کد خبر : 1837 | تاریخ انتشار : شنبه, 17 ارديبهشت 1401 | بازدید: 93 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مسئولان باید به شکلی عمل کنند که معلمان دغدغه جز تربیت دانش‌آموزان تراز انقلاب و اسلام برای آینده ایران اسلامی نداشته باشد.

 امام جمعه موقت بوشهر توجه به حل مشکلات معلمان را یک ضرورت دانست و گفت: مسئولان باید به شکلی عمل کنند که معلمان دغدغه جز تربیت دانش‌آموزان تراز انقلاب و اسلام برای آینده ایران اسلامی نداشته باشد. 

حجت‌الاسلام سید غلامرضا هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه 16 اردیبهشت 1401 بوشهر آخرت باوری را یکی از آموزه‌های ماه مبارک رمضان دانست و اظهار داشت: تکرار و استمرار آموزه‌های ماه مبارک رمضان برای مبارزه با شیطان و هوس در تمام ایام سال امری مهم و ضروری است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با قدردانی از حضور حماسی مردم متدین، انقلابی و خدا محور ایران اسلامی و استان بوشهر در راهپیمایی روز جهانی افزود: مردم با حضور باشکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس بار دیگر حمایت از مظلوم را به‌عنوان تکلیف شرعی و انقلابی در عمل به منصه ظهور رساندند.

وی حضور با حماسه و باشکوه مردم استان بوشهر در نماز عید سعید فطر را مورد ستایش قرار داد و تصریح کرد: حضور پرشور مردم در نماز عید سعید فطر نشان از تجلی وحدت، عزت، همدلی، معنویت و عبودیت بود که از همه مردم قدردانی می‌شود.

امام جمعه موقت بوشهر به 8 شوال سالروز تخریب بقیع پرداخت و تصریح کرد: در سال 1305 شمسی در حدود یک قرن گذشته واقعه تلخ و جانکاه برای مسلمانان توسط وهابیت در تخریب قبرستان بقیع به وقوع پیوست که قلب میلیون‌ها مسلمان را به درد آورد.

هاشمی استدلال‌های غلط و برداشت‌های اشتباه از قرآن و سنت را عاملی خطرناک و مهلک برای ضربه زدن به پیکره اسلام دانست و گفت: این برداشت‌های غلط سبب ایجاد اختلاف بین مسلمانان شده و عاملی برای برادر کشی و ضربه به اصل اسلام خواهد بود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به شیطنت‌های آمریکا و صهیونیست بین‌المللی در اختلاف و تفرقه میان مسلمانان خاطرنشان کرد: عادی‌سازی روابط با دشمنان اسلام از سوی برخی سران کشورهای اسلامی نشان از تبعیت آنان از آمریکا و صهیونیست بین‌الملل و افکار انحرافی آنان است که سبب تفرقه در جوامع اسلامی می‌شود.

وی ترویج گفتمان اسلام ناب محمدی (ص) در برابر اسلام آمریکایی برای تقویت وحدت امت اسلامی و رفع گرفتاری‌های مسلمانان را یک ضرورت دانست و بیان کرد: نتیجه کج‌فهمی‌های برخی سران کشورهای اسلامی سبب بروز اختلاف و جنگ در جوامع اسلامی است و راه حقیقی برای عبور از این مشکلات بازگشت به اتحاد و وحدت اسلامی است.

امام جمعه موقت بوشهر با گرامیداشت روز جهانی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر، نقش امدادرسان هلال احمر را در حوادث گوناگون در رسیدگی به مشکلات و آسیب‌های مردم به صورت داوطلبانه بسیار مهم و قابل تحسین دانست و با گرامیداشت روز کارگر تصریح کرد: این قشر زحمتکش نقش مهمی در اقتصاد و تولید جامعه دارند و باید مسئولان در رفع مشکلات آنان تلاش کنند.

هاشمی به روز معلم پرداخت و با گرامیداشت استاد شهید مرتضی مطهری و معلمان پر تلاش جامعه گفت: معلم در جامعه نقش بی‌بدیل دارد و سرمایه‌گذاری روی نقش مهم معلم در عرصه وجود دانش‌آموزان تراز اسلامی و نسل انقلابی یک ضرورت است چراکه نسل شایسته و نسل تراز انقلاب اسلامی در گرو فعالیت معلمان است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه معلم برای دانش‌آموزان الگو و اسوه است گفت: رفتار، گفتار ،کردار و پوشش دانش‌آموزان برگرفته از معلمان خواهد بود و این معلم باید بتواند بدون دغدغه برای تربیت نسل جوان جامعه تلاش کند.

وی توجه به حل مشکلات معلمان را یک ضرورت دانست و بیان کرد: مسئولان باید به  شکلی عمل کنند که معلمان دغدغه جز تربیت دانش‌آموزان برای آینده ایران اسلامی نداشته باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان