کد خبر : 1453 | تاریخ انتشار : شنبه, 11 آبان 1398 | بازدید: 131 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه عالیشهر : ماموریت سفارتخانه های آمریکا و یا به تعبیری لانه های جاسوسی شیطان بزرگ نا آرام سازی جهان برای آسایش مستکبران عالم است

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه10  آبانماه 98 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم  شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

 

 خطبه اول

حجت الاسلام هاشمی در ابتدای خطبه اول خود ضمن توصیه و سفارش به مراعات تقوای الهی در خصوص حق الناس مطالبی را این چنین بیان فرمودند :

از آنجا که ما در جامعه و در ارتباط با هم نوعان خود زندگی می کنیم یک سری حقوقی نیز بر گردن هم داریم ، و منظور از حق الناس نیز همین است که حقوقی که مردم بر گردن ما دارند و اگر خدایی ناکرده حقی را از مردم پایمال و ضایع کنیم اینها حق الناس می باشد .

حق الناس دارای وسعت و محدوده ی وسیعی می باشد که در این جا چهار نوع حق الناس مورد بررسی قرار می گیرد

1 – احترام به حق مالی مردم

اگر کسی از راه ربا ، رشوه ، فریبکاری ، سرقت و هر گونه تصرف نا مشروع مالی را از کسی خورده باشد باید به تحصیل رضایت صاحب مال و یا پس دادن آن مال اقدام نماید . اگر کسی حقی را از بیت المال غصب کند خیلی بدتر است چون این بیت المال متعلق به تمام افرادی است که در آن جامعه زندگی می کنند . کسانی که اختلاس می کنند باید جوابگوی تک تک افراد جامعه باشند .

 

2 – احترام به جان مردم

جان ، جسم مردم ( چشم و دست مردم ، سیلی زدن به بدن همگی دیه دارد و حق الناس است ) حتی انسان حق ندارد به زن و فرزند خود هم بزند به گونه ای که سیاه و کبود شود .

امیرالمومنین (ع) فرمودند : خداوند می فرماید : به عزت و جلالم سوگند از ظلم هیچ ظالمی نخواهم گذشت اگر چه به اندازه دست بر دست زدنی باشد

علاوه بر احترام بدن و جسم ، بعضی با ترساندن و اندوهگین ساختن ، آزردن و ضربه به اعصاب و روان موجب ناراحتی آنان فراهم کنند ، گاهی اوقات شوخی های بی مورد و هر گونه ترساندن و ناراحتی روحی و روانی برای مسلمان همگی حق الناس است .

 

3 – حفظ آبروی دیگران و احترام به آنها

روایت های بسیار زیادی در رابطه با حفظ حرمت آبروی مومن داریم که حتی در روایت داریم به اندازه حرمت خانه کعبه می باشد . گاهی اوقات در فضای مجازی به همین راحتی به همه تهمت می زنند ، همه را دزد و اختلاس گر می کنند ، همه را فریب می دهند . در خصوص این موارد باید جوابگو باشند . عزیزانی که قلم به دست هستند همه باید جوابگو باشند ، وای به حال کسی که آبروی مومنی را ببرد .

متاسفانه الان که انتخابات شروع می شود بعضی از افراد چقدر برچسب به یکدیگر می زنند . بعضی ها برای اینکه خودشان را بالا ببرند دیگران را له می کنند . شیوع و انتشار گناه ، خود معصیت دارد ولو طرف مقابل گناه کار هم باشد .

 

4 – احترام به حق بهره مندی مردم  

ما نباید برای رسیدن مردم به حق خودشان مانع ایجاد کنیم . مصداق این مورد در صف نانوایی می تواند باشد که بدون در نظر گرفتن حق مردم جلو برویم و نوبت کسی را از بین ببریم . در خصوص منازل سازمانی نیز همین طور اگر کسی زمان حضورش تمام شده باشد و  از حق خود اضافه در آنجا زندگی کند حق الناس است و نماز و روزه در آنجا مشکل دارد .

 

خطبه دوم

 

   تقدیر و تشکر می کنم از همه ی شما مومنین و متدینین ، دلدادگان و شیفتگان خاندان عصمت و طهارت و عزاداران اهل بیت که انصافا در این دو ماه محرم و صفر هر آنچه در توان داشتید را برای رونق مجالس و محافل عزای سالار شهیدان کربلا گذاشتید ، خطبای محترم ، مداحان بزرگوار ، تعزیه گردان ها ، نوحه خوان ها ، سینه زن ها ، شما برادران و خواهران از اقشار مختلف مردم ، متولیان و مسئولین هیئت امناء مساجد ، حسینیه ها ، تکایا چه در شهر عالی شهر و چه در روستاهای همجوار و تمام کسانی که در این ایام عرض ادب کردند به ساهت مقدس رسول اکرم و خاندان عصمت و طهارت از همگی تقدیر و تشکر فراوان می کنم .

 

امروز جمعه 10 آبان ماه مصادف است با شهادت آیت الله سید محمد علی قاضی طباطبایی اولین شهید محراب که یاد و خاطره ی این شهید والا مقام و همچنین همه ی شهدای محراب و همه ی شهدای راه محراب و همه ی شهدای نماز جمعه را گرامی میداریم .

 

دوشنبه 13 آبان مصادف است با چند مناسبت ملی پر اهمیت و پر خاطره برای انقلاب از جمله تبعید امام امت از قم به ترکیه توسط ایادی رژیم منحوس پهلوی در سال 1343 ، دومین مسأله کشتار دانش آموزان عزیز در دانشگاه تهران باز هم توسط مزدوران پهلوی در سال 1357 و روز دانش آموز که در این روز یاد و خاطره ی شهدای دانش آموز را گرامی می داریم . همچنین این روز مصادف است با سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ، تسخیر لانه جاسوسی در سال 1358 توسط دانشجویان پیرو خط امام انجام شد و هر چه از زمان این حادثه می گذرد ما بیشتر پی به جاسوس خانه بودن سفارت خانه های آمریکا در جهان می بریم .

 

الان همه ی دنیا می دانند که سفارت خانه ها و کنسول گری ها و دفاتر نمایندگی و حتی پایگاه های نظامی آمریکا در کشور های مختلف جهان نه یک مکان سیاسی بلکه پایگاهی برای انواع جاسوسی های مدرن و پیشرفته ، خراب کاری های گسترده و فراهم ساختن فتنه ها و آشوب های مختلف در کشور های هدف استکبار جهانی است . گویا ماموریت این سفارتخانه ها و یا به تعبیری لانه های جاسوسی شیطان بزرگ نا آرام سازی جهان برای آسایش مستکبران عالم و صهیونیستی است . نمونه اخیر این مسأله جریانات اخیر در کشورهای منطقه ، حوادث و فتنه های اخیر لبنان و عراق می باشد . طبق اسناد امنیتی مشخص شده سفارت آمریکا در عراق اخیرا در این جریانات با تشکیل اتاق فرمان آشوب در استان الانبار را آغاز و هدایت می کند ، مزدوران بعثی و تکفیری ، سکولار و لائیک را برنامه ریزی می کند با تشکیل تیم های هماهنگی تظاهرات عملیات روانی ، فناوری اطلاعات ، پشتیبانی و لجستیک و کمک رسانی مشغول فعالیت شبانه روزی بوده است و حتی اتوبوس را در اختیار اینها می داد که آنها را از هتل های مبدا به میادینی که باید تظاهرات کنند حمل کند .

البته خواسته های عموم مردم به حق می باشد چرا که مردم می گویند فساد نباشد ، مشکلات اقتصادی برطرف شود و ما هم قبول داریم و خود مسئولین عراقی هم به این مسائل اذعان می کنند ولی این تیم های خراب کاری آمریکا در قالب بعثی ها و تکفیری ها به دنبال ایجاد نا امنی ، کشتار ، آتش زدن مغازه ها و ازبین بردن ساختمان های دولتی و گرم کردن آشوب ها می باشد و این نتیجه کارهای جاسوسی و سازمان دهی جاسوس خانه آمریکاست .

سفارت آمریکا با پول عربستان و اجاره هتل هایی در بغداد و در بعضی از شهرهای دیگر تحت پوشش گردشگر آنها را به خیابان ها گسیل می دادند و بر موج اعتراضات مردمی افزوده می کردند و لذا الان اعتراضات مردمی نسبت به روزهای اول هم در لبنان و هم در عراق آرام تر و مسالمت آمیز تر شده چرا که مردم فهمیدند دارند اینها را بازی می دهند و آمریکایی ها ، سعودی ها و اماراتی ها از مطالبات مردم دارند برای براندازی نظام شیعی در عراق سوء استفاده می کنند .

 

مسأله دیگر که این روزها روی سایت ها و رسانه هاست جریان مرگ ابوبکر البغدادی می باشد البته این بر اساس ادعای آمریکایی ها می باشد . آمریکایی ها چقدر خناس هستند خودشان البغدادی را پرورش می دهند و خود این ترامپ در انتخابات گفت اوباما البغدادی را بزرگ کرد ، اوباما داعش را در عراق ایجاد کرده ، پس خودشان این افراد را می آورند و خودشان هنگامی که دیدند این بعنوان یک مهره سوخته شده او را از بین می برند و البته او را در یک منطقه ای ازبین بردند که قرار بود سوریه بعد ها در آنجا عملیات کند چرا که اگر بعد ها سوریه در آنجا عملیات می کرد و البغدادی را می گرفتند بعنوان یک جعبه سیاه پر از اطلاعات بسیار فوق محرمانه بود که می توانست دست آمریکایی ها و سعودی ها را بیشتر از این که هست رو کند و لذا به بهانه های مختلف البغدادی را طبق ادعای خودشان کشتند و این نشان دهنده سیاست یک بام و دو هواست ، ابوبکر البغدادی مدت ها در افغانستان در کنار طالبان به سر برده ، بعد ها به القاعده و بن لادن و سپس ابومصعب الزرغاوی می پیوسته و طبقه اسنادی که وجود دارد در دورانی که آمریکایی ها جنگ عراق را ایجاد می کنند خود البغدادی را می گیرند و به زندان می اندازند و در این زندان چه کارهایی و چه تفکراتی را روی او انجام دادند بعد ها دیگر روشن شد و طبق سناریویی که آمریکا برای البغدادی نوشت دولت اسلامی عراق و شام و یا داعش را در سال 2014 بنیان گذاری کرد و چند ماه بعد از تصرف آسان و بدون خون ریزی استان موصل توسط داعش البغدادی با حمایت آمریکایی ها در مسجد نور شهر موصل سخنرانی معروفی می کند و همان جا رسما بنیان حکومت داعش را اعلام می کند و خود را خلیفه واجب الاطاعه مسلمین قلمداد می کند و بعد ها همین افراد مورد تائید آمریکا و از نظر مالی و لجستیکی و اطلاعاتی مورد حمایت بعضی از کشورهای منطقه قرار می گیرد .

در این مورد باید بدانیم که مهمتر از هلاکت یک عنصر درجه یک تروریسم که جز ده رهبر تروریست دنیا قلمداد شده ، مهمتر از کشته شدن شخص ابوبکر البغدادی متاسفانه بقای تفکر تکفیری است که هنوز وجود دارد . هم در سوریه ، هم در عراق و هم در افغانستان متاسفانه کم و بیش وجود دارد و مهمتر از آن بقای تروریسم دولتی است که امروز در دولت های رژیم صهیونیستی و آمریکا و عربستان و امارات متاسفانه جلوه کرده است و علاوه بر اینها مرگ ابوبکر البغدادی اگر راست باشد یک درس عبرتی برای خوش باوران و دل بستگان به غرب و به آمریکا می باشد که باز هم با چشمان خود ببینند بعد از هلاکت صدام که مهره خودشان بود ، بعد از هلاکت قضافی ، ملا عمر ، بن لادن و زرغاوی و ... سرانجام نوبت البغدادی رسید و او هم مثل اصلاب خودش سزای سالها خوش خدمتی به اربابش آمریکا را گرفت و این نشان می دهد آمریکایی ها هر مهره ای در هر جای دنیا تا زمانی که لازمش دارند خوب حمایت می کنند و بعد هم مثل دستمال کاغذی توی سطل آشغال می اندازند و از بین می برند .

 

چهارشنبه 8 ربیع الاول مصادف است با شهادت امام حسن عسکری (ع) که تسلیت عرض می کنم و طبیعتا با شهادت امام عسکری (ع) دوران عمر انسان 250 ساله ای که از امام علی (ع) تا امام عسکری (ع) بود به پایان می رسد و دوران غیبت صغری و کبری آغاز و دوران امامت مهدی آل محمد (عج) شروع می شود .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان