کد خبر : 912 | تاریخ انتشار : شنبه, 27 آبان 1396 | بازدید: 245 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه عالیشهر : تا زمانی که ملت ایران روحیه ی بسیجی دارند هیچ قدرتی حریف این نظام نخواهد بود

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 26 آبان ماه 96 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد :

تقوای الهی دژ مستحکمی برای انسان در مقابل فشارهای هوا و هوس و خواهش های درونی و نفسانی است . پیامبر گرامی اسلام فرمودند : کسانی که شاهد هستند به همه ی غائبان امت خبر بدهند که با برکت اسلام گرفتاری های دوران جاهلیت از شما بر طرف شد و فخر فروشی و تفاخر بی جا که به هم داشتید با آمدن اسلام از بین رفت . ای مردم شما از اولاد آدم هستید و آدم هم از خاک بوده است . (همگی از خاک هستید پس مغرور و فریفته به هیچ چیز نشوید ) بلکه گرامی ترین و بهترین شما نزد خداوند با تقوا ترین شماست . ( هر کس تقوای بیشتر داشته باشد نزد خدا گرامی تر است و کاری به عرب و یا عجم بودن ندارد ) معیار و ملاک ارزش گزاری قوم ، قبیله و فامیل که اعراب جاهلی به آن توجه داشتند و فخر فروشی می کردند  نیست بلکه معیار و ملاک واقعی تقوای الهی است و همین تقوا است که انسان را برای سفر مرگ و قبر آماده می کند و انسان را وادار می کند که گناه و معصیت مرتکب نشود و به راه انحراف نرود .

امام حسن مجتبی (ع) در لحظات آخر عمر شریفشان خطاب به یکی از اصحاب فرمودند : جناده خودت را آماده کن که سفری در پیش داری (سفری پر از خوف ، خطر ، دور و دراز در پیش داری به نام قبر و قیامت) قبل از اینکه عجل تو فرا برسد توشه بردار ( زاد و توشه ی این راه دور و دراز را آماده کن ) و بدان که تو به دنبال دنیایی ( برای کسب زخارف و مطاع دنیا تلاش می کنی ) اما غافل از اینکه مرگ نیز به دنبال تو می آید . بدان که در حلال دنیا حساب است و باید حساب پس بدهی و اگر خدایی ناکرده حرامی از دنیا را جمع و کسب کنی عقاب و عذاب الهی در پیش دارد . ( ریال به ریال پولی که به خانه ی ما می آید حساب و کتاب دارد و جواب پروردگار عالم را باید بدهیم ضمن اینکه پول حرام در همین دنیا نیز دامن ما را می گیرد ، ممکن است چهار روز بخورد اما جایی حلقوم او را می گیرد و این پول را جاهایی خرج می کند که نباید کند ) و در جاهایی که شبهه داری و نمی دانی که این لقمه حلال است یا حرام باید احتیاط کنی ، برای کارهای دنیا خیلی خود را اذیت نکن و عذاب نده ، تصور کنی خیلی زنده خواهی بود اما برای کارهای آخرت فرض کن که فردا می خواهی بمیری . ( اگر این تصور در ما ایجاد شود دیگر گناه نمی کنیم و پول حرام جمع نمی کنیم )  ای انسان می خواهی عزت پیدا کنی نه با فامیلت و نه با اطرافیانت و می خواهی قدرت و عظمت پیدا کنی نه با قدرت ظاهری پس از ذلت گناه بیرون برو (گناه انسان را ذلیل می کند و آبروی انسان را می برد و گناه عزت انسان را لکه دار می کند ) بزرگترین عزت این است که طاعت خداوند کنی و مطیع خداوند باشی ( انسان تا عبد نشود  با عزت نمی شود ، عزت های دنیایی ظاهری  است اما عزت های الهی همیشه انسان حرمت و احترام دارد) بالاترین عزت ، عزتی است که انسان وصل به خدا بشود و از ذلت گناه درآید و تحت پروردگار عالم برود .

 

از همه ی هیئت ها ، تکایا ، مساجد و حسینیه ها که در این دو ماه محرم و صفر مراسمات عزادری اهل بیت عصمت و طهارت را الحمد الله به نحو احسن  در شهر عالیشهر و روستاهای همجوار برگزار کردند تقدیر و تشکر می کنم . همچنین از مداحان اهل بیت ، خطبا ، سخنرانان محترم و تمامی عزاداران و کسانی که در این راستا تلاش کردند و زحمت کشیدند صمیمانه تقدیر و تشکر می نمایم .

 

دوشنبه 29 آبان ماه و اول ماه ربیع الاول مصادف است با هجرت رسول گرامی اسلام از مکه به مدینه و حادثه ی مهم لیله المبیت شبی که امیر المومنین (ع) با کمال افتخار و ایثارگری به جای پیامبر خوابید و آغاز مبدا سال هجری نبوی شد و همچنین این روز مصادف است با آغاز هفته ی بسیج که گرامی میداریم یاد و خاطره ی همه ی شهدای عزیز و بزرگوار بسیجی و همچنین ایثارگری بسیجیان و هفته ی بسیج فرصت خوبی برای زنده نگه داشتن روح بسیج و روحیه ی بسیجی در میان ملت و واقعا ملت و سرزمین ما تا روحیه ی بسیج و بسیجی دارد انشالله هیچ قدرتی حریف این نظام و مملکت نخواهد شد .

 

تبلور نوع دوستی در حد اعلا مردم ایران در این حادثه ی اخیر زلزله غرب کشور را شاهد بودیم ، گرچه این یک حادثه ی بسیار تلخی بود و بیش از 400 نفر از هم وطنان ما زن و کودک زیر آوار از دنیا رفتند و چند هزار نفر نیز مجروح شدند و خیلی خانه ها ویران و خیلی زیرساخت ها تخریب و واقعا بلایی سخت و بزرگ بود . این حادثه برای ما درس است که در ساختمان سازی واقعا باید دقت لازم را نمود ، ما نظام مهندسی و این همه ناظرین و بازرس ها داریم ولی متاسفانه در این زلزله ها شاهد هستیم که متاسفانه خیلی از این تلفات را با انجام نکات ایمنی میشد که کمتر از این نمود .  اگر ساختمانها محکم ساخته می شد و ناظرین ما دقت لازم و بیشتری می نمودند قطعا تعداد تلفات و مجروحین ما کمتر از این آمار بود و این درسی است که اول باید مسئولین ما دقت کنند و بعد افرادی که دست اندر کار امر ساخت و ساز هستند باید توجه کنند .

 

مقام معظم رهبری بلافاصله در این حادثه پیام دادند و با بازماندگان ابراز هم دردی نمودند و توصیه های اکید و ویژه ای در این خصوص داشتند و حتی سران کشور را احضار کردند تا هر چه بهتر به این عزیزان خدمات داده شود و الحمد الله روح نوع دستی و برادری باز در میان مردم ایران جلوه ی دیگری پیدا کرد و از همه جای کشور کمک های نقدی و غیر نقدی جمع شده است .

 

در خصوص کمک به زلزله زدگان حضرت امام خمینی (ره) جمله ای دارند به این مضمون که : راضی نشوید که شما و اطفال عزیزتان در آسایش باشند و خواهران و برادران و عزیزان آنان در رنج و  مشقت به سر برند . این عزیزان در این سرما نیاز مبرم به اسباب و وسائل مورد نیاز دارند که همگی در این امر خیر شرکت کنیم .

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان