کد خبر : 1028 | تاریخ انتشار : شنبه, 01 ارديبهشت 1397 | بازدید: 578 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های نماز جمعه 31 فروردین 97 عالیشهر

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 31فروردین ماه 97 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین بحرانی امام جمعه موقت شهر برگزار گردید که چکیده ای از خطبه های ایشان به این صورت میباشد  :

به فرموده آیات و روایات راه برون رفت از معضلات و مشکلات دنیا و راه رسیدن به نعمتهای اخروی مراعات تقوای الهی است .

امروز سوم ماه شعبان در تقویم تاریخ شیعه روز بزرگی است که غم و شادی ، جشن و ماتم ، تبسم و اشک در خانه ی رسول الله در کنار هم قرار گرفته است ، ولادت عصاره ی وحی ، ثمره ی نبوت ، مصباح هدایت ، باعث نجات امت  و آموزگار شهادت بزرگ پاسدار جهان اسلام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است . عرض تبریک و تهنیت و شادباش به مناسبت این عید بزرگ به محضر همه ی عزیزان حاضر در این جلسه ی نورانی و خاصه عرض تبریک به پاسداران غیور ، بصیر ، بیدار ، با تقوا و با اخلاص می نمایم . امروز روز ولادت بزرگ امامی است که سلمان فارسی نقل می کند در زمان کودکی امام حسین (ع) می دیدم پیغمبر حسین عزیزش را بغل می کرد و می فرمود : حسین جان هم خودت امامی و هم فرزند امامی و هم پدر ائمه ی اطهاری ، سوم ماه شعبان ولادت امام عزیزی است که اسلام بقاءش را مدیون آن بزرگوار است . به فرموده روایات پیامبر دین مبین اسلام را تاسیس کردند و آغاز نمودند و علت باقی ماندن این دین مبین اسلام و علت برافراشته شدن پرچم رسول الله خون مطهر ابی عبدالله الحسین (ع) بود . با تولد امام حسین (ع) چراغی در مدینه روشن شده است که تا ابدیت شبستان تاریک تاریخ بشریت را نورانی می کند برای کسانی که در ظلمت کده های جهل و غفلت و ظلم غرق شده اند این چراغ مایه ی هدایت است . حسین عزیزی که در توقیع مبارکی که از ناحیه ی امام زمان (عج) صادر شده است در مفاتیح شیخ عباس قمی هم جزء اعمال امروز سوم شعبان به شمار می آید این دعا است که خدایا به حق مولود این روز خانه ی فاطمه (س) و امیرالمومنین (ع) ، مولودی که خداوند متعال قبل از ولادتش وعده ی شهادتش را به پیغمبر داده است که حسین سید الشهداست . حسین عزیزی که در عوض شهادت و ایثار بزرگش در کربلا خدای متعال اراده کرده است نسل امامت و ولایت را در صلب مطهر این امام عزیز قرار بدهد و در تربت امام حسین شفای برای همه ی مریضی ها قرار بدهد. ما شیعیان امروز به سمت مرقد نورانی اباعبدالله احسین (ع) باید پناهنده شویم و از این راه دور از همین مکان به ارباب بی کفن مان آقا عبدالله الحسین (ع) سلام عرض می کنیم .

 

امروز جمعه سوم ماه شعبان المعظم روز ولادت با سعادت مولا آقا ابا عبدالله الحسین (ع) و گرامیداشت و بزرگ داشت روز پاسدار است . روز بزرگداشت جان نثاری و ایثار در راه دین و ارزش های اصیل انقلاب ، پاسدار یعنی سرو سرافراز وادی عشق ، پاسدار یعنی آیه ی پر شکوه رزم ، ایثار ، مقاومت ، تقوا و صبر ، پاسدار یعنی هم پیمان شدن با شهدا و امام شهیدان و هم پیمانی با سرور آزادگان عالم حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) به راستی که نمی شود بی نام و یاد این پاسداران غیور مملکت در فرهنگ لغات این سرزمین و مفهوم آزادی و رهایی دست پیدا کرد . به همه ی پاسدران و سبز پوشان غیور ایران اسلامی و خاصه عزیزان پاسداری که امروز محفل ما را با لباس مقدس پاسداری نورانی تر کرده اند و در این بزم با شکوه حضور پیدا کرده اند تبریک و تهنیت و شادباش عرض می کنم .

 

شنبه 4 ماه شعبان المعظم مصادف است با ولادت با سعادت بزرگ جانباز راه ولایت ماه منیر بنی هاشم فرزند دلبند امیرالمومنین (ع) و حضرت ام البنین (س) آقا ابالفضل العباس (ع) می باشد ، شخصیت بزرگواری که پرورش یافته ی خانه ی امیرالمومنین (ع) و تربیت شده ی حسنین می باشد و آنقدر در راه کسب فضائل و خوبی ها خود را به درجات عالیه رسانده است که در لسان عرفا به ابالفضائل مشهور شده است . این روز بزرگ به نام روز جانباز نام گذاری شده است و به همه ی عزیزان خصوصا جانبازان هشت سال دفاع مقدس عرض تبریک و تهنیت داریم .

 

یکشنبه 2 اردیبهشت ماه و 5 ماه شعبان مصادف است با ولادت سید الساجدین و زینت عابدان امام سجاد (ع) پیام آور قیام عاشورا و مبارز ظلم و بیداد حاکمان ظالم ، از همه ی عزیزان و بزرگوارانی که در این چند روز و در این ماه معظم که در آستانه ی ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت امام زمان (عج) هستیم از همه ی عاشقان اهل بیت که در برگزاری جلسات جشن و شادی اهل بیت از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی کنند تقدیر و تشکر می کنیم .

یکشنبه 2 اردیبهشت ماه همچنین مصادف است با سالروز تاسیس نهاد مقدس سپاه پاسداران در سال 1358 به دستور امام عظیم الشان (رض) و سالروز اعلام انقلاب فرهنگی در سال 1359 که مرحوم امام (رض) فرمودند : اگر سپاه نبود کشور هم نبود ، سپاه نهادی نظامی و فرهنگی است که در جهت اهد اف و آرمانهای والای انقلاب اسلامی بی وقفه تلاش و فعالیت کرده و می کند . سپاه و نیروهای با اخلاص در آن و این سبز پوشان عرصه ی جهاد و استقامت بوده اند که انقلاب و استقلال و تمامیت عرضی کشور را در برابر تمام توطئه ها پاسداری و حفاظت کردند . چه در جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس در کنار برادران و هم رزمانشان در ارتش و نیروی انتظامی و چه در دفاع از حریم هوایی کشور و چه در دفاع از حریم دریایی کشور و چه در دفاع از مرزهای زمینی کشور و چه در جبهه مقابله با جنگ اقتصادی و چه در جبهه مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی  ، دشمنان ناکام بعد از شکست در جنگ نظامی و در جنگ تحمیلی ، جنگ اقتصادی را بر علیه کشور عزیزمان طراحی کردند ، سپاه پاسداران با ورود به عرصه ی سازندگی و ساخت قرارگاه سازندگی و پروژه های کلان اقتصادی و عمرانی ازجمله فازهای پارس جنوبی و استخراج نفت و گاز و همچنین هزاران پروژه  متعدد دیگر از جمله پل سازی ها ، سد سازی ها و ... دشمنان را از رسیدن به اهداف شومشان ناکام ساخته است . بعد از شکست در جنگ تحمیلی دشمنان قسم خورده این انقلاب جنگ نرم و تهاجم فرهنگی را بر علیه این نظام و انقلاب طراحی کردند و باز هم این سپاه بود که در مقابل این دشمنان در مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی مثل فتنه 88 و دیگر فتنه ها برگ زرینی را در کارنامه ی خود در انقلاب به جای گذاشته است . سپاه قهرمان ما در مهار فتنه های منطقه ای و در پیروزی در مقابل استکبار جهانی و شکست نیروهای آمریکایی در منطقه و با شکست گروهک های تکفیری موفق بوده است که همگی از سرافرازی ها و پیروزی های این نهاد مقدس انقلابی و فرهنگی و مردمی است .

 

دوشنبه 3 اردیبهشت ماه مصادف است با روز بزرگداشت مرحوم شیخ بها که یاد آن عالم وارسته را گرامی میداریم و به روان پاکش درود و سلام و صلوات می فرستیم .

چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه مصادف است با شکست مفتضحانه ی حمله ی نظامی آمریکای جنایتکار به ایران در خاک طبس در سال 1359 که واقعا معجزه ی الهی بود هنگامی که دانه های شن چشم شیطان بزرگ را کور کردند و به گفته ی خود بزرگان آمریکا شکست بزرگی برای انها مقدر شد .

 

نکته آخر در باب حمله ی مثلث سه ضلعی غربی به سوریه است که نکات ظریفی در این حمله ی موشکی سه کشور غربی به سوریه می باشد که حائز اهمیت است ، ترامپ رئیس جمهور آمریکا که خود روزی اوباما را به خاطر تصمیمش مبنی بر جنگ با سوریه او را فردی احمق خطاب کرده بود در ابتدای هفته ی گذشته با همکاری دو کشور خودش به سوریه حمله کرد ، مهمترین محرک غرب برای حمله ی به کشور سوریه وضعیت با ثبات این کشور و قرار گرفتن در نوک محور مقاومت می باشد . رژیم منحوس صهیونیستی تمام تلاش خود را می کند تا مانع حضور ایران و ایرانیان در سوریه بشود ، نا امنی در کشور سوریه هدف بلند مدت دشمنان و استکبار جهانی است و در وجود این نا امنی ها  بیشترین نفع را اسرائیل می برد و به همین دلیل هم می باشد که بلافاصله بعد از آزاد سازی غوطه شرقی به سوریه حمله می کنند ، مشکل اساسی صهیونیست و استکبار جهانی نه سوریه است بلکه ایران است و به همین دلیل هم ایران از کشورهای مظلوم مثل عراق و سوریه در حال حاضر حمایت می کند . رهبری معظم انقلاب در دیدار اخیرشان با مسئولین و سفرای کشورهای اسلامی دلایل مهمی را مبنی بر حمایت از کشورهای مظلوم و مقابله ی با استکبار و گروهک های تروریستی هم از حیث دلایل منطقه ای و هم از بعد ایدئولوژیکی و راهبرادی و هم از حیث دلایل امنیت داخلی و امنیت برون مرزی را بیان فرمودند .

 

در روزهای اخیر در دیدار با مسئولین و کارمندان وزارت اطلاعات با مقام معظم رهبری ، معظم له وزارت اطلاعات را چشم بینا و بیدار نظام اسلامی در برابر پروژه نفوذ دشمنان خواندند و در این دیدار حساس ایشان توصیه ها و سفارشاتی به کارمندان و مسئولین وزارت اطلاعات دادند که مبادا جناح بازی کنند بلکه وزارت اطلاعات یک جناح است و آن هم جناح انقلابی است و هر نوع جناح بازی در وزارت اطلاعات یک گناه بزرگی محسوب می شود .  

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان