرم مفاسد اخلاقی و بهم زدن فضای اخلاقی جامعه کمتر از قمه کشی و اربده کشی نیست .

 

حجت الاسلام میرزایی در خصوص مراسم حج نیز بیان فرمودند :

کم و بیش در بحث حج امسال مراجع تقلید ورود پیدا کرده اند و در آنجایی که عملا کشور عربستان  در حال کارشکنی است ، بحث حرمت مسلمان مهم تر و والاتر است چرا که کرامت و بزرگی حجاج کشورمان زیر سوال می رود و کشور عربستان هنوز پاسخ قطعی از جنایات هولناک سال گذشته به جامعه ی جهانی ارائه ننموده است ، پس جا دارد که در این خصوص مسئولین کشور بیشتر توجه داشته باشند .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان