کد خبر : 1439 | تاریخ انتشار : شنبه, 13 مهر 1398 | بازدید: 279 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه نماز جمعه 12 مهر 98 عالیشهر

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه12  مهرماه 98 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم  شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

 

 

 خطبه اول

 

همانا حصن حصین انسان در دنیا و آخرت رعایت تقوای الهی است ، تقوا مانند یک سکه دو رو است که یک روی آن اطاعت و بندگی خداست و روی دیگر آن ترک معصیت و ترک گناه و همچنین ترک نافرمانی پروردگار عالم میباشد .

 

یکی از درس هایی که ما از عاشورا و نهضت ابا عبدالله الحسین (ع) باید بگیریم کسب حیات و زندگی طیبه می باشد . در سوره ابراهیم خداوند عالم زندگی ها را برای بشر به دو بخش تقسیم کرده که یکی زندگی خبیث و دیگری زندگی طیب و پاکیزه می باشد .

شجره ی طیبه مانند زندگی و حیات طیبه هست ، خداوند در قرآن هم می فرماید که ای پیغمبر خبیث با پاکیزه با هم مساوی نیستند گرچه خبیث ها زیاد تر از پاکیزه ها هستند . متاسفانه در این دنیا بد ها بیشتر از خوب ها هستند ، مومنین کمتر از غیر مومنین میباشند .

یکی از فلسفه های امتحانات پروردگار عالم در این دنیا همین است که می خواهد انسانها را غربال کند چه کسانی از این غربال سالم در می آیند و لذا امتحان برای همین است که خبیث از طیب جدا بشوند .

در کربلا حر غربال شد و در دسته ی طیب جای گرفت ، خداوند غربالی را در واقعه کربلا از مدینه قرار داد تا لحظه شهادت امام حسین (ع) که مرتب انسانها را غربال می کرد و افرادی مثل حر از نجاست و کثافت های دنیوی کوفیان دنیا پرست نجات پیدا می کند و به عزت می رسد .

 

در این دنیا و مسائل زندگی هم این گونه است که مردان پاک باید سراغ زنان پاک بروند ، جوانی که می خواهد ازدواج کند و مومن است باید زن مومنه انتخاب نماید . در انتخاب همسر ، شریک ، همسفر ، شغل و ... همگی خوبان را انتخاب کنید .

در کربلا رفیق شمر عمر سعد و رفیق ابن زیاد مروان خبیث می باشد و رفیق معاویه هم عمر و عاص ملعون است اما در گروه طیب ها رفیق حبیب ابن مظاهر مسلم می باشد ، خوبان به دنبال خوبان هستند و به سعادت هم نائل می شوند . انسان باید هم خودش زندگی پاکیزه را انتخاب کند و هم به دنبال انسانهای پاکیزه برود .   

مومن ریشه دارد و همواره ثابت قدم است و ایمانش متزلزل نمی شود و این ویژگی در یاران اباعبدالله (ع) مشهود بود . مومن اهل ترقی است و باید روز به روز بالا رود و رشد کند ، از نظر تقوا ، علم ، دانش ، ادب و همه خوبی ها باید پیشرفت نماید . امام علی (ع) هم در این خصوص فرمودند هر کس دو روزش مثل هم باشد خسران دیده است . مومن ثمره و میوه دارد ، اهل خیر است و خیرش به همه می رسد و سعی می کند از کار مردم گره گشایی کند . مومن با اذن خدا حرکت و زندگی می کند .   

 

 

 

خطبه دوم

 

یکی از مناسبتهای این هفته ابلاغ سیاست های کلی نظام قانون گذاری جمهوری اسلامی از سوی مقام معظم رهبری می باشد معظم له هر از چند گاهی سیاست های کلی نظام را در بخش های مختلف بیان می کند و بعنوان یک بیانیه و منشور منتشر می کند که همه مردم و قوا ملزم به رعایت آن هستند ، مصلحت نظام و مملکت و مردم در مراعات این سیاست های کلی است و طبیعتا با مشاورین و کارشناسان متعدد به این سیاست ها می رسند . اخیرا نیز چهل و چهارمین سیاست کلی نظام در قالب سیاست های کلی نظام قانون گذاری را اعلام کردند و در حاشیه آن ابلاغیه هم فرمودند روسای هر سه قوه وظیفه دارند و تلاش کنند برنامه های خود را در این راستا تدوین نمایند .

 

 

سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با دست اندرکاران کنگره 6200 شهید استان مرکزی حاوی نکات بیسار مهمی بود و ایشان تاکید داشتند بر لزوم جمع آوری خاطرات گرانبهای پدران و مادران شهدا که گنجینه های ارزشمندی از ارزشهای دفاع مقدس می باشند . رهبری تاکید فرمودند که باید بر روی این خانواده ها کار شد و نباید اجازه داد حقائق دفاع مقدس کهنه و یا فراموش و یا انکار بشود همچنان که بعضی از مسلمات انقلاب را متاسفانه عده ای دارند انکار می کنند . افتخار ما به نام و یاد شهداست ، ما افتخار می کنیم کوچه هایمان واژه ی زیبای سرخ شهید را دارد ، ما افتخار می کنیم کوی و برزن ما به نام و یاد شهید است که ما هر چه داریم از شهداست .

اکنون اگر مسئولین ما میز ، صندلی ، پست و مقامی دارند همه و همه ثمره خون شهدای انقلاب ، دفاع مقدس و مدافعان حرم می باشد . همه ی ما باید در پاسداشت نام و یاد شهدا تلاش کنیم و اینکه تابلوی کوچه ها و خیابان هایمان با نام شهداست این کمترین تکریم مقام شهادت هست که متاسفانه بعضی ها از این کمترین هم دریغ می دارند و ما امیدواریم انشالله خطاهایی که در گذشته در این رابطه صورت گرفته در هر یک از شهرهای ایران اسلامی جبران شود .

 

یکشنبه 14 مهر و 7 ماه صفر مصادف است با شهادت امام حسن مجتبی (ع) طبق نقلی که این روز را تسلیت عرض می کنیم .

این روز همچنین روز دامپزشکی نیز می باشد که انصافا در این راستا عزیزان تلاش های بسیار زیادی هم برای سلامت غذایی و هم سلامت دام که نتیجه اش سلامت جامعه و هم در بخش نظارت شرعی انجام می دهند .

 

فردا 13 مهر ماه مصادف است با روز نیروی انتظامی این نیروی مقتدر ، عظیم ، تاثیر گذار که انصافا حافظ نظم و امنیت جامعه ما هستند و باعث اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران می باشند ، این نیروی شجاع و خدوم که در راستای تامین امنیت جامعه تا به حال بیش از 13000 شهید را تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است . این نیرو بیش از 22000 نفر جانباز را تقدیم جمهوری اسلامی کرده ، فعالیت های این نیرو در جهت برقراری نظم ، قانون و امنیت بر سه اصل مهم آگاهی ، پیشگیری و پیگیری استوار می باشد که در این راستا عزیزان نیروی انتظامی ما زحمات و تلاش های زیادی را انجام می دهند . نیروی انتظامی بخش های بسیار زیادی را دارد که در راس همه فرماندهی محترم نیرو ، پلیس پیشگیری ، پلیس راهنمایی و رانندگی ، پلیس آگاهی ، اداره مبارزه با قاچاق ، پلیس مبارزه با مواد مخدر ، پلیس اطلاعات و امنیت ، پلیس فتا ، پلیس مرزبانی ، پلیس بین الملل یا اینتر پل ، یگان ویژه ، بازرسی ناجا 197 ، مرکز فوریت های پلیسی 110 و سایر بخش هایی که همگی در گستره عظیم نظام جمهوری اسلامی دارند تلاش می کنند و زحمت می کشند و من  از طرف خود و همه ی مردم از زحمات این عزیزان به ویژه دوستانمان در کلانتری عالیشهر که با همه ی کمبود ها در عین حال با ایثار گری و تلاش شبانه روزی در ایجاد امنیت تلاش می کنند تقدیر و تشکر می کنم .

 

درخواستی را از فرماندهی محترم نیروی انتظامی استان دارم و آن هم با توجه به اینکه الحمد الله با همت عزیزان شرکت عمران ساختمان جدید کلانتری به بهره برداری رسیده اما دارای کمبود امکانات و کمبود سیستم های لجستیک و تجهیزات می باشد و همچنین درخواست ارتقا این کلانتری را داریم ، شهر عالیشهر دارای بیش از 25000 نفر جمعیت با فازهای متراکم و در عین حال با فاصله مکانی زیاد از هم می باشد و طبیعتا با نیروی کم و امکانات اندک این عزیزان نمی توانند آنچنان که باید و شاید در راستای حفظ امنیت و نیازهای مردم تلاش کنند لذا من از فرماندهی محترم تقاضا دارم که هم از نظر ارتقاء سازمانی کلانتری شهر عالیشهر و هم از نظر تجهیزات و امکانات مورد نیاز این کمبودها را برطرف نمایند ضمن اینکه در این راستا زحمات بسیار زیادی انجام شده است .

 

نکته دیگر امروز روز جمعه 5 ماه صفر مصادف است با روز شهادت دردانه ی اباعبدالله (ع) حضرت رقیه (س) ، الحمد الله این روز ها و شب ها در همه ی مساجد ، حسینیه ها و تکایا همه ی مردم آن عشق و ارادت خود را نسبت به ساهت مقدس دردانه امام حسین (ع) نشان دادند .  

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان