کد خبر : 976 | تاریخ انتشار : پنج شنبه, 26 بهمن 1396 | بازدید: 209 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دومین جلسه جشن تکلیف همگانی دانش آموزان دختر شهر عالیشهر

دومین جلسه رسمی هماهنگی جشن تکلیف همگانی دانش آموزان شهر عالیشهر برگزار شد.

این جلسه که در دفتر امام جمعه عالیشهر و با حضور حجت الاسلام هاشمی امام جمعه عالیشهر و حجت الاسلام جمالی مدیر حوزه علمیه خواهران استان ،آقای روان دوست مدیر آموزش و پرورش شهرستان ،رئیس شورای اسلامی ،معاون فرهنگی آموزش و پرورش استان،  مسئول فرهنگی اجتماعی شرکت عمران ، مسئول واحد خواهران ستاد نماز جمعه ،نماینده مدیران مدارس دخترانه شهر، مسئول مجمع خیرین حوزه علمیه خواهران استان برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام هاشمی امام جمعه عالیشهر ضمن تقدیر از حضور اعضا و  از حضور تماشایی مردم در راهپیمایی 22 بهمن در سراسر کشور و همچنین مردم عالیشهر تشکر و تقدیر کرد.

امام جمعه عالیشهر در مورد جشن تکلیف همگانی دانش آموزان شهر عالیشهر اظهار داشت که : اگر سال اول این مراسم خوب و با نظم اجرا شود بازتاب و نتیجه خوبی خواهد داشت در سال های بعد هم انشاءالله خوب اجرا خواهد شد.

حجت الاسلام هاشمی با بیان اینکه جشن تکلیف، آغاز درخشش روح خداپرستی در میان این فرشتگان زمینی است، افزود: اگر از ابتدای رسیدن به سن تکلیف در انجام فرایض و واجبات خود تلاش کنند هیچگاه اسیر هوای نفس نمی شوند.

وی خاطرنشان کرد: این مراسم با هدف آشنایی دانش آموزان با آموزه های دینی همزمان با ورود به سن بلوغ برگزارخواهد شد. و فرهنگ انسان ساز نماز و رعایت حجاب اسلامی و آشنایی دانش آموزان با مراجع تقلید از مهم ترین برنامه هایی است که تلاش می کنیم تا به بهترین شکل به دانش آموزان دختر آموزش دهیم.

امام جمعه عالیشهر بیان کرد که این مراسم برای اولین بار در استان در شهر عالیشهر  و شهر بوشهر بصورت همگانی برگزار می شود و این خود می تواند تبلور وحدت و هم افزایی بین مسئولین شهر باشد انشاءالله.

حجت الاسلام جمالی مدیر حوزه علمیه خواهران استان ضمن تشکر از همراهی امام جمعه عالیشهر و سایر مسئولین در مورد عملکرد حوزه علمیه خواهران در شهر عالیشهر توضیحاتی ارائه داد و بیان کرد که 300 مبلغ دینی خواهر در استان در مدارس دخترانه در حال فعالیت دینی هستند و تفاوت جشن تکلیف امسال نسبت به سنوات گذشته این است که بصورت همگانی در دو شهر بوشهر و عالیشهر برای اولین بار در استان صورت می گیرد و در سالهای آینده انشاءالله در سراسر استان توسط حوزه علمیه خواهران اجرایی خواهد شد.

وی افزود که در این مراسم اطلاعات فردی هر دانش آموز و والدین گرفته می شود و حوزه علمیه خواهران در کنار این دانش آموزان و همراه آنان در مدارس و در تمامی مشکلات آنها خواهد بود و این طور نیست که بعد از یک مراسم نمادین دانش آورزان به حال خود رها شوند.

جناب اقای روان دوست مدیر آموزش و پرورش شهرستان و سایر اعضا جلسه پیشنهادتی را جهت هر چه با شکوه برگزار کردن این مراسم معنوی بیان کردند.

لازم به ذکر است که این مراسم با نظر اعضای جلسه 15 اسفند ماه در مصلی جمعه شهر با حضور 260 دانش آموز دختر واجد شرایط از همه مدارس شهرعالیشهر برگزار خواهد شد. 


 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان