کد خبر : 1445 | تاریخ انتشار : یکشنبه, 28 مهر 1398 | بازدید: 134 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه عالیشهر : حرکت مردم در اربعین مقدمه ای برای حرکت جهانی و ظهور حضرت حجت ابن الحسن (عج) و نشان از هم بستگی ، برادری و اتحاد بین همه ی مسلمانان به ویژه شیعیان عالم است

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه26  مهرماه 98 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم  شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

 

 خطبه اول

انسان باید در همه ی ابعاد زندگی و حیات مادی خود تقوای الهی را مراعات نماید . تقوا یک سکه دو رو می باشد که یک طرف آن ترک محرمات و سوی دیگر آن هم انجام واجبات و اطاعت خدا است ، انسان در عین حالی که مرتکب گناه نشود عبادت هم ترک نکند .

گاهی اوقات بعضی افراد ممکن است گناهی مرتکب نشوند ولی اهل انجام عبادت هم نیستند ، این هم غلط است . تقوا باید دو طرفی باشد چرا که تقوا دو بال دارد یکی بال انجام فرائض ، وظائف و اطاعت خدا و بال دیگرش هم ترک معصیت و ترک نافرمانی پروردگار عالم می باشد .  

 

در آستانه ی اربعین سید و سالار شهیدان کربلا حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هستیم که یکی از زیارت نامه های امام حسین (ع) که در کتب زیارت و دعاها آمده است زیارت اربعین می باشد ، امام صادق (ع) در روز اربعین با این جملات جدش اباعبدالله (ع) را در کربلا زیارت کرده است . اولین زائر امام حسین (ع) بعد از دفن ایشان جابر ابن عبدالله انصاری می باشد که در روز اربعین امام را زیارت کردند . مستحب است که در روز اربعین هنگام ظهر زیارت اربعین قرائت شود . در این زیارت خطاب به امام حسین (ع) می کنیم و عرضه میداریم ای حسین ، ای ولی خدا ، ای حبیب خدا ، حسین جان سلام بر تو ای برگزیده خدا ، سلام بر حسینی که هم مظلوم بود و هم مظلومانه به شهادت رسیدند ، سلام بر تو ای مظلومی که اسیر گرفتاری ها ، رنجها و مشکلات بودی ، و سلام بر تو ای کشته ی اشک ها ، خدایا ما شهادت می دهیم که حسین ولی توست ، فرزند ولی تو امیرالمومنین (ع) است ، برگزیده تو و فرزند برگزیده توست ، با شهادت به کرامت تو رسید و عزت پیدا نمود و محبوب قلب ها شد ، تو حسین را با شهادت گرامی داشتی و اکرام کردی و سعادت مند کردی و پاکیزه به دنیا آمد و تو حسین را یکی از آقایان و سروران عالم قرار دادی ، خدایا حسین را حجت خودت بر خلق قرار دادی و حسین در دعوت مردم عذر همه را تمام کرد . خون قلبش را در راه تو بذل کرد تا بندگانت را از جهالت و نادانی و کجی نجات بدهد ، (حسین و مجالس و اربعین حسین باعث نجات انسانها می شود به شرطی که کسی بیاید و در کنار این سفره بنشیند) همه با هم دست به دست هم دادند (کسانی که دنیا آنها را فریب داده بود) بر حسین تاختند و بخاطر شیء بی ارزش دنیا آخرت را فروختند و ازبین بردند ، دنبال هوا و هوس رفتند و اینها به حرف یزید و عبیدالله و اهل شقاق گوش دادند و مستوجب عذاب شدند ، حسین با این دنیا طلبان مبارزه و مجاهده کرد و صبر کرد تا اینکه در اطاعت خدا خون خود را داد ، خانواده حسین هم آواره دشت ها و بیابانها و اسارت شدند فقط برای خدا ،  خدایا لعن ابدی و عذاب الیم خودت را شامل قاتلان حسین کن .  

 

خطبه دوم

امروز جمعه 26 مهر مصادف است با آغاز هفته ی تربیت بدنی و هفته ورزش که به همه ی ورزشکاران و کسانی که در عرصه ورزش و تربیت بدنی تلاش می کنند و زحمت می کشند تبریک عرض می کنم و امیدوارم جوانان ما با ورزش های سالم تن سالمی داشته باشند که بتوانند خدمتی به خود ، جامعه و خانواده شان داشته باشند .

 

چهارشنبه 1 آبان ماه مصادف است با شهادت عالم مجاهد و نستوه شهید آقا سید مصطفی خمینی (ره) که در سال 1356 به دسیسه صدام ملعون و شاه خبیث مظلومانه در نجف به شهادت رسیدند و امام هم آن جمله معروف را بیان کردند که شهادت سید مصطفی از الطاف خفیه الهی بود و باز هم فرمودند امید و آینده اسلام بود که نشان می دهد رهبران مخلص هر نهضتی باید اول از خود آغاز کنند کما اینکه امام حسین (ع) فرزندانشان را در راه خدا دادند ، امام خمینی (ره) هم اول فرزند خود را تقدیم انقلاب و نهضت اسلامی کرد .

 

 

نکته بعد اتفاق بسیار مهم و ارزشمندی است که نشان از اقتدار اطلاعاتی فوق العاده ی عزیزان اطلاعات سپاه است که واقعا باید به این عزیزان تبریک گفت و همچنین به ملت خودمان که چنان نیروهای انقلابی و هوشیار و بیدار و ارزشمندی را داریم که در جاهای حساس که ممکن است توطئه هایی اصل نظام را با خطر مواجه کند با ورود این عزیزان الحمد الله توطئه ها نقش بر آب می شود .

 

 

آقایی به نام روح الله یا نیما زم که سرشبکه ی سایت و کانال آمد نیوز بود اخیرا توسط نیروهای مومن ، انقلابی و خبره سازمان اطلاعات سپاه طی یک عملیات ترکیبی ، پیچیده و چند لایه و بسیار مهم دستگیر شد و هیچ یک از سازمانهای اطلاعاتی این دستگیری را باور نمی کردند . خود روح الله زم شخصیت پست و مفلوکی داشت ولی جایگاه و حمایتی که از او می شد ، سرویس های اطلاعاتی صهیونیست ها و بویژه فرانسه ، لایه های حفاظتی بسیار شدیدی را برای او گذاشته بودند تا دچار مشکل نشود چون بیشترین تخریب را علیه نظام جمهوری اسلامی این سایت آمد نیوز داشت و در همین اتفاقات در سالهای اخیر و فتنه ها و جریانات 96 و ... خیلی کارهای خطرناکی کرد و ضرباتی را به مردم و نظام زد و متاسفانه بعضی ها در داخل با اینها ارتباطاتی داشتند ، دستگیری چنین شخصی باعث شد که کسانی که این شخص را پشتیبانی می کردند ، سرویس های فوق اطلاعاتی و فوق مدرن که او را حمایت می کردند همگی شناخته شوند و سپاه توانست او را به جایی بیاورد و در تله خودش قرار بدهد و او را دستگیر کند . در واقع این دومین ضربه نیروهای اطلاعاتی سپاه به دشمنان ملت ایران در این یک یا دو ماه قبل بود که سازمان اطاعات سپاه در یک عملیات بسیار پیچیده و مهم تیم ترور سردار دلها سردار سلیمانی را به دام بیاندازد و از هم متلاشی و توطئه دشمن هم خنثی نماید .

 

به چند جهت این دستگیری و کار بسیار ارزشمند اطلاعاتی عزیزان اطلاعات سپاه دارای اهمیت می باشد ، اولا این عملیات طبق اطلاعیه ای که خود عزیزان سپاه صادر کردند یک عملیات نرم و سخت مرکب از عملیات امنیت فیزیکی ، سایبری ، اطلاعاتی و چند لایه بوده که موفق شدند با بهره گیری از ابزارهای نوین از سپرهای چند لایه اطلاعاتی سازمان اطلاعات قدرتمند فرانسه که طبیعتا mi6 , cia , …  هم در کنارشان بودند از این لایه های مهم دوستان اطلاعات سپاه توانستند عبور کنند و او را با شگردهای پیچیده به تور بیاندازند و دست گیر کنند این اهمیت خود این کار است که عزیزان اطلاعات سپاه توانستند از این همه لایه های اطلاعاتی به راحتی عبور کنند .

دوم این عملیات پس از بی آبرو کردن سیستم دفاع موشکی آمریکا و غرب توسط نیروها و دولت های جبهه مقاومت هست که یک ضربه حیثیتی بزرگ دیگر به سازمانهای قدرتمند فرانسه و آمریکا و رژیم صهیونیستی وارد شد .

سومین اهمیت این موضوع خود نیما زم یک خلاصه و چکیده ای از اطلاعات سازمانها و عناصر اطلاعاتی دنیا و شگرد های پیچیده ی آنان را به همراه دارد . دارای اطلاعات بسیار زیادی خواهد بود که می تواند خیلی چیزها را از جمله کسانی که در کشور با او مرتبط بودند را لو بدهد . عزیزان حتی توانستند لپ تاب ها و تمام سیستم هایی که در دست او بوده را به مدت یک هفته رصد کنند و تمام کسانی که با او مرتبط بودند و در داخل هم می خواستند فتنه هایی را ایجاد کنند و همچنین کسانی که در فتنه ها و اغتشاش های قبلی تاثیر گذار بودند همگی شناسایی شدند .  

 

نکته آخر حماسه بزرگ اربعین شکوهمند سالار شهیدان کربلا می باشد . چند روز و هفته قبل در شهرهای عراق یک فتنه ها و آشوب هایی ایجاد شد که همه به هدف این بود تا بین مردم ایران و عراق اختلاف و فتنه ایجاد کنند و در نهایت حماسه اربعین را تحت الشعاع قرار دهند و بین این دو برادر اختلاف بیاندازند که الحمد الله این نقشه هم نقش بر آب شد و اربعین امسال تجلی هم دلی و وفادارانه بودن مردم برای ظهور امام عصر شد و این حرکت مردم یک مقدمه ای برای حرکت جهانی و ظهور حضرت حجت ابن الحسن (عج) می باشد و نشان از هم بستگی ، برادری و اتحاد بین همه ی مسلمانان و به ویژه شیعیان عالم است و انشالله می رود که روز به روز بر اتحاد ، برادری و وحدت مسلمانان بیافزاید و طبیعی است هنگامی که بزرگترین اجتماع بشری در کربلا و در اربعین اتفاق می افتد آن هم با وحدت و برادری که بین مسئولین و مردم عراق و ایران وجود دارد و استقبالی که از همه کشورها شد ، چه مسلمان و غیر مسلمان حتی مسیحی ها و یهودی ها و حتی بودایی ها که برای زیارت قبر حسین ابن علی (ع) می آیند این مغناطیس حسینی شعاعی را ایجاد کرده که از سراسر عالم رودخانه ها و نهر ها به اقیانوس اربعین حسینی منتهی می شود ، خوب معلوم است که دشمنان نمی توانند تحمل کنند . دشمنان هنگامی که کوچکترین اتفاق در ایران رخ دهد چقدر تحلیل و تفسیر می کنند ولی در خصوص اربعین سکوت کردند و اگر هم گزارشی می دهند سعی می کنند به نفع خودشان باشد و این نشان دهنده حقد و کینه و حسادت دشمنان نسبت به اسلام و مکتب تشیع است و این افتخار ماست .   

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان