کد خبر : 591 | تاریخ انتشار : شنبه, 04 ارديبهشت 1395 | بازدید: 966 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خطبه های سوم اردیبهشت ماه عالیشهر توسط حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم شهر + تصویر

حضرت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه محترم عالیشهر  در ابتدای خطبه های اول و دوم خود  نمازگزاران جمعه را به رعایت تقوای الهی سفارش کردند که همانا رعایت تقوای الهی و رعایت حدود  حلال و حرام الهی موجب زیبایی زندگی می شود و همچنین بهترین لباس انسان و بهترین زینت و زیور انسان در این دنیا تقواست و بهترین توشه ی انسان تقوا و پرهیزکاری است .

موضوعاتی را که خطیب ارجمند  در خطبه دوم به آن اشاره نمودند عبارتند از :

 

قطعنامه ای که در ترکیه در اجلاس سران کشورهای اسلامی بر علیه ایران ارائه نمودند از پیش در عربستان بر اساس نظرات منفی دولت غاصب و جنایتکار  سعودی تدوین شده بود و متاسفانه به جای اینکه رژیم صهیونیستی محکوم به مجازات شود ایران اسلامی را مورد هدف قرار دادن و قریب به چهار بند از این قطعنامه بر علیه ایران اسلامی است . این واقعا برای کشورهای اسلامی جای تاسف دارد که متاسفانه به جای اینکه با رژیم صهیونیستی مقابله و مواجه کنند در مقابل ایران اسلامی می ایستاند و نتیجه این قطعنامه و خواسته هایی که آل سعود خبیث و آمریکا و رژیم صهیونیستی از ایران دارند این است که ایران ارتجاع و بازگشت پیدا کند به همان دوران ذلت بار و بردگی رژیم شاهنشاهی ، در حالیکه این برخورد های عربستان همگی به خاطر شکستهای پی در پی برنامه ها  در عراق ، سوریه و در یمن است و آنها همه ی اینها را در چشم ایران می بینند چرا که ایران پشتیبان مقاومت است .

 

آنچه که در این کنفرانس اتفاق افتاد بهترین گواه بر سیاستهای شیطانی عربستان سعودی در اجرای شوم اهداف استکبار جهانی به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ملت ایران بود .

 

به سران کشورهای اسلامی و بویژه دولت خبیث آل سعود باید گفت : فاین تذهبون ، به کجا می روید ؟   همگی آنها اسلام ناب آمریکایی را در برابر اسلام ناب محمدی برای خود الگو قرار داده اند و از کشور ایران اسلامی می خواهند که تغییر رفتار دهد در حالیکه ایران اسلامی در همه ی جای دنیا حامی انسانهای مظلوم و ستم دیده است و اگر باید رفتاری تغییر کند آن رفتار این کشورهای اسلامی تابع آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی است .

 

مقام معظم رهبری در دیدار اعضاء اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی بیان داشتند : جبهه مقابل نظام اسلامی به دنبال تغییر هویت دینی و انقلابی جوان ایرانی و گرفتن امید ، نشاط و انگیزه از جوانان ماست و تنها راه مقابله با این رویارویی تربیت جوانان متدین ، انقلابی ، پاکدامن ، مسمم ، هوشیار ، با انگیزه ، امیدوار ، اندیشه ور ، شجاع و فداکار بعنوان افسران جنگ نرم می باشد . مدارس و دانشگاه های ما مسئولیت دارند که این جوانان را بعنوان افسران جنگ نرم پرورش دهند تا در این جنگ ناجوانمردانه ی استکبار بر علیه جمهوری اسلامی ایران بتوانند از کیان این نظام دفاع کنند .

حزب الله لبنان و جوانان مومن آن همچون خورشید می درخشند و مایه افتخار دنیای اسلام هستند و محکومیت آن در یک ورق پاره و بوسیله ی یک دولتی فاسد ، وابسته ، تو خالی و پوک هیچ اهمیتی برای ما ندارد .

شنبه 4 اردیبهشت ماه 15 ماه رجب مصادف با تغییر قبله مسلمانان از بیت المقدس به سمت کعبه و مسجد الحرام می باشد همچنین در این روز تاریخ شیعه یک قطعه غم بار و غمناک دارد و آن هم وفات عمه سادات زینب کبری (س) می باشد . ایشان یک شخصیت با برکت و با عظمتی  است که روزهای اول تا اخر عمرش توام با غم و اندوه و ماتم و مصیبت بوده است .  

پنجشنبه 9 اردیبهشت ماه مصادف با روز شوراها و هفته ی شهر و شهروند می باشد . انصافا شوراها یک برکت برای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و برای پیشرفت شهرها و روستاها بوده است .

  

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان