کد خبر : 1093 | تاریخ انتشار : شنبه, 09 تیر 1397 | بازدید: 447 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های نماز جمعه 8 تیر 97 عالیشهر

 

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 8  تیر ماه 97 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین میرزایی  امام جمعه موقت شهر برگزار گردید که چکیده ای از خطبه های ایشان به این صورت میباشد  :

 از تقوای الهی بعنوان کلید سعادت و خوشنودی در روایات یاد شده است .

اکنون فاصله زیادی از ماه مبارک رمضانی نگرفته ایم ماه رمضانی که در آن اوقات بسیار خوشی از حیث عبادت و بندگی به همگی ما سرایت کرده بود و این ذخیره معنوی که از آن بعنوان تقوای الهی نام برده می شود ، استفاده اش برای الان است ، یعنی بعد از اتمام یک ماه تمرین بندگی و عبادت وارد اوقاتی می شویم که شیاطین از غُل و زنجیرها آزاد شدند و می خواهند لحظه به لحظه ما را هدف نقشه های پلید خودشان قرار بدهند . از امام صادق روایت داریم که :

1 - شخص متقی از خدا فرمان می برد و نا سپاسی و نافرمانی نمی کند پس خصلت بارز متقین فرمان برداری از حق تعالی است

2 -  دومین ویژگی فرد متقی این است که پیوسته به یاد و ذکر خداست

3 -  سومین ویژگی این است که شکر گذار نعمتهای الهی است و کفران نعمت نمی کند . فرد متقی در همه حال شاکر درگاه الهی است ، چه در سختی ها و چه در آسایش و آرامش ، پیوسته شاکر درگاه الهی است .

در یک حدیثی خاتم الانبیاء حضرت محمد مصطفی (ص) می فرماید : چه موقع انسان فرد با تقوا و متقی نام گذاری می شود ، زمانی که سخت تر از حسابرسی شریک از شریک از خودش بخواهد محاسبه کند ، و در ادامه حضرت محمد (ص) می فرماید : به این کیفیت که بداند غذایش از کجاست ، لباسش از کجاست ، چیزی که به عنوان ممر درآمد اوست از کجا تهیه می شود ، از حلال به دست آورده یا از راه حرام ؟

حال که شیاطین از غل و زنجیر یک ماه روزه داری عبادی الله آزاد شدند ، دامنه ی فعالیت و گستره ی خود را بیش از پیش می کنند پس باید مواظبت کرد و به گوش باشیم و پیوسته به یا خدا باشیم . تمام انبیاء و اوصیای الهی آمدند تا برنامه به ما بدهند و بعنوان بنده و عبد الله تفهیم کنند به ما که زندگی باید بر اساس بندگی خدا باشد . انسان اگر بخواهد در چهارچوب شرع و رضایت مندی الهی قدم بردارد و خدا از او راضی باشد دچار محدودیت هایی می شود اما نتیجه آن رضایتمندی خدای تبارک و تعالی و حجت خدا است .

 

امروز جمعه 8 تیرماه مصادف است با 15 شوال روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی ، شاید به جرأت بتوان گفت که هیچ کشوری به اندازه ایران آماج اهداف تروریستی نبوده و نیست ، در بمباران شیمیایی سردشت بعد از گذشت 28 سال از این جریان که عروسک خیمه شب بازی دولت های غربی یعنی صدام منحوس با سنگ دلی تمام این کار را انجام داد هنوز فجایع انسانی ناشی از این حرکت دردمنشانه التیام پیدا نکرده و ما امروزه جزء کشورهایی هستیم که در این قضیه حرف و بحث داریم ، در مجامع بین المللی حقوقی از ما ضایع شده و می شود ، لذا چه در آن زمان و چه امروز بعد از گذشت 28 سال مدعیان حقوق بشر هیچ گونه عکس العملی در این خصوص انجام نداده و نمی دهند ، پس بعد از 28 سال با تمام قوا این حرکت دردمنشانه صدام منحوس را محکوم می کنیم .

همچنین امروز شهادت حضرت حمزه سید الشهدا (ع) عموی با وفای پیغمبر می باشد که در جنگها ، حامی اصیل پیامبر بود ، حمزه سید الشهدایی که بعد از شهادتش مثل الان همین افراد متولد شده از این فکر منحوس یعنی داعش ها که این حرکت های غیر انسانی را بعد از شهادت افراد زیادی با پاره کردن سینه ها و درآوردن جگرها و به دندان گرفتن این ادامه همان روندی است که بعد از شهادت حمزه سیدالشهدا (ع) آن ملعونین با پیکر مطهر حضرت حمزه سیدالشهدا (ع) انجام دادند .

همچنین امروز مصادف است با وفات حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) که حلقه ی وصل بین شیعیان در آن روز بود که در باب زیارت این امامزاده واجب التعظیم از وجود نورانی امام هادی (ع) نقل شده است که زیارتش معادل زیارت اباعبدالله الحسین (ع) است .

 

یکشنبه 10 تیر ماه و 17 شوال مصادف است با روز صنعت و معدن و روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای که برای همه ی ما مسجل و روشن است تمام کسانی که در ورزش زورخانه ای و پهلوانی هستند از مولا و مقتدایشان امیرالمومنین (ع) الگو می گیرند ، در انسانیت ، در رأفت ، در مهربانی ، در ایستادگی مقابل فرد ظالم و زورگو حرکات قابل تقدیر و در خور ستایش است . هنگامی که ورزشکار ما در میدان ورزشی حاضر نیست با غده چرکی سرطانی اسرائیل مبارزه کند این بزرگترین پاسخ به اسرائیل غاصب است و این بزرگترین الگو برداری از شخصیت والای امیرالمومنین (ع) است .

 

دوشنبه 11 تیرماه و 18 شوال مصادف است با شهادت آیت الله صدوقی چهارمین شهید محراب که به دست منافقین کوردل در سال 1361 در ماه رمضان در سن 75 سالگی بعه شهادت رسیدند و ایشان شیخ الشهدای محراب لقب گرفتند ، کسی که در شکل گیری نظام جمهوری اسلامی ایران تاثیرات بسزایی داشت و بعد از پیروزی شکوهمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، امام راحل این بزرگوار را در کسوت امام جمعه استان یزد معرفی نمود که شهادت این عزیز سندی است بر فعالیتهای این بزرگواری که تاثیر در پیروزی شکوهمند نظام مقدس جمهوری اسلامی داشتند .  

 

سه شنبه 12 تیرماه مصادف است با بزرگداشت علامه امینی ، این سنگربان و مدافع حریم شیعه که مولف کتاب با ارزش الغدیر هستند ، ایشان سفرها و رنج هایی متعدد و پی در پی را متحمل شدند که باعث شد امروز از مصادر حدیثی اهل سنت پیرامون واقعه بزرگ غدیر خم در این کتاب شریف و ارشمند الغدیر منتشر شود . دشمن از همان روز شکل گیری این حرکت خجسته سعی در محو آن داشت و تا امروز سعی در محو غدیر و ولایت دارد .

همچنین در این روز حمله دردمنشانه ناوگان آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران در سال 1367 را داشتیم که به همین مناسبت روز افشای حقوق بشر آمریکایی هم نام گذاری شده است . یک هواپیمای غیر نظامی حامل قریب به 300 نفر مسافر توسط ناو هواپیما بری آمریکا مورد اصابت دو گلوله قرار بگیرد و تمام 300 نفر مسافر آن از جمله زن و مرد و کودک و خرد سال به شهادت برسند و بعد هم از سوی دولت به آن فرد عامل ملعون مدال هدیه دادند . آمریکایی که امروز مدعی حقوق بشر است و مقام معظم رهبری در سنوات قبل فرمودند که به جاست هفته دوم تیر ماه به لحاظ آماج قرار گفتن نظام جمهوری اسلامی ایران به اهداف تروریستی را هفته افشاء حقوق بشر آمریکایی بنامیم . امروزه همین افراد مدعیان دروغین حقوق بشر هستند ، امام راحل فرمودند آنهایی که بشر را پایمال می کنند دم از حقوق می زنند ، آنهایی که از آن سوی دنیا آمدند و این جا را به آتش کشیده اند از حقوق بشر صحبت می کنند ، با اینکه مصیبتها را می بینند به جای اینکه ظلم ها را محکوم کنند مظلوم ها را محکوم می کنند و از بدو شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رویه همین بوده است .

مقام معظم رهبری فرمودند : امروز بی اعتناترین سیاستمداران به حقوق بشر همین هایی هستند که مدیریت این چند کشور را بر عهده دارند و مطلقا هیچ اعتقادی نه به حقوق بشر و نه به حرمت و کرامت انسان ندارند و تنها چیزی که اینها قبول دارند عبارتست از پول و زور

عده ای امروز در مجلسی که دارای جایگاه مقدسی است ، همان مشوقین سران فتنه دوباره جمع بشوند قریب به 100 نفر و ذلیلانه خواهش کنند که دوباره بخواهند با آمریکا وارد مذاکره شوند ، اینها به کجا دارند می روند ، آیا ندیدند ، نمی بینند ، درک نمی کنند ، آمریکا این است در کجا و در چه کشوی وارد شد چه افغانستان ، چه عراق و در جاهای دیگرکه آنجا را گلستان کرد ؟! لذا جا دارد تمام احزاب ، آنهایی که دل در گرو این نظام دارند ، انهایی که دل در گرو آرمانهای امام و شهدا دارند و تمام احزاب لازم و ضروری است که این حرکت مذبوحانه و ذلیلانه را محکوم بکنند .

 

تشکر و قدردانی رهبر معظم انقلاب و مردم از ملی پوشان فوتبال کشورمان را در هفته گذشته داشتیم که رهبری معظم از زحمات ملی پوشان و بازی با غیرتشان تقدیر و تشکر کردند و هم مردم تقدیر و تشکر کردند و این یک پیام دارد و آن پیام هم این است که آنچه برای مردم و رهبری ارزش و اهمیت دارد ، مشاهده تلاش و کوشش و غیرت ورزیدن و پیگیری و برنامه ریزی برای رسیدن به موفقیت است ، مجدانه سعی و تلاش کنند ولو این که به پایان و نتیجه دلخواه هم نائل نشویم . پس نفس این کار یعنی تلاش جانانه برای افتخار آفرینی و شاد کردن مردم یک ارزش و یک امر ستودنی است . اگر مردم ببینند که مسئولان و مدیران نظام برای رفع مشکلات و سامان دهی امور به صورت مداوم در حال تلاش ، کوشش و برنامه ریزی هستند لبخند رضایت بر لبهایشان خواهد نشست ، کمبودها و مشکلات احتمالی را با رضایت کامل تحمل می کنند و این همان مدیریت جهادی است .

در جامعه ای که تلاش و نشاط و همتهای بلند دیده می شود حکایت از امید به حل مشکلات و برداشتن موانع پیش رو دارد . مدیران نیز باید روحیه جهادی پیدا کنند و روحیه اشرافی گری را از خود دور کنند و با مردم در میان مردم برای حل مشکلات مردم تلاش کنند .

 

در روزهای اخیر شاهد تجمعاتی در بازار تهران به دلیل اعتراض به نواسانات قیمت ارز بودیم ، در این میان مستحضر هستید که عده ای از افراد فرصت طلب و اجیر شده با سوء استفاده از اعتراضات صنفی کسبه و بازاریان به تخریب اماکن و اموال عمومی پرداختند و اینگونه افراد به دنبال فرصت هستند ، شعارهای ساختار شکنانه دادند و سعی کردند از این اعتراضات سوء استفاده کنند که با هوشیاری بازاریان این اقدامات مذبوحانه آنها به نتیجه نرسید اما مسئولین باید خوب دقت کنند ، فردای قیامت آنها را نگه می دارند و ازشان می پرسند چرا که مسئول بودند و می توانستند کار بکنند اما نکردند ، از آنجا که مسئولان کشور باید گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات معیشتی مردم  و اقشار مختلف جامعه داشته باشند اعتراضات قانونی مردم را باید به رسمیت بشناسند و باید به مشکلات و خواسته های مردم در حوزه های مختلف به رسمیت شناخته شود و هیچ فرد مسئولی نمی تواند مشکلات فعلی جامعه را در حوزه های مختلف را منکر بشود و چاره چیست ، همان مدیریت جهادی ، کمر همت را در رفع مشکلات ببندند و برای حل مشکلات مردم مشارکت تمام قوا  ونهادها در کشور را می طلبد و دولت بعنوان رئیس قوه مجریه نمی تواند به تنهایی بار این مسئولیت سنگین را به دوش بکشد و به همین دلیل مقام معظم رهبری فرمان تشکیل قرارگاه عالی اقتصادی متشکل از قوای سه گانه کشور را صادر فرمودند و بیان داشتند که تمام این سه قوا باید در رفع این مشکلات حضور فعال داشته باشند .

 

اکنون که مقام معظم رهبری به ترسیم ابعاد گسترده جنگ همه جانبه که از سوی دشمن علیه ما کلید خورده پرداختند چرا بعضی از مسئولین و رسانه ها در تشریح این جنگ همه جانبه سکوت کرده اند و جانب احتیاط را پیش گرفته اند ؟ برای طی کردن مسیر مقابله با دشمن باید ما بر روی سرمایه اصلی نظام که همین مردم هوشیار و غیرتمند ایران اسلامی هستند سرمایه گذاری کنیم . حواسمان باشد که 40 سال است دشمن علیه ایران در تمام عرصه ها ی گوناگون وارد صحنه شده است و در هر بار حضور مقتدرانه و هوشیارانه و بصیرت گونه مردم بوده که نقشه را نقش بر آب کرده است الان هم باید به مردم اعتماد کنند . مسئولین باید دلسوزانه و شفاف با مردم صحبت کنند تا انشالله این مشکلات کم بشود .

یک سفارشی هم به دولت و رئیس جمهور محترم داریم و آن هم ترمیم و تغییر در کابینه به ویژه در تیم اقتصادی دولت است که یقینا بخشی از این التهابات و نوسانات بازار ارز ، افزایش قیمت مسکن و خودرو معلول همین تصمیمات غیر منطقی این گروه اقتصادی است .  

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان