کد خبر : 1191 | تاریخ انتشار : شنبه, 10 آذر 1397 | بازدید: 476 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های 9 آذر 97 عالیشهر

 

((بسم الله الرحمن الرحیم))

 

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه  09   آذر   ماه 97 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین میرزایی  امام جمعه موقت  شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

 

  

 

در روایات حضرات معصومین و آیات نورانی قرآن انسانهای وارسته و پرهیزکار کسانی هستند که با کسب تقوای الهی می توانند به این مهم برسند و ناملایمات زندگی و دنیا را طی کنند و به درجات آخرت برسند . امام باقر (ع) در یک روایت در خصوص اثر و نورانیت تقوا می فرمایند : خداوند عز وجل به واسطه ی تقوای الهی انسان را از آنچه که عقلش به آن نمی رسد حفظ می کند ، و کوردلی و نادانی را از او دور می کند . ( تقوا به انسان بصیرت و تشخیص مسیر و راه درست را می دهد ) تقوای الهی با عمل و خویشتن داری و با ورع و با دوری از گناهان و معاصی کسب می شود .

 

امام علی (ع) در روایتی می فرمایند : یک ساعت عمر دنیا را که با پرهیزکاری و ترس از خدا سپری شود ، نزد من امیرالمومنین (ع) از کل آخرت برتری دارد . ( چون آنکه بهشت ما را می سازد و درجات و رتبه های بهشتی به ما می دهد همین زندگی این دنیا است )

 

پیام مهم در دو خطبه مراعات تقوای الهی می باشد ، اگر انسان ( کاسب – بقال – دکتر – معلم – طلبه – مهندس و ... ) طی یک هفته این پیام ارزشمند نماز جمعه را در زندگی خود پیاده سازی نماید جامعه و دنیا با یک روحیه ی عالی ساخته می شود . تمام اعمال ، کردار و رفتار ما قبل از آنی که فردای آخرتی باشد و حسابرسی انجام شود اثراتش چه خیر و چه شر در همین دنیا به ما می رسد ، فاعل و انجام دهنده ی کار خیر  از خود کار خیر مهم تر است و ثوابش بیشتر است و انجام دهنده و فاعل کار شر از خود آن شر و عقوبت آن گناهش بیشتر است و همه ی اینها در همین دنیا حاصل می شود .

 

در روایت داریم که انسانهای متقی و با تقوا و کسانی که در کسب معارف دینی تقوا را سرلوحه ی کار خودشان قرار می دهند به همین تقوا بهشت خودشان را در دنیا امضاء شده می بینند . لذا حیات دنیایی ما به همین تقوای الهی است . امام صادق (ع) می فرمایند : آن بنده ای که تمام اوامر الهی را اجرایی می کند و از منهیات و سفارشات که خدا و دین مبین اسلام و شرع مقدس در اینکه شما به گناه نزدیک نشوید هیچ قدمی در راه معصیت و گناه انجام نمی دهید و دخیل در گناه نمی شود یعنی انجام واجبات و ترک محرمات ، لذا باید همه ی شما بزرگواران سعی و تلاش نماییم و نیات ما پاک و اصلاح شود و در صدد کسب معارف دینی و تقوای الهی باشیم تا قطع به یقین عمر ما در مسیر رضایت مندی خدا قرار خواهد گیرد .

 

 

 

امروز جمعه 9 آذر ماه مصادف است با 22 ربیع الاول روز بزرگداشت شیخ مفید ، سنگربانان عقاید دینی ما به گردن ما حق دارند شیخ مفیدی که مورد عنایت امام  زمان (عج) بود و نامه ها ، ارشادات و دستورات متعددی از ناحیه امام به جناب شیخ مفید می رسید و این حاکی از دل ضلال و پاک و نورانی این عالم دینی دارد که به نورانیت دعای امام زمان که در حق هر کسی در هر عرصی این دعاها نثار شود موفقیت های شایانی به او می رسد و شیخ مفید به دعای امام زمان (عج) توفیقات متعددی داشت ، حوزه های علمیه مدیون افرادی مثل جناب شیخ مفید هستند که در یکی از این نامه ها امام (عج) به جناب شیخ مفید دستوراتی می دهد که به شیعیان ما اینگونه سفارش کنید و بگویید که گناهانی که بعضا از ناحیه ی شما ساطع می شود مسبب تاخیر در امر فرج هست ، به شیعیان ما بگویید که یاد شما همیشه در خاطر ما هست و ما شما را فراموش نمی کنیم . ( ما در این زندگی و ایامی که قرار داریم چه قدر به یاد امام زمان (عج) هستیم ؟! )

 

 

 

شنبه 10 آذر ماه 23 ربیع الاول مصادف است با شهادت آیت الله سید حسن مدرس در سال 1316 و روز مجلس ، این سیدی که هر چند در آن روز مجلس در اقلیت قرار داشت اما آن چیزی که جناب سید حسن مدرس را بلند آوازه کرده شجاعت ، صراحت لهجه ، دلیری ، نترسی ، تن در ندادن به خواسته های دشمن و اجانب بود و این باید بعنوان یک الگو سرمشقی برای نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی باشد ، امروز وقتی که در پیشگاه قرآن می ایستند و قسم می خورند که مدافع حقوق مردم باشند و در برابر اجانب و بیگانگان کوتاه نیایند شهید مدرس را باید سرلوحه خودشان قرار دهند و این نباشد که وقتی که یک اجنبی بخواهد به مجلس ورود پیدا کند آن حرکت بچه گانه را ما از بعضی از نمایندگان ببینیم که هنگامی که از آنها پرس و جو می شوند که شما چه نیازی هست که مثل برخی افراد که برایشان تازگی دارد بخواهید عکس سلفی بگیرید و بگویند که فلانی اسلام شناس هست ، واقعا باید گفت که ای ساده اندیش و ساده لوح ، اگر فلانی مطالعات اسلامی دارد برای نفوذ و ضربه زدن به افرادی مثل شماست که صندلی مقدس مجلس را اشغال کرده اید ، اینها را نمی توان بعنوان مدافع حقوق مردم نامید و نمی توانیم نامشان را بعنوان افراد شجاعی که در برابر خواسته های نا به جای اجانب و غربی ها بخواهند مدافع حقوق مردم باشند بنامیم . کسی که دغدغه اش عکس سلفی گرفتن باشد و بگویند که دور یک اسلام شناس جمع شده ایم . ما از همه ی نمایندگان مجلس این توقع را داریم آن چه که باعث آبرو بخشیدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می شود مصوباتی است که شما خواهران و برادران در مجلس شورای اسلامی لحاظ و تصویب می کنید و به ان رای می دهید ، نباید این گونه بشود که صدای دشمن از تریبون مقدس مجلس شنیده بشود و برایش موضع بگیرند و از آن طرف دشمن کف و به به بزند ، باید هوشیار باشید ، البته فلش اصلی پیکان ابتدا به انتخاب ما  و دقت نظر ما بر می گردد در اینکه ما چه کسانی را به مجلس بفرستیم که چه مصوباتی را برای ما تصویب کند و این به هوشیاری و بصیرت ما بر می گردد .

 

 

 

در همین روز همچنین ورود حضرت فاطمه ی معصومه (س) به شهر قم را در سال 231 هجری داریم ، شیعیان منطقه ی ایران مخصوصا قم از همان  زمان ائمه معصومین مورد توجه بودند به دلیل صداقت و راستی آنها ، خدا محوری انها و علت ورود کریمه ی اهل بیت به شهر مقدس قم این بود که فرمودند من از پدر بزرگوارم موسی ابن جعفر (ع) شنیده ایم که مردم قم اراده هایی پولادین دارند و راستین هستند و لذا هنگامی که حضرت در ساوه مریض می شود دستور می دهد که به هر طریق ممکن من را به شهر قم برسانید ، هر چند که کریمه اهل بیت 17 روز بیشتر  مهمان مردم قم نبود و کسی که به دیدار زیارت برادر سختی های سفر را به جان خریده در شهر مقدس قم 2 سال زودتر از شهادت برادرش رحلت می کند . این روز را گرامی میداریم و برکات سرشاری که الحمد الله با وجود کریمه ی اهل بیت در قم حاصل شده و همچنین وجود مقدس و والای امام رضا (ع) در مشهد شاکر هستیم .

 

 

 

یکشنبه 11 آذر ماه و 24 ربیع الاول مصادف است با شهادت میرزا کوچک خان جنگلی در سال 1300 قمری که ایشان یکی از کسانی است که الحق والانصاف نشان داد که با مقاومت و ایستادگی می توان دشمن را از پای دراورد و این رشادت ها و این مقاومت ها که در دل تاریخ ما ثبت شده ، یک وقت از مردم شمال و یک وقت از مردم جنوب و از جای جای مملکت اسلامی در دل تاریخ ثبت شده همگی مایه ی درس و مباهات و افتخارات است و باید قدردان این رشادت ها و ایستادگی ها باشیم .

 

 

 

دوشنبه 12 آذر ماه و 25 ربیع الاول مصادف است با روز تصویب قانوان اساسی جمهوری اسلامی ایران که در سال 1358 به تصویب رسید و همچنین روز جهانی معلولان می باشد . اگر چه یک فرد با ظاهر با اراده و مشیت الهی قسمتی از اعضاء و جوارح او دچار نقص است نباید این باعث شود که این عزیزان در جامعه مورد بی توجهی و بی مهری ما و مسئولین واقع بشوند . اولا اینکه در روایت داریم آن کسانی که در مقابل نقص عضو از خودشان صبر نشان می دهند و شکوه نمی کنند و می گویند اراده ی خداست اینها یک جایگاه رفیعی در فردای قیامت دارند که خیلی ها به حال این جایگاه غبطه می خورند . نباید آن خواهر و یا برادری که در ظاهر دچار نقصی است از سوی ما و مسئولین دچار بی مهری قرار گیرد . اگر شرایط و امکانات در اختیار این عزیزان واقع بشود با آن استعداد و توانایی که در وجود این عزیزان می باشد می توان بخش عظیمی از زندگی خودشان و جامعه را شکوفا کنند .

 

 

 

چهارشنبه 14 آذر ماه مصادف است با روز بین المللی خیرین و داوطلبان در زمینه های پیشرفت اقتصادی و اجتماعی ، امروزه برای همه ی ما روشن است که در عرصه ی اقتصادی و اجتماعی دولت اگر می خواهد پیشرفت کند باید دست یاری را به سوی افراد خیر و کسانی که در این امرر می توانند شراکتی داشته باشند دراز کند ، واگذاری برخی از این بخش های دولتی به خصوصی در این راستا می تواند شکوفایی ایجاد کند و این مورد توجه مسئولین باید باشد .

 

 

 

رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان نظام و مهمانان کنفراس وحدت اسلامی بیاناتی داشتند که بخشی از این بیانات متوجه مقاومت بود ، مقاومتی که از فلسطینی ها ، لبنانی ها ، بحرینی ها و کسانی که امروز به نوعی زیر ظلم و ستم حکام ظلم و جور عربی واقع هستند . معظم له فرمودند که ثمره ی مقاومت دست یابی به پیروزی ، اقتدار و پیشرفت می باشد ، این دست آورد های بزرگ باعث می شود که تحمل سختی های مجاهدت و پایداری در راه هدف بر همگان آسان بشود . رژیم صهیونیستی چندین سال پیش بعد از 33 روز در مقابل حزب الله لبنان شکست خورد و دو سال بعد نیز در مقابل فلسطینی ها تنها 22 روز نتوانست دوام بیاورد و این مدت در جنگ بعدی غزه تبدیل به 8 روز شد و هفته ی پیش در مقابل مقاومت فلسطین بعد از 2 روز تن به شکست داد و این نشان می دهد که ضعف روز افزون رژیم صهیونیستی قابل مشاهده است . و اینها ثمرات شیرین مقاومت و ایستادگی است .

 

 

 

در هفته ای که گذشت اهانتی که رئیس جمهور ابله آمریکا ترامپ به ملت شریف ایران داشت و آنها را تروریست خواند ، ما در جواب می گوییم در حیات 250 ساله شما حمایت و دفاع از تروریست به وفور در کارنامه شما مشاهده می شود . تنها طی 17 سال قبل تا به الان 500 هزار نفر بلکه بیشتر اسیر سیاست های ظالمانه ی شما شده اند و از ظالم خیلی راحت دفاع می کنید و در روز روشن مدافع ظالمان هستید و از تروریست دفاع می کنید .  القاعده و طالبان را چه کسی قدرت بخشید ؟ جبهه النصره و داعش را چه کسی قوت بخشید ؟الحمد الله جهان امروزه رو به بیداری است و انشالله افول آمریکا زودتر از حد ممکن اتفاق خواهد افتاد همچنان که در جنگ اقتصادی که علیه ایران کلید زد الحمد الله شکست خورد ، خیلی ها می گفتند که تحریم های جدید آبان ماه می تواند فشار بیشتری در قسمت ارز و نفت و امور اقتصادی بر ایران وارد کند اما نشان داد که این گونه نیست ، اگر در داخل مسئولین و کسانی که پست و ریاست و عنوان دارند با مردم  و رهبری همراه باشند نه آمریکا و نه گنده تر از آمریکا هیچ غلطی نخواهد کرد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان