کد خبر : 605 | تاریخ انتشار : شنبه, 18 ارديبهشت 1395 | بازدید: 926 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خطبه های هفدهم اردیبهشت ماه عالیشهر توسط حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم شهر

خطبه اول 95/02/17

حضرت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه محترم عالیشهر  در ابتدای خطبه ، خود و نمازگزاران جمعه را به رعایت تقوای الهی سفارش کردند که همانا رعایت تقوای الهی و رعایت حدود حلال و حرام الهی موجب زیبایی زندگی می شود . تقوای واقعی یعنی اینکه انسان در همه ی ابعاد زندگی و همه ی لحظات زندگی خود اهل احتیاط باشد .

در ادامه ی بحث شناخت دشمنان انسان خطیب ارجمند در این خطبه به ادامه موضوع دنیا پرستی و دنیا طلبی پرداختند و نکاتی را بیان داشتند .

سرچشمه ی همه ی گرفتاری های بشر در دنیا طلبی و دنیا پرستی است . طبق فرمایش گوهر بار حضرت محمد (ص) دوستی دنیا سرچشمه ی هر گناه و هر خطایی است . ظلم ها ، ستم ها ، کشتارها ، مفاسد اخلاقی و ... همگی از آثار دنیا طلبی است .

برخی از آثار زیان بخش حُب دنیا عبارتند از :

1 - دنیا پرستی بذر فتنه است . کسی که به دنبال دنیا است دیگر همجوار با خدا نخواهد شد و فردای قیامت مورد محبت الهی قرار نمی گیرد .

متاسفانه امروزه در بلاد اسلامی در کشور اسلامی در مملکت شیعه در شهر شیعه موقع نماز همه ی مغازه ها باز است و همه مشغول گرفتاری زندگی و کسب تجارت هستند و کسی مغازه خود را برای خواندن نماز تعطیل نمی کند . اگر کاسبان و مغازه داران نماز اول وقت و به موقع بخوانند پروردگار عالم نیز در کسب و روزی آنها برکت ایجاد خواهد کرد . این نماز است که انسان را از فحشا ، فساد ، دنیا پرستی و دنیا طلبی نجات می دهد .

2 – اولین نافرمانی پروردگار از طریق ابلیس حُب دنیا و حُب ریاست است .

3 – طبق فرمایش رسول خدا هر کس شیفته ی دنیا باشد و دل به دنیا ببندد مبتلا به سه گرفتاری می شود . اول شغلی است که رنجش پایان ندارد . دوم فقری که همیشه گرفتار است . سوم گرفتار آرزوهایی می شود که هیچ وقت به آن نمی رسد .

4 – دنیا پرستی و دنیا طلبی عقل را فاسد می کند ، قلب را می میراند و در نهایت ممکن است موجب عذاب آخرت هم بشود .

 

خطبه دوم

در ابتدای این خطبه نیز امام جمعه محترم حضرت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی ضمن تذکر به خود ، همه ی  نمازگزاران جمعه را به رعایت تقوای الهی سفارش کردند که بهترین لباس انسان و بهترین زینت و زیور انسان در این دنیا تقواست و بهترین توشه ی انسان تقوا و پرهیزکاری است .

بیانات مقام معظم رهبری در جمع معلمان و فرهنگیان کشور حول چند محور بود که عبارتند از :

مسئولان باید بدانند که هزینه کردن در آموزش و پرورش سرمایه گذاری است  چون اساس زندگی بشر آموزش و پرورش است .

نظام سلطه ی بین الملل از طرق مختلف به دنبال تاثیر گذاری بر جوانان و تربیت یک نوع خاص از جوانان است . رویکرد دشمن در این است که در سیستم آموزشی ما نفوذ کند و بر روی دانش آموزان و فرهنگیان ما تاثیر بگذارد .

در برابر دشمن باید با قدرت و اظهار هویت دینی و ملی مستقل ایستادگی کرد ، در برابر دشمن اگر یک قدم کوتاه بیاییم آنها ده قدم جلو می آیند .

طراحی می کنند که ایران باید در خلیج فارس رزمایش نظامی نداشته باشد ، چه غلط های عجیب و غریبی ، او (آمریکا)  از آن طرف دنیا می آید رزمایش راه می اندازد ، در این منطقه چه می کنند پس بروید در همان منطقه خلیج خوک ها رزمایش برگزار کنید . شما در خلیج فارس چکار می کنید ، خلیج فارس خانه ی ماست ، ایران باید حضور داشته باشد ، باید رزمایش برگزار کند ، باید به کوری چشم دشمنان اسلام اظهار قدرت نماید .

 

حوادث تلخ یمن و عراق همچنان دل هر انسان مومن و منصفی را به درد می آورد ، ظلم ها ، ستم ها و تجاوزات عربستان سعودی نابکار نسبت به مردم مظلوم یمن واقعا پایانی ندارد و دشمنان قسم خورده ی اسلام هم با مشاهده ی این صحنه ها لذت می برند  که مسلمانان به دست مسلمانان کشته می شوند .

 

حوادث و اتفاقات عراق در تغییر کابینه ی حیدرالعبادی که در حال وقوع است و اعتراضاتی که بعضی از افراد می کنند و بخش از پارلمان عراق را اشغال کردند ، توصیه می کنیم به شیعیان و ملت و دولت عراق که هم اکنون فرصت این بحثها نیست ، داعش تا دیروز ممکن بود بغداد را هم اشغال کند و خاک عراق را تصرف کند اما با تلاش مستشاران مخلص ایران و سرداران قدرتمند و عزتمند ایران سردار سلیمانی ، مقاومت و حزب الله عراق ، داعش بحمدالله شکست خورد و عقب نشینی داشته است و خیلی از مناطق در حال آزاد شدن است . پس الان باید ملت و دولت عراق گوش به فرمان مرجع عالیقدر شیعه حضرت آیت الله سیستانی باشند و از ارشادات و راهنمایی های آن بزرگوار استفاده کنند و به فرمایشات ایشان عمل کنند و در این هنگام  فقط وحدت و انسجام به نفع عراق  می باشد .

 

سه شنبه سوم شعبان و 21 اردیبهشت ماه مصادف با میلاد سراسر نور و خیر و برکت سرور و سید و سالار شهیدان کربلا حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)  و روز پاسدار می باشد ، بزرگ پاسدار حریم توحید حسین بن علی (ع) بود . آن بزرگوار آنچنان پاسداری کرد که حتی خودش و خانواده اش را در این راه  فدا کرد . برای پاسداری از انقلاب و ایستادگی در نبرد نابرابر کنونی با زورمندان و ستمگران عالم و استکبار جهانی امروزه هیچ الگویی شایسته تر از الگوی حسینی وجود ندارد .

 

چهارشنبه چهارم شعیان و 22 اردیبهشت مصادف با ولادت با سعادت بزرگ پرچمدار صحرای کربلا قمر منیر بنی هاشم اقا ابالفضل العباس (ع) و روز جانباز می باشد . عباس علمدار و اسوه  ایثار و فداکاری و غیرت و مردانگی است .

 

پنجشنبه پنجم شعبان و 23 اردیبهشت مصادف با ولادت سراسر نور امام زین العابدین (ع) زینت بندگان می باشد .

شیعیان باید به کوری چشم وهابیت و داعش خبیث تا می توانند جشنهای شعبانیه را با عزت و با شکوه و عظمت هر چه تمام برگزار نمایند .

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان