کد خبر : 923 | تاریخ انتشار : شنبه, 18 آذر 1396 | بازدید: 293 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه عالیشهر : آمریکا با اعلان قدس شریف بعنوان پایتخت رژیم منحوس صهیونیستی در واقع میخ آخر را بر تابوت پوسیده ی این رژیم جعلی زده است

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 17آذر ماه 96 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد :

 

تقوای الهی دژ مستحکم انسان در مقابل هوا ، هوس و وسوسه های شیاطین درون و برون می باشد  .

سراسر زندگانی حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) برای ما انسانهای سالک الی الله و ما مسلمانان و پیروان آن حضرت می تواند راهنما و راهگشا باشد . پییغمبر شخصیت کامل ، والا ، بالا و ارزشمندی دارد که در همه ی زمینه های زندگی ما باید او را اسوه و الگو قرار دهیم و خداوند خود در قرآن این دستور را به ما داده است که اسوه ی حسنه و الگوی ارزشمند شما پیامبر است چراکه پیغمبر انسان کامل است ، پیغمبر افضل انبیاء و اشرف همه ی رسول الهی است ، پیغمبر کسی است که در حق او حق تعالی ندا داده است که اگر توی پیغمبر نبودی خداوند این همه افلاک و آسمانها و عالم را خلق نمی کرد ، پیغمبر دارای خُلق عظیم است و از طرفی دیگر خداوند عالم به ما دستور داده است که آنچه را که پیغمبر برای شما آورده است عمل کنید ، آنچه را که پیغمبر به شما گفته است پیروی کنید چون گفته ی پیغمبر گفته ی خداست و آنچه را که پیغمبر شما را از آن نهی کرده است انجام ندهید چون مصلحت شما در این است ، یکی از جلوه های رفتاری زیبای پیامبر اکرم (ص) در زندگی خودش و به ویژه در زندگی شخصی مساله ی ارتباط پیغمبر با خانواده است . رفتار پیغمبر در خانه و با همسران است که واقعا باید الگوی زندگی ما مسلمانان و پیروان این پیامبر بزرگ الهی قرار بگیرد . یکی از مسائلی که امروزه در جهان توجه به آن بسیار ضرورت دارد و سلامت جامعه به آن بستگی دارد مساله ی تحکیم خانواده و استحکام بنیان خانواده است چرا که جامعه از خانواده ها تشکیل می شود و خانواده از زن و شوهر و فرزندان تشکیل می شوند پس اگر خانواده ، یک خانواده ی سالمی باشد فرزندان سالم پرورش داده می شود و این فرزندان در جامعه سلامت جامعه را تضمین می کنند لذا یکی از مسائلی که بین زن و شوهر باید مراعات شود چیزهایی است که باعث استحکام بنیان خانواده می شود ، در دنیای امروزه که فضای مجازی مسموم گسترش یافته و متاسفانه خیلی از خانواده ها را گرفتار  این سم مهلک ابتذال کرده است پس اگر هوشیار و بیدار نباشیم انحرافات اخلاقی بوجود می آید و نتیجه ی آن هم اختلافات خانوادگی و پس از آن طلاق می باشد که متاسفانه امروزه در جامعه به وفور دیده می شود . بنابراین اگر ما پای درس زندگی پیامبر بنشینیم خیلی از مشکلات خانوادگی ما حل می شود . با وجود این همه شبکه های ماهواره ای و مجازی نه تنها جوانان و خانواده های جوان ما در معرض خطر هستند بلکه در بعضی مواقع میان سال ها و مسن های ما هم در خطر است ، زن و مردی که اولاد دارند بعضی از اوقات پناه بر خدا تحت تاثیر این سم مهلک ابتذال فضای مجازی قرار می گیرد و چقدر خانواده ها از هم پاشیده شدند . اگر ما پای درس نبی مکرم اسلام محمد مصطفی (ص) بنشینیم در استحکام بخشیدن به خانواده خودمان واقعا کمک می شویم . عوامل استحکام خانواده عبارتند از :

1 – محبت ، در خانواده بین زن و شوهر باید محبت و مودت باشد و خدا خواسته که بین زن و شوهر محبت ، مودت ، مهر ، رحمت و شفقت باشد . انسان تشنه محبت است و زندگی بر اساس محبت شیرین می شود و در این زندگی بچه های خوب پرورش پیدا می کنند . گستره ی محبت در خانواده فقط شامل زن و شوهر تنها نمی شود بلکه فرزندان را نیز باید فرا بگیرد و پدر و مادر باید نسبت به فرزندان خود نیز محبت و مودت داشته باشند .   

2 – رفق و مدارا ، زندگی بدون مدارا تلخ است ، باید یکدیگر را تحمل کرد ، باید نسبت به همدیگر مدارا نمود ، دو نفر با دو تفکر و اندیشه از دو خانواده و فامیل بعضا در کنار هم بعنوان زن و شوهر قرار می گیرند و طبیعی است که اختلاف سلیقه و نظر داشته باشند اما باید زن و مرد باهم مدارا کنند و مقداری زن و مقداری مرد گذشت داشته باشند تا زندگی شیرین شود .

3 – تکریم و احترام یکدیگر گذاشتن است ، زن و مرد باید به هم احترام بگذارند و این به معنای زن ذلیلی و مرد ذلیلی هم نیست . زن و مرد باید حرمت و حریم هم را خصوصا در مقابل فرزندان حفظ کنند . زن و مرد باید در مقابل فرزندان از یکدیگر تقدیر و تشکر کنند تا بچه ها نیز یاد بگیرند .

4 – عفو و بخشش ، زن و شوهر احتمال دارد با هم اختلافاتی داشته باشند و باید آنها یکدیگر را ببخشند و از اشتباهات هم درگذرند .

5 – صداقت و راستگویی ، زن و شوهر باید هیچ چیز را از هم پنهان نکنند و این امر سبب اعتماد بین طرفین می شود .

6 – صبر و بردباری ، اوایل زندگی سختی ها ، گرفتاری ها و مشکلات وجود دارد و باید صبر نمود و با صبر و استقامت تلخی های زندگی از بین می رود .

 

یکی از کارهای مهمی که حضرت امام خمینی (ره) در اوایل انقلاب در راستای اسلامی کردن دانشگاه ها و اسلامی کردن فرهنگ عمومی مملکت انجام دادند ، بحث تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی بود . شورای ارزشمندی که امام تاسیس کرد و با اهدافی که بتواند زمینه های استحکام و دوام فرهنگی انقلاب و مبانی فرهنگی انقلاب را فراهم سازد ، اگر چه شورای عالی انقلاب فرهنگی معمولا در دولت های مختلف تفکرات مختلفی داشته و آنچنان که باید و شاید مطلوب امام و مطلوب نظر مقام معظم رهبری صد در صد عمل نکردند و بعضی وقت ها کم و کاستی هایی انجام شده و انتظاراتی که از این شورای ارزشمند بوده و هست قطعا بالاتر از اینهاست که مملکت و جامعه را به سمت مبانی فرهنگی بیشتر سوق دهد . یکی از اهداف امام اسلامی کردن دانشگاه ها بود که در این خصوص فرمودند : منشا همه گرفتاری های یک کشور از دانشگاه و حوزه های علمیه و منشا همه ی سعادت های مادی و معنوی هم از دانشگاه ها و حوزه های علمیه است . دانشگاه یک کشور اگر اصلاح شود آن کشور اصلاح می شود برای اینکه آنکه در راس امور اجرایی یا قانون گذاری یا قضاوت واقع می شود دانشگاهییان و روحانیون هستند و با اصلاح این دانشگاه امور کشور اصلاح می شود و با انحراف دانشگاه کشور منحرف می شود . معنی اسلامی شدن دانشگاه این است که استقلال پیدا کند و خود را از غرب جدا کند و خودش را از وابستگی به شرق جدا کند و یک مملکت مستقل و یک دانشگاه مستقل و یک فرهنگ مستقل باید داشته باشیم .

 

اخیرا اتفاقاتی در کشور یمن به وقوع پیوسته است که الحمد الله تا الان به نفع جبهه مقاومت و انقلابیون و حزب الله است ، مرگ علی عبدالله صالح در یمن را شاهد بودیم که این خود یک نقطه ی عطفی برای حوادث آینده یمن بود . علی عبدالله صالح و نیروهای خائن تحت حمایت او در حال بررسی و طراحی یک خیانت بزرگ بودند ، در حال برنامه ریزی برای یک کودتا و حمله به مراکز حساس و استراتژیک و حیاتی در استان صنعا بودند که در نهایت آنها را به عربستان و امارات بسپارند اما نیروهای انصارالله یمن با هوشیاری و اقتدار تمام در روز یکشنبه با شلیک یک موشک دور برد کروز از خاک یمن به تاسیسات هسته ای و مهم البراکه ابوظبی و نشان دادند که ما به این قدرت و اقتدار رسیده ایم که می توانیم دست هر متجاوزی را قطع  کنیم و همزمان پس از گذشت 24 ساعت انصارالله توانستند مراکزی را که نیروهای مزدور عربستانی و اماراتی به سرپرستی علی عبدالله صالح در یمن به دست گرفته بودند از آنها باز پس گیرند و موفقیت های بسیار بزرگی را بدست آوردند و علی عبدالله صالح که خود را شکست خورده در این کودتا می دانست اقدام به فرار می کند که تیر غیب الهی او را به درک واصل می کند .

 

اخیرا ترامپ دیوانه و روانی رئیس جمهور آمریکای جنایتکار با اعلان رسمی قدس شریف بعنوان پایتخت رژیم منحوس صهیونیستی جنجال دیگری را آفرید و رسمیت شناختن قدس اشغالی بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی باز هم نشان از حمایت مزورانه ی بی چون و چرای آمریکایی ها از رژیم کودک کش و اشغالگر و ظالم و جنایتکار صهیونیستی بود . آمریکایی که اینقدر دم از حقوق بشر و آزادی می زنند ، مردم فلسطینی که به دست اشغالگران قدس  میلیونها نفر در کشورهای دیگرآواره شدند و مقدس ترین مکان مسلمانان را می خواهند تحویل صهیونیست های جنایتکار بدهند و این نشان از دلدادگی بیش از حد آمریکایی هاست و در واقع می توان گفت آمریکایی ها نوکر صهیونیست ها هستند . لذا هر رئیس جمهوری که در آمریکا انتخاب می شود با کمک و حمایت صهیونیست ها به ریاست جمهوری می رسند لذا خود را مدیون می دانند . مقام معظم رهبری در خصوص اسرائیل فرمودند که آنها 25 سال آینده را نخواهند دید ولی با این کار ترامپ دیوانه در واقع سرعت نابودی و اضمحلال رژیم صهیونیستی را بیشتر کرده است و در واقع میخ آخر را بر تابوت پوسیده ی رژیم جعلی و پوسیده اشغالی زده است . مقام معظم رهبری نیز در این خصوص فرمودند : ادعای پایتختی قدس برای رژیم صهیونیستی نشانه ی عجز است ، دنیای اسلام بلاشک در مقابل این توطئه می ایستد و صهیونیست ها با این کار ضربه ی بزرگتری می خورند و فلسطین عزیز بدون تردید انشالله آزاد خواهد شد .

 

در خصوص شهر عالیشهر من خیلی تحمل و دقت می کنم که در بعضی از مسائل ورود نکنم چرا که هر چیز روال قانونی خود را دارد اما از آنجایی که بعضی از همشهریان عزیز و دغدغه مندان و دلسوزان می گویند که چرا امام جمعه دخالت نمی کند ، در مورد شورای اسلامی شهر در این 3 الی 4 ماهی که از ابتدای دوران شروع و اختلاف بین اعضاء شورا می گذرد خدا می داند که چه سعی و تلاشها کرده ام . یک روز فقط از 9 صبح تا 4 بعد از ظهر من در این خصوص جلسه و نشست داشته ام و حتی بعضا از دوستانی که حضور پیدا نمی کردند خواهش کردم که بیایید و کار مردم را راه بیاندازید ، چرا بعضی ها این همه بچه بازی راه می اندازند ، چرا دوستان شورا پیش هم نمی نشینند و دوستانه و صمیمانه مشکلات مردم را حل کنند ، 3 الی 4 ماه مردم معطل هستند ، بعضی از افراد روزی 100 هزار تومان دارند ضرر می کنند ، ما که باید هزار و یک گرفتاری شهر عالیشهر را برطرف سازیم ،  مردم زحمت کشیدند و در گرمای گرم آمدند و شما را انتخاب کردند ، اینقدر سهم خواهی از هم نداشته باشید ، این همه مسائل شخصی را وسط نکشید شما برای مردم در شورا نشسته اید ، اگر نمی توانید پس استعفا بدهید ، اگر مطامع و اهدافتان عملی نمی شود با کمال احترام استعفا بدهید و بروید کنار تا نفرات بعدی بیایند فردای قیامت چه پاسخی دارید ، مگر دنبال چه مطامع و اهداف شخصی هستیم ، برای خدا کار کنیم ، با هم دوستانه و برادرانه بنشینید و برای رضای خدا برای رفع گرفتاری های مردم تلاش کنید ، اگر شورا تشکیل نشود و مصوبه ای نداشته باشد شهردار هم نمی تواند کاری کند و نمی توانند با مسئولین رایزنی کنند ، این همه جوان در شهر عالیشهر باید قربانی من و تو شورا بشوند ، چرا دنبال اهداف مردم نیستیم ، چرا دنبال ارتقاء مباحث بهداشتی و مراکز درمانی نباید باشیم ؟ چرا دنبال ارتقاء شهر و حل مشکلات شهر نیستیم ؟ خدا را در نظر بگیریم ، هیچ حجتی شما ندارید ، هیچ عذری فردای قیامت ندارید ، هر چه بود گذشت برای رضای خدا کنار هم بنشینید و دوستانه خدمت به خلق کنید و اگر هم نمی توانید رسما استعفا بدهید تا مردم راحت شوند . کار به جایی رسیده که بعضی از آقایان به دنبال انحلال شورا هستند چرا منحل بشود ؟ به چه قیمتی منحل بشود چرا بعضی از دوستانی که علی البدل بودند و ما از آنها خواهش کردیم که بیایید و آمدند ولی دوستان آنها را ترساندند که نه یک وقت بیایید ! خودتان که نمی آیید چرا علی البدل ها را می ترسانید که نیایند ؟ فردای قیامت چه جواب می خواهید بدهید ؟ مشکل پمپ بنزین چرا حل نمی شود ، مشکل فاضلاب شهر چرا برطرف نمی شود ؟ گرفتاری های بازار شهر ، مشکلات مدارس شهر و ... به فکر اینها نیستیم و فقط به فکر خودمان و مسائل شخصی هستیم . یک شورا زمانی ابهت دارد که با هم باشند و مسئولین هنگامی که با هم باشید روی شما حساب باز می کنند .  

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان