کد خبر : 868 | تاریخ انتشار : شنبه, 18 شهریور 1396 | بازدید: 400 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

روز عید غدیر روز یاس کافران و مشرکان از دین مبین اسلام است

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 17شهریور ماه 96 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین بحرانی راد امام جمعه موقت شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد :

تقوای الهی همانا به فرموده روایات به مثال ذره ای مستحکم می باشد که انسان را از تیرهای زهرآلود و زخم آلود گناه و معصیت مصون می دارد .

در آستانه ی عید الله الکبر عید اکمال دین و اتمام نعمت ، عید ولایت امیرالمومنین (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت قرار داریم . واقعه ی غدیر یکی از مهمترین حوادث تاریخ صدر اسلام است که به تعبیر ائمه معصومین (ع) عید بزرگ خداست ، عید بزرگی که تمام انبیاء الهی از ناحیه ی پروردگار مامور بودند که حرمت این روز را یعنی 18 ذی الحجه را پاس بدارند . امام صادق (ع) می فرمایند : عید غدیر بزرگترین عید مسلمانان است که شهرت به دین خدا پیدا کرده است و خدا هیچ پیغمبری را مبعوث نکرده است مگر اینکه حرمت این روز بزرگ را به آن پیامبر فهمانده باشد و روز عید غدیر عید در آسمانها و عید بر روی زمین است . پیامبر اکرم (ص) نیز می فرمانید : با فضیلت ترین اعیاد امت من عید غدیر خم است چرا که در این روز امیر الومنین (ع) بعنوان خلیفه و نماینده خدا و امام بعد از رسول الله از سوی پروردگار مبعوث شدند . از جمله آیاتی که می توان به آن استناد نمود در خصوص افضلیت امیرالومنین (ع) آیه ی 3 سوره مائده می باشد . در آیه 67 سوره ی مائده نیز خداوند می فرماید: بلغ ما انزل الیک من ربک استفاده می شود که مساله ی ولایت امیرالومنین (ع) قبل از عید غدیر برای پیامبر و مومنان امر واضحی بوده است . در سوره ی مائده پروردگار عالم مائده ای را برای انسانهای مسلمان و جامعه ی اسلام گسترانده است و آن مائده ولایت امیرالمومنین (ع) است . در خصوص آیه ی اکمال نیز امروز خداوند اعلام میدارد که دین شما برایتان کامل شد و نعمت تمام شد و بعد از آن مومنان و مومنات گروه گروه آمدند و با امیرالومنین (ع) بیعت نمودند . بدون شک اسلام بدون امامت و ولایت فراگیر نمی شود .  روز عید غدیر روز یاس کافران و مشرکان از دین مبین اسلام است .

 

همه ی شما نمازگزارران روز جمعه را به کسب تقوای الهی و فضائل اخلاقی و همچنین ترک رذائل اخلاقی توصیه و سفارش می کنم .

امروز جمعه 17 شهریور ماه مصادف است با سالروز قیام خونین 17 شهریور در سال 1357 و کشتار جمعی بی شمار از مردم بی گناه توسط رژیم منحوس پهلوی در میدان ژاله شهر تهران که مشهور به جمعه سیاه بود و این حادثه مقدمه ای برای پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن همان سال گردید .

 

شنبه 18 شهریور ماه و18ماه ذی الحجه مصادف است با عید سعید غدیر خم که بزرگترین عید مسلمانان جهان است که انشالله همه ی ما در جلسات جشن و شادی و سرور و همچنین مراسم بزرگی که در شهرمان به مناسبت احیاء فرهنگ غدیر برگزار می شود حضور پیدا کنیم و این روز را بزرگ بشمریم و اعمال مستحبی از جمله روزه ی که در این روز عید غدیر وارد شده است را فراموش نکنیم .  

مراسم جشن بزرگ عید غدیر انشالله در شهرمان عالیشهر امسال هم همانند سالهای گذشته برگزار می شود انشالله هر کس به سهم خود تبلیغ کند و با دوستان و فرزندان خود در این جشن بزرگ و با عظمتی که به نام امیرالومنین (ع) شرکت پیدا کنند .

 

یکشنبه 19 شهریور ماه مصادف است با رحلت آیت الله طالقانی اولین امام جمعه منصوب از ناحیه مرحوم حضرت امام خمینی (ره) در سال 1358 که یاد آن عالم بزرگوار را گرامی میداریم .

 

دوشنبه 20 شهریور ماه و 20 ذی الحجه به نقلی مصادف است با ولادت با سعادت هفتمین امام همام امام موسی بن جعفر (ع) که ولادت این امام عزیز را عرض تبریک و تهنیت و شادباش عرض می کنم .

 

آمریکای جنایتکار از همان اول انقلاب دشمنی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته است و مقام معظم رهبری بارها و بارها تاکیید کردند هم به دولت ها و هم به ملت که کم شدن کینه و بغض نسبت به دشمن یک علامت خطر در کشور ما ایران اسلامی است .

20 شهریور ماه همچنین مصادف است با سالروز حادثه 11 سپتامبر و حمله ی هواپیمای مسافر بری به دو برج 110 طبقه ای مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک در سال 2011 می باشد که مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند : 11 سپتامبر یک توطئه ای بود برای ایجاد خاورمیانه ای جدید با پایتختی رژیم منحوس صهیونیسم و اسرائیل جنایتکار ، آمریکایی ها قضیه ی 11 سپتامبر را بهانه ای قرار دادند که متامع خودشان را در خاورمیانه ایجاد نموده و به پیش ببرند ، اشغال عراق ، حمله به عراق و حمله به افغانستان همه ی این توطئه ها جزیی از نقش های این پروژه ی بزرگ یعنی قضیه 11 سپتامبر بود و لذا بعد از این اتفاق بزرگ رئیس جمهور وقت آمریکا در صفحه تلویزیون حاضر میشود و بدون هیچ تحقیقی در این مساله در اولین اظهارات خود مسلمانان را متهم می کند به دلیل اینکه موج نفرت و خشم افکار عمومی جهان را متوجه اسلام کند .

 

مقام معظم رهبری با تاکید بر لزوم تقویت روحیه ی انقلابی در نسل جوان شهید حججی عزیز را نمونه ای درخشان از رویش های انقلاب خواندند و فرمودند : شهید حججی عزیز در دنیایی که روزنه های اغفال گر صوتی و تصویری فراوانی وجود دارد چنین خوش درخشید و خداوند او را حجتی در مقابل چشم همگان قرار داد . شهید عزیزی که می دانست چه وقت و در کجا حضور پیدا کند ، یه وقت در اردوهای جهادی در مناطق محروم و یه وقت نیز در دفاع از حریم ولایت و در زمانش در زیارت مرقد نورانی اباعبدالله الحسین (ع) و سلام و درود خدا بر این شهید عزیز باد .

 

امروز بنا است بیانیه ایی خوانده شود و همه با هم شعار سر بدیهم در دفاع از ملت مظلوم ، ستم دیده و مسلمان کشور میانمار ، از وقایعی که این روز ها قلب همه ی آزادگان عالم را با دیدن صحنه ها در فضای مجازی واقعا جریحه دار کرده است ، جنایاتی که در تاریخ معاصر کم نظیر است ، جنایت ، قتل ، غارت ، آتش کشیدن جمع کثیری از مسلمانان کشور میانمار ، ارتش و افراطیون بودایی در رفتارهایی بی رحمانه و جلادانه با آتش کشیدن منازل مسلمانها و با سر بریدن کودکان و آتش کشیدن مردم نسل کشی و از طرفی مسدود کردن راه های کمکهای بشر دوستانه ی جهان برای این مردم مظلوم ، از طرفی سانسور رسانه ای ، فجایع بسیار زیادی صورت گرفته است . این همه خشونت و رفتارهای وحشیانه و خون ریزی گفته شده و شنیده شده است که پشت صحنه ی همه ی اینها تحریکات رژیم صهیونیستی است ، به دلیل مسلمان بودن مردم میانمار ، جقدر ظلم ؟ باید مجامع بین المللی ، دولت ها و ملت های مسلمان همه یکپارچه فشار وارد کنند تا این همه ظلم و جنایت متوقف شود . چرا آمریکا و مجامع بین المللی سکوت اختیار کرده اند ؟ چرا اسرائیل به بوداییان میانمار به این آدم کشان و جلادان تسلیحات نظامی می فروشد و آنها را کمک می کند به کشتار جمعی مسلمانان ؟ ما این همه ظلم را محکوم می کنیم .

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان