کد خبر : 928 | تاریخ انتشار : پنج شنبه, 23 آذر 1396 | بازدید: 263 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مرکز معارف اسلامی بانوان در شهر عالیشهر به بهره‌برداری می‌رسد

امام جمعه محترم عالیشهر گفت: در روز 26 آذرماه امسال و طی آیینی، مرکز معارف اسلامی بانوان در شهر عالیشهر به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه عالیشهر، حجت‌ الاسلام سید غلامرضا هاشمی در نشست برنامه‌ریزی افتتاح مرکز معارف اسلامی شهر عالیشهر اظهار داشت: از آنجا که دشمن با طراحی‌هایی به دنبال ضربه‌زدن به کیان خانواده است باید برنامه‌ریزی‌های ما متناسب با این شبیخون فرهنگی و در راستای تقویت زیرساخت‌های فرهنگی با موضوع خانواده قرار گیرد.

وی افزود: در این راستا مرکز معارف اسلامی بانوان در شهر عالیشهر و زیر نظر حوزه علمیه خواهران استان بوشهر به مرحله بهره‌برداری می‌رسد که نقش عمده‌ای در ارائه معارف اسلامی با موضوع خانواده دارد.

امام جمعه عالیشهر تصریح کرد: این مرکز می‌تواند پیش‌زمینه مناسب برای تاسیس حوزه علمیه خواهران در شهر 30 هزارنفری عالیشهر به عنوان یکی از شهرهای اقماری بندربوشهر قرار گیرد.

وی تصریح کرد: با وجود این که افتتاح رسمی مرکز معارف اسلامی بانوان عالیشهر روز 26 آذرماه در آیینی به شکل رسمی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، اما تاکنون 200 نفر از بانوان اقدام به نام‌نویسی و حضور در این مرکز برای یادگیری و آموزش کرده‌اند.

امام جمعه عالیشهر یادآور شد: طول برگزاری دوره‌ها در این مرکز، دوساله است که پس از پایان کلاس‌ها، به افراد گواهینامه معتبر اعطا می‌شود.

هاشمی عنوان کرد: احکام به زبان ساده، قرائت قرآن و تفسیر، سواد رسانه‌ای و آموزش مهارت‌های زندگی اسلامی از مهمترین مباحثی است که در این دوره‌ها آموزش داده می‌شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان