کد خبر : 931 | تاریخ انتشار : دوشنبه, 27 آذر 1396 | بازدید: 348 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

آیین افتتاح مرکز معارف نورالهدی عالیشهر

صبح روز یکشنبه آیین افتتاح مرکز معارف اسلامی نورالهدی شهر عالیشهر با حضور حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ، حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم عالیشهر و مسئولین شهری و استانی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد عالیشهر برگزار گردید .

در این مراسم حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم عالیشهر ضمن تشکر از حضور حضرت آیت الله صفایی بوشهری که وقت گذاشتند و در عالیشهر برای این مراسم حضور یافتند ، ضمن گرامیداشت یاد شهید مفتح و سالروز وحدت حوزه و دانشگاه تاسیس مرکز معارف اسلامی خواهران در شهر عالیشهر را یک ضرورت اعلام کردند و فرمودند این مرکز می تواند مقدمه ای برای تاسیس حوزه علمیه خواهران باشد که با توجه به مذاکراتی که با شرکت عمران عالیشهر شده مقرر گردید بر اساس طرح جامع اعلامی حوزه علمیه خواهران زمین مناسبی در اختیار این نهاد جهت تاسیس حوزه علمیه خواهران قرار گیرد .

امام‌جمعه عالی‌شهر در این مراسم گفت: راه‌اندازی این مرکز معارف اسلامی حوزه علمیه خواهران می‌تواند طلیعه‌ای برای  آغاز یک تحول شگرف فرهنگی در شهر عالیشهر باشد.
حجت‌الاسلام هاشمی اظهار داشت: مشاورین حوزه علمیه خواهران در ۱۰ مدرسه دخترانه آموزش و پرورش عالیشهر حضور فعال است که راه اندازی این مرکز سرعت و اثرگذاری آن‌ها بیشتر می‌شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این مراسم که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد برگزار شد، نقش بانوان در سبک زندگی اسلامی ایرانی را بسیار بالا دانسته و اظهار داشت: خانه مانند دایره ای است که مرکز آن یک بانو به نام مادر یا همسر قرار دارد.

 

آیت الله صفایی بوشهری بیان داشت: بخش عظیمی از جامعه زنان هستند و بخش دیگر نیز که مردان هستند متأثر از قشر زنان هستند به همین خاطر جهان استکبار به این نتیجه رسیده اند که تهاجمی گسترده و ریشه ای در جهت انحراف، تحریف، تحقیر و تخفیف شخصیت زنان انجام دهند.

 

ایشان ادامه داد: در جهان استکبار و غرب به زنان به عنوان یک کالا و شیء در جهت مدیریت استکباری افکار اجتماعی و به دست گیری قدرت و چپاول ثروت نگریسته می شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر نقش زن در اسلام را بسیار مهم عنوان نموده و افزود: زن واسطه فیض آفرینش انسان است و نگاه اسلام به مقوله زن یک نگاه کریمانه است.

 

آیت الله صفایی بوشهری تصریح نمود: اسلام بر روی دفاع فرهنگی در جامعه و حفظ حریم و کرامت زنان توجه فوق العاده ای دارد.

 

ایشان افزود: فهم معارف اسلامی، ارتقاء سطح فرهنگ اسلامی بانوان و دفاع مقدس از حریم بانوان در شرایط کنونی یک ضرورت است که حوزه های علمیه بانوان متصدی اولیه این کار هستند.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار داشت: در استان بوشهر با توجه به این معنا در سند چشم انداز حوزه علمیه خواهران، 12 حوزه علمیه خواهران یعنی در هر شهرستان یک حوزه ساخته خواهد شد.

 

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: به دنبال این هستیم که هر مدرسه با توجه به استعداد و ظرفیت منطقه خود، مراکز معارفی و دوره های اقماری نیز ایجاد کند.

 

ایشان با بیان اینکه در حاضر 90 مرکز معارفی در استان بوشهر وجود دارد، افزود: در سند چشم انداز حوزوی استان بوشهر در افق 1404، تعداد مراکز معارفی به 200 مرکز در سطح استان خواهد رسید.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ادامه داد: ایجاد مراکز معارفی باعث می شود که زنان و دختران ما به معارف اسلامی آشنا شوند و خودشان یک مبلغ دین در خانواده خود باشند.

 

آیت الله صفایی بوشهری اظهار داشت: با وجود تهاجم گسترده فرهنگی جهان استکبار، بسیاری از خانواده ها نگران تربیت فرزندان خود هستند اما اگر خانواده بنیان مستحکمی داشته باشد این تهاجم فرهنگی اثر نخواهد کرد.

 

در پایان این مراسم از مقاتلی مدیر عامل شرکت عمران عالیشهر، قائدی شهردار، زنده بودی رئیس شورای اسلامی و دیگرمسئولین شهر عالیشهر به جهت تلاش و حمایت در راه اندازی این مرکز با اهدا لوح یاد بود تقدیر شد.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان