کد خبر : 1599 | تاریخ انتشار : شنبه, 29 شهریور 1399 | بازدید: 49 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

حضور و سخنرانی امام جمعه عالیشهر در حلقه صالحین پایگاه مقاومت بسیج شهید خرازی

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه شهر عالیشهر با حضور در جلسه حلقه صالحین پایگاه مقاومت بسیج شهید خرازی پیشکسوتان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهر عالیشهر در مسجد النبی(ص) در خصوص بی بصیرتی و نا آگاهی مردم در بوجود آمدن واقعه عاشورا و اهداف قیام امام حسین (ع) بیان داشت: که ناآگاهی و بی بصیرتی، نقیصه و آفت بزرگی است که آثار منفی بسیار دارد. بی بصیرتی مایه تباهی امور می شود و بسیاری از لغزش ها و انحرافات و دشمنی ها در آن پدید می آید.

 کسی که دارای بصیرت است، جریان حق را می شناسد و به موقع و تا آخرین لحظه از آن حمایت می کند. چه بسیارند کسانی که حق را یافتند، اما در منزل های سخت، پایدار نماندند و به باطل گرویدند، یا از یاری حق دست شستند. در طول تاریخ اسلام، خواص و گروه هایی از نزدیکترین یاران پیامبرصلی الله وعلیه وآله و ائمه معصومین علیهم السلام، مورد تمجید و حمایت آنها قرار گرفتند، ولی همان ها به واسطه عدم بصیرت و اقدام نادرستشان در دوره های بعدی مطرود و محکوم گردیدند.

در واقه عاشورا هم بی تردید خواص بی بصیرتی بودند که به واسطه مستقیم دشمنان دین، یا تطمیع کردند و یا تطمیع شده و هم پیاله آنان شدند و با امام دشمنی کردند.

امام جمعه عالیشهر یکی از مهمترین اهداف امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد و گفت: این هدف، هم در کلمات امام حسین (ع) آمده است و هم اصحاب آن حضرت به آن اشاره کرده‌اند و هم پیروان او و شیفتگان حضرتش در زیارتنامه‌ها آن را زمزمه می‌کنند.

امام حسین (ع) در وصیت نامه‌اش خطاب به محمد حنفیّه فرمود:" هدف من از قیام امر به معروف و نهی از منکر است." درزیارتنامه‌های مربوط به امام حسین (ع) از جمله زیارت وارث می خوانیم :" شهادت می‌دهم که تو "امام حسین (ع)" نماز را بپا داشتی، و زکات را پرداختی و امر به معروف و نهی ازمنکر کردی و تا هنگام شهادت از خدا و رسولش اطاعت کردی.

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان