کد خبر : 957 | تاریخ انتشار : شنبه, 14 بهمن 1396 | بازدید: 215 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه عالیشهر : دهه فجر دهه پایه ریزی عزت اسلام و مسلمین و طلوع انقلاب است /صوت+تصویر

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 13بهمن ماه 96 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد :


تقوای الهی یعنی ترس از خدا و خدا محورانه زندگی کردن و در پی رضای حق تعالی بودن است .

در ایام فاطمیه و ایام سوگواری شهادت اسوه ی زنان جهان عالم پاره تن پیامبر زهرای مرضیه (س) قرار داریم ، شهادت دردانه ی رسول گرامی اسلام را تسلیت عرض می کنم . در ادامه مباحث سبک زندگی دینی و اسلامی امروز نظری می اندازیم به خانواده ی زهرایی و فاطمی ، خانواده اسلامی از منظر زهرای اطهر (س) ، آنچه که مسلم است از نظر اهل بیت و بویژه از منظر زهرای اطهر ، خانواده کانون رشد و تکامل انسانهاست ، حضرت زهرا (س) خانواده ای را سالم و پایدار می داند که پایه های این خانواده را بر اساس عبودیت و بندگی خدا و عدالت ، ایثار ، محبت ، سازگاری زن و شوهر ، شناخت نقش ها ، تشریک مساعی زن و شوهر نسبت به یکدیگر ، جلب رضایت همسر و همه ی اینها توام با تربیت صحیح فرزندان با رویکرد خدا محورانه استوار باشد .

 اگر خانواده ها سالم باشند ، اجتماع نیز سالم می شود چرا که جامعه نیز از خانواد ه ها تشکیل می شود و خانواده ها هم از زن و شوهر آغاز می شود و سپس اولاد و فرزندان نیز در میان می آیند . رکود و صعود جوامع بشری مبتنی بر ثبات و پایداری و یا خدایی ناکرده اضمحلال خانواده هاست ، اگر در یک جامعه خانواده ها پایدار بودند و مملو از مهر ، محبت ، عشق ،ایثار و عاطفه باشند جامعه هم مملو از محبت خواهد شد و اگر خانواده ها محل کش مکش و درگیری ها ، بی مهری و بی محبتی ها باشد همین عوامل عقده ای می شود و در جامعه بروز پیدا خواهد کرد و جامعه را دچار مشکل می کند . در جوامعی که اولویت اول برای مادرها و زنان جامعه حضور در اجتماع باشد ، استقلال مالی باشد ، رقابت با مرد باشد و یا پدر در موضع ضعف باشد و یا فرزند سالاری در این خانواده حاکم باشد این نهاد ، نهاد مستحکمی نخواهد بود و متزلزل خواهد شد . هر زنی در خانه باید اصل مساله را مدیریت در خانه قرار دهد ، مدیریت خانواده یک هنر است و برای زنان جامعه ی اسلامی اولویت اول باید خانه و خانواده باشد بعد اجتماع و سر کار رفتن ، اسلام با سر کار رفتن زن مخالفت نمی کند اما زنان باید اولین اولویتشان شوهر و فرزندان باشد و نباید برای آنها کم گذاشت چون وظیفه ی اولیه ی زنان شوهرداری و خانه داری و تربیت فرزندان است . اسلام از طرفی تامین معاش ، مسکن ، لباس و مرکب و ... خانواده و زن را بر عهده ی مرد گذاشته است یعنی اولویت مرد این است که بیرون برود و کار کند و اولویت زن نیز این است که خانه داری کند و فرزندان را درست تربیت نماید .

قرآن یک سری اصول را برای خانواده صحیح و سالم ترسیم نموده است از جمله مساوات ، مودت ، آرامش در خانواده ، مهربانی در خانواده ، خوش رفتاری اعضای خانواده با یکدیگر ، عدالت در بین اعضای خانواده و تقوای الهی پیشه کردن ، اگر در خانوادهی تقوای الهی حکم فرما نباشد سنگ بر روی سنگ بند نمی آید ، تقوای الهی یعنی ترس از خدا ، اهل نماز ، دین و قرآن بودن .

 

در ایام مبارک دهه فجر پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران قرار داریم و امسال سی و نهمین سالروز پیروی انقلاب را پشت سر گذاشتیم و انشالله 22 بهمن امسال وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران خواهیم شد . در آغاز دهه فجر یاد و خاطره ی امام راحل ، موسس و معمار عزیز انقلاب اسلامی  و همه ی شهدای انقلاب ، شهدای استمرار بخش انقلاب ، شهدای تحکیم بخش انقلاب ، شهدای دفاع مقدس ، شهدای ترور ، شهدای هسته ای ، شهدای مدافع حرم را گرامی میدرایم که همه و همه برای تحکیم انقلاب در راه خدا به شهادت رسیدند .

برگزاری مراسمات با شکوه دهه فجر هر سال نسبت به سال گذشته اهمیت بیشتری پیدا نموده است و لازم است که ما مراسمات و جشن ها و برنامه های با شکوه دهه فجر را برگزار کنیم و نباید فقط جشن خالی و تنها باشد بلکه مراسمات باید با محتوای ارزشمند  باشد چون لازم است که ما هر سال انقلاب و ارزشهای انقلاب و واقعیت های انقلاب را بازخوانی داشته باشیم به دو دلیل عمده

اولا شناخت چهره واقعی رژیم فاسد ستم شاهی که بیشتر به نوکری حلقه به گوش برای غربی ها و به ویژه برای آمریکای جنایتکار بود . در دهه فجر باید ما به جوانانمان تفهیم کنیم که رژیم ستم شاهی چه ظلم هایی که نکرد ! چه جنایتهایی که نکرد ! چه ذلت هایی که برای ملت نیاورد ، الان یک عده در فضاهای مجازی متاسفانه دارند رژیم ستم شاهی را تطهیر می کنند ، البته همه ی ما اذعان داریم و خود مقام معظم رهبری هم بعنوان سکان دار نظام جمهوری اسلامی ایران این مساله را اشاره کرده اند که ما مشکلات و گرفتاری داریم و نظام ما یک سری کم بود ها و نواقصاتی دارد ، یک سری عیبهایی در مدیران ما وجود دارد از جمله اشرافی گری و مفاسد اقتصادی این مشکلات متاسفانه وجود دارد ولی این دلیل نمی شود که بعضی ها رژیم تا بن دندان مسلح علیه مردم و نوکر حلقه به گوش استکبار را تطهیر کنند . امام خمینی (ره) در جایی بیان فرمودند که : در ذلت آن روز ملت ایران (دوران ستم شاهی) همین بس که بر اساس لایحه کاپیتولاسیون یک سگ آمریکایی بر شاه ایران شرف داشت و اگر کسی متعرض سگ آمریکایی می شد باید در ایران محاکمه می شد و اگر یکی از مستشاران آمریکا به شاه ایران متعرض می شد کسی حق دخالت نداشت .

امام خمینی (ره) انقلاب را برای همین ایجاد کرد که این ذلت ها و این نکبت ها و بد بدختی ها را از جامعه رخت بر بندد . بیش از 60000 مستشار نظامی آمریکایی در مملکت ما بودند و در شریان های حساس این حکومت از جمله اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی ، نظامی و حتی عزل و نصب وزرا و مسئولین دخالت داشتند . لذا دهه فجر فرصتی است برای بازخوانی ذلت و گرفتاری و نکبت و بدبختی مردم ایران در دوران خاندان منحوس پهلوی

 دومین دلیل که ما باید دهه فجر را گرامی بداریم و بازخوانی کنیم به این دلیل است که آثار و برکات مادی و معنوی انقلاب را یادآور شویم ، با همه ی تحریم ها ، جنگها ، گرفتاری ها که در این 40 سال دشمن یک شب برای ضربه زدن بر ما آرام نخوابیده است و هر چه می توانسته به خیال خود به این انقلاب ضربه زده است ، کوتای نوژه ، جریان حمله طبس ، مشکلات کردستان ، اختلافات اقوام ، هواپیمای مسافر بری ما ، هشت سال جنگ تحمیلی ، ترور دانشمندان هسته ای ، جلوگیری از موفقیت های ما ، تحریم ها و ...  از جمله اقدامات دشمن بر علیه این نظام بوده اما خوشبختانه موفق نبوده اند و این از برکات و خدمات انقلاب است .

همه ی مسئولین ما اگر خدمت و کاری انجام داده اند کاری به این دولت و آن دولت ندارد بلکه همگی از برکات و خدمات و در سایه خون شهدای این انقلاب بوده است و اگر هم کوتاهی کرده اند خیانت به خون شهدا و ملت و به امام کرده اند . پس وظیفه ماست که این واقعیت ها و حقایق را برای نسل سوم و چهارم انقلاب بیان کنیم . لذا دهه فجر دهه طلوع انقلاب است ، دهه فجر دهه پای ریزی عزت اسلام و مسلمین است ، دهه فجر تجدید میثاق ملت با انقلاب و با رهبری انقلاب و با مقام معظم رهبری است .

 

فرمایشات ارزشمند مقام معظم رهبری در درس خارج خودشان که در رابطه با مصائب جهان اسلام و به ویژه حضور و گسیل دادن داعش از سوی استکبار در منطقه مظلوم افغانستان بیان داشتند : هدف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضورش در منطقه و ایجاد حاشیه امن برای رژیم صهیونیستی است . هدف اصلی استکبار مشغول سازی مسلمانان منطقه با کشتار یکدیگر و فراموشی مساله اول اسلام یعنی فلسطین و نیز حوادث دردناک منطقه همچون تهاجم آل سعود به یمن و فجایع آن است .

بعد از شکست داعش در عراق و سوریه و در لبنان ، استکبار جهانی و آمریکا برنامه ریزی کردند و نخاله های باقی مانده داعش را به سمت افغانستان گسیل دادند تا هم مامنی برای آنها باشد و هم حضور خود را توجیه کنند . آمریکایی ها برای حضور در منطقه باید یک نا امنی ایجاد کند و بهانه ی آنها هم حضور داعش است در حالی که چه کسی است که نداند داعش گربه ی رقصان آمریکاست ؟ خودشان آنها را بوجود آوردند و برای اینکه داعش به غرب بر نگردد تا در آنجا نا امنی ایجاد کند آنها را به این منطقه گسیل دادند تا هم سر گرم باشند و هم برادر کشی مسلمانان همچنان استمرار پیدا کند و هم برای ادامه حضور غاصبانه و اشغال گرانه آمریکا در منطقه توجیه باشد .

 

19 بهمن ماه مصادف است با روز نیروی هوایی ارتش مقتدر و قهرمان جمهوری اسلامی ایران که در چنین روزی با حضور در محل سکونت امام همافران نیروی هوایی ارتش با عزت و اقتدار با امام تجدید پیمان کردند و در واقع شور انقلابی خود را نشان دادند .

 

نکته آخر در باب شهر عالیشهر یک تذکر بدهم به همه ی مسئولین محترم شهر ضمن تقدیر و تشکر از همه ی تلاش ها و زحماتی که هم شورای اسلامی ، هم شهرداری و هم شرکت عمران و همه ی عزیزان در شهر که تلاش های زیادی برای ایجاد روحیه ی نشاط و شادابی در جامعه انجام می دهند اما باید این نکته را عرض کنم که کسی با برگزاری نمایشگاه مخالف نیست که مردم بتوانند با وجود تورم و گرانی اجناس با قیمت مناسب تری خرید کنند چه در بازار هفتگی و یا نمایشگاه اما دو نکته را باید دوستان توجه کنند اول باید مصلحت هم مردم و هم بازاریان را لحاظ کنند ، با انجام کارهای کارشناسی بدانند که وجود بازار هفتگی در چه روز به نفع مردم و بازاریان است چون رونق هر شهری با بازاریان و کسب و کار است و نکته دوم مساله عفاف و حجاب است ، برادران و خواهران و مسئولین محترم کسی با برگزاری نمایشگاه ها و همایش ها و جشنواره هایی که برگزار می شود مخالف نیست اما باید با حفظ اصول و ارزش ها باشد . مردم نشاط و شادابی می خواهند و حتی اسلام هم به شادی و شادمانی توصیه کرده است اما نباید به قیمت گناه و معصیت باشد . اگر می خواهیم جشنواره ای از اقوام ایرانی برگزار کنیم ، اقوام ما اقوام غیور ، مومن و متدینی هستند مبادا خدایی ناکرده بنام جشنواره اقوام و یا بنام جشن عمومی ارزشهای دینی و حجاب و عفاف و عفت عمومی زیر سوال برود ! ما شهید ها داده ایم ، در همین شهر ما در کنار مصلی 5 شهید گل گون کفن آرمیده اند پس باید ارزشها را حفظ کنیم و مبادا با موسیقی های مبتذل و اختلاط زن و مرد به اسم جشنواره خدایی ناکرده ارزش های دینی و اسلامی زیر سوال برود و به حجاب و حجاب دارها توهین بشود این نباید باشد . ما انقلاب کردیم تا دین و ارزشهای دین، عفاف ، حجاب و عفت  پا برجا بماند .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان