کد خبر : 1299 | تاریخ انتشار : شنبه, 24 فروردين 1398 | بازدید: 144 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه عالیشهر : سپاه بر مقر های آمریکا در عراق ، سوریه و حاشیه ی جنوبی خلیج فارس تا افغانستان اشراف دارد و این اشراف و اقتدار کاخ سفید را به دیوانگی کشانده است

 

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 23  فروردین  ماه 98 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم  شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

صوت خطبه ها 

 

 همانا ماه شعبان بهترین فرصت کسب تقوا برای سالکان طریق الی الله می باشد ، این ماه فرصت بسیار ارزشمندی است که هم توبه کنیم ، هم انابه کنیم و هم قلبمان را صیقل و شست و شو بدهیم و برای حضور و ورود در ماه بزرگ  ضیافت الهی آماده بشویم .

روزه ماه شعبان بسیار سفارش شده است ، دعاهای بسیاری در این ماه وارد شده است و یکی از مستحبات اکید ماه شعبان ، صلوات شعبانیه می باشد . از دعاهای وارده در این ماه که من هم خودم و هم شما را توصیه و سفارش می کنم که حداقل یک بار هم که شده در ماه شعبان به آن توجه کنیم و آنرا قرائت کنیم مناجات شعبانیه می باشد . این مناجات که در کتاب شریف مفاتیح الجنان آمده است مناجات امیرالمومنین به درگاه خداوند در ماه شعبان می باشد که پس از آن ائمه دیگر هم این چنین با این کلمات با پروردگار عالم نجوا و مناجات کردند .

مناجات شعبانیه کلمات ، جملات و مضامین بلندی دارد . در یک فقره ی از مناجات شعبانیه خطاب به پروردگار ما می خوانیم که خدایا اگر تو مرا از لطف ، عنایت ، تفضل ، نعمتها و محبتهای خود محروم کنی پس چه کسی می خواهد مرا رزق بدهد ؟ (چون رزق و روزی ما دست پروردگار عالم است ) خدایا اگر در اثر گناه و معصیت من ، تو بخواهی مرا در جامعه و در میان مردم ذلیل کنی پس کیست که مرا یاری کند ؟ پس خدایا مرا یاری کن و مرا خذلان مده ، آبروی مرا در این دنیا و آخرت حفظ کن ، فردای قیامت مرا در میان خلقت بی آبرو مکن الهی من به تو پناه می برم که نکند از من خشمگین بشوی و مرا دچار غضب خودت بکنی ، در همین صلوات شعبانیه که مستحب است هر روز ماه شعبان قرائت بشود در یک جمله ای از این صلوات می خوانیم خدایا خانه ی دل مرا و قلب مرا با طاعت و عبادت خودت آباد کن ، خدایا به من یاری برسان ، مرا با گناه به درگاهت بیچاره مکن ( گناه و مصیت انسان را بی آبرو می کند و حیثیت انسان را هم در دنیا و هم در آخرت ، هم نزد خدا و هم نزد خلق خدا می برد) خدایا ما را کمک کن تا به سنت نبوی و محمدی (ص) در این ماه مقید باشیم و به سنت پیامبر عمل کنیم . خدایا کاری کن که ما مورد شفاعت پیغمبر رحمت قرار بگیریم . خدایا فردای قیامت پیغمبر را شافع و مشفع ما قرار بده و کمک کن تا با شناخت پیغمبر و عمل به سنت پیغمبرت به سمت تو و در طریق تو قرار بگیریم .

بهترین و زیباترین لباس برای انسان لباس تقواست .

 

فرمایشات ارزشمند مقام معظم رهبری به مناسبت میلاد با سعادت امام حسین (ع) و روز پاسدار که در بین جمعی از سرداران ، فرماندهان و پرسنل عزیز این قهرمان نیروی نظام مقدس جمهوری اسلامی یعنی سپاه پاسداران محضر ایشان شرف یاب شده بودند ، با توجه به اراجیفی که ترامپ و سردمداران استکبار در رابطه ی با این نهاد مقدس و ارزشمند بیان کرده بودند و اقدام مذبوحانه که از روی بیچارگی و نکبت و بدبختی آمریکایی ها و ترامپ بر می آید اعلام سپاه بعنوان یک نیروی تروریستی که در هیچ جای دنیا و در هیچ قانونی بین المللی وجود ندارد که یک نیروی نظامی رسمی یک کشور رسمی را بخواهند بعنوان یک گروه تروریستی قلمداد کنند و ترامپ این بدعت غلط را مثل سایر بدعت های غلطش در جامعه ی امروزی ایجاد کرد . حضرت آقا به این مناسبت کینه ی آمریکا از سپاه را ناشی از حضور آنان در خط مقدم مواجهه در میادین مختلف اشاره کردند و فرمودند سپاه هم در میدان عملیاتی و مقابله ی دشمن در مرزها و حتی چندهزار کیلومتر دور تر در اطراف حرم حضرت زینب (س) پیش قدم است و هم در صحنه ی مقابله ی سیاسی با دشمن ، ( به همین خاطر اینان کینه توزی با سپاه دارند ) در همین میان یکی از دلایل این اقدام مذبوحانه و نابخردانه ی آمریکایی ها در اعلام کردن تروریست بودن سپاه ناشی از ناکامی چهل ساله ی توطئه های آمریکا علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی است که در هر یک از این توطئه ها در کنار مردم و رهبری و سایر نیروها این سپاه بوده است که برای خنثی کردن توطئه های آمریکا پیش قدم بوده است . آمریکا با عصبانیت و ناباوری جشن چهل سالگی انقلاب را دید ، باور نمی کرد که این انقلاب به چهل سالگی برسد ، از ابتدا ی این انقلاب توطئه و برنامه ریزی کرد تا انقلاب به جایی نرسد ، در این دهه آخر هم تمام تلاشش این بود که انقلاب به چهل سالگی نرسد ، خوب دیدند که مردم ایران جشن با شکوه چهل سالگی انقلاب را برگزار کردند و این حیثیت آمریکا را از دست داد و لذا دستپاچه است ( انسانی که در حال غرق است به هر چیز ضعیفی چنگ می زند تا شاید خود را نجات بدهد )

 

معرفی سپاه بعنوان تروریست در شرایطی صورت می گیرد که مردم دنیا می دانند این نهاد برای مبارزه با داعش و تروریست های مورد حمایت همین آمریکایی ها ده ها نیروی عزیز خود را در منطقه فدا کرده اند . مفهومی جز این ندارد که آمریکا بعنوان حامی تروریست داعش و رژیم کودک کش اسرائیل و سعودی از شکست این تروریست ها عصبانی است و عامل این شکست هم سردار قهرمان سپاه سردار سلیمانی ها بودند ، عامل این شکست هم پاسداران عزیز انقلاب بودند که در کنار ارتشیان در عراق و سوریه مبارزه کردند و اهداف آمریکایی ها را با شکست مواجهه کردند و خوب معلوم است که اینان عصبانی می شوند . آمریکا باید از سپاه ناراحت باشد ، چرا که سپاه در کنار همه ی اقشار در همان دهه نخست انقلاب اسلامی در مقابل نقشه ها ، کودتاها و آشوب ها ، در جنگ تحمیلی سپر ایمنی و دفاع این ملت بوده است .

 

سپاه در همه ی دوران تحریم ها توانسته است که شعله ی کار و توسعه را در کشور فروزان نگه دارد 

سپاه در همه ی دوران تحریم ها توانسته است که شعله ی کار و توسعه را در کشور فروزان نگه دارد،در اوج تحریم ها از پالایشگاه گرفته تا ساخت راه آهن و جاده ها و گاز رسانی و سد سازی و امثال ذالک و بهترین و شاهکار اخیر هم افتتاح مجتمع ستاره خلیج فارس و تولید و خود کفایی کشور در بنزین بوده است ، باید هم آمریکا از سپاه و انقلاب اسلامی ایران عصبانی بشود ، در جریان بلایای طبیعی مثل زلزله و سیل و ... که بر مردم وارد شده خط مقدم این جریان کمک رسانی به مردم سپاه قهرمان بوده است ، سپاه و جریان مردمی وابسته ی به آن در جهان اسلام محیط خاورمیانه ی اسلامی و خلیج فارس را برای آمریکا نا امن کرده ، آمریکا باید هم عصبانی باشد ، کشتی ها و ناو های آمریکا را سپاه کنترل می کند و بدون اذن سپاه و نیروی دریایی سپاه جرأت نمی کنند ناوهای هواپیما بر را در منطقه ی ما عبور بدهند ، پس باید هم عصبانی باشند .

 

 

سپاه بر مقر های آمریکا در عراق و سوریه و حاشیه ی جنوبی خلیج فارس تا افغانستان اشراف دارد و این اشراف و اقتدار کاخ سفید را به دیوانگی کشانده است

سپاه بر مقر های آمریکا در عراق و سوریه و حاشیه ی جنوبی خلیج فارس تا افغانستان اشراف دارد و این اشراف و اقتدار کاخ سفید را به دیوانگی کشانده است، خود آمریکایی ها گفتند که هفت تریلیون دلار در منطقه ی خاورمیانه از زمان بوش پسر ، اوباما و اخیر ترامپ هزینه کردند ولی نتیجه ای نگرفتند ، خاورمیانه ای که نظر آنها بودند اکنون شده است خاورمیانه ی اسلامی که مقاومت بر آن اشراف دارد و این جریان را دست مقتدر نظام مقدس جمهوری اسلامی و سپاه ایجاد کرده است . زمانی اسرائیل از نیل تا فرات را شعار می داد اما الان فقط و فقط باید به یک مکافاتی شهرک های خودش را در بخش اصلی رژیم صهیونیستی حفظ کند . از افغانستان تا سواحل مدیترانه مرزهای فلسطین اشغالی و تنگه ی باب المندب در جنوب یمن همه تحت اشراف سپاه قهرمان و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است پس باید هم عصبانی بشوند . از مهمترین دستاورد های سپاه در حوزه ی هوافضا ساخت و راه اندازی موشکهای مختلف با بردهای متفاوت کوتاه برد ، متوسط و بلند برد می باشد که همگی ساخت نیروهای مسلح و به ویژه سپاه قهرمان است . موشکهای سجیل ، خلیج فارس ما فوق صوت بالستیک علیه کشتی ها و ناوها و موشک بالستیک دوربرد شهاب و صدها نمونه موشک که هوافضای سپاه ایجاد کرده ، اینها رعشه و لرزه بر اندام آمریکایی ها انداخته است .

آمریکا در عراق و سوریه چقدر خرج کردند و جبهه النصره و داعش و ... را به جان سوریه انداختند و می خواستند عملیات نظامی علیه این کشور انجام دهند ولی با یک اشاره ایران جرأت این کار را نکردند و باید هم از دست سپاه عصبانی بشوند .

 

در جریان سیل اخیر اگر چه همه ی ما ناراحت هستیم و خاطر همه ی مردم ایران مکدر شده و این سیل خیلی از خانه ها را ویران کرده و عزیزانی را از ما گرفت ، البته باران رحمت الهی است و ما باید خوب مدیریت کنیم و کاری کنیم که این بارانها کاری نکند که ما دچار مشکل بشویم ، بخش اعظم این خسارات به خود ما بر می گردد که باید بهتر از این کار می کردیم و بماند اما خط مقدم کمک رسانی به مردم ، سپاه بوده است . از بالاترین تا پایین ترین درجه سپاه قهرمان ما در کنار ارتش مقتدر ما کمک رسانی کرده اند و همین الان که ما در این جا نشسته ایم تعداد زیادی از سپاهیان در گل و لای ها در حال کمک رسانی به مردم سیل زده هستند و از همین شهر عالیشهر چندین نفر از پاسداران به همراه سایر اقشار در حال کمک به مردم سیل زده هستند و اینها عزت سپاه است و ما افتخار می کنیم لباس سپاه را می پوشیم و این برای ما شرافت است .

 

امیرالمومنین (ع) فرمودند خدا را شکر که دشمن ما را از احمق ها قرار داد ، ترامپ و آمریکا یک حماقت بزرگ کرد ، حداقل اثر این حماقت این است که ما شاهد بودیم در این چند روز اخیر چقدر مردم از سپاه دفاع کردند و همین مسئله باعث یک وحدت ملی بین مردم شد و موجب افزایش محبوبیت سپاه شد . مردم ایران در این روزها افتخار می کنند که لباس مقدس سپاه را می پوشند و این نشان دهنده استیصال و درماندگی دشمنان است .

 

من در دیداری که با عزیزان سپاهی داشتم عرض کردم که شما باید بر خود ببالید و افتخار کنید که دشمن دارد با شما دشمنی می کند چرا که حضرت امام خمینی (ره) ملاک را مشخص کرده که اگر روزی دشمن از شما تعریف کرد بدانید یک مشکلی دارید ولی اگر دشمن با تمام قوا علیه شما کار می کند این نشان از اقتدار و درستی راه شماست .  

 

لوازم این حماقت آمریکا این است که اگر دیروز در سال 1394 در منطقه خلیج فارس و در نزدیکی های جزیره فارسی آمدند و تجاوز کردند اما قهرمانان نیروی دریای سپاه ما که الان بعضی از این عزیزان در این جلسه حضور دارند این تفنگ داران را دستگیر کردند و همه دیدیم که چه بلایی بر سرشان آمد و التماس و گریه کردند و نیروهای به اصطلاح خودشان مقتدر آمریکایی قطعا می دانند که دفعات دیگر اگر چنین اتفاقاتی بیافتد دیگر به این سادگی رها نخواهند شد و به فضل پروردگار عالم سپاه مقتدر زهر چشمی به اینها نشان خواهد داد و از این ها خواهد گرفت که دیگر فراموش کنند از این غلط کاری ها را تکرار خواهند کرد .

 

چهارشنبه 28 فروردین ماه و 11 شعبان مصادف است با ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) جوان رشید و رعنای امام حسین (ع) و شهید سرافراز کربلا که بعنوان روز جوان نام گذاری شده است که جا دارد من این روز را به همه ی جوانان این مرز و بوم تبریک و تهنیت عرض کنم که اگر دقت کنیم مقام معظم رهبری بیانیه ی گام دوم انقلاب را برای دهه های آینده ترسیم کردند و خطاب بیشتر مقام معظم رهبری به جوان هاست ، کارهای بزرگی در آینده بر عهده این جوانان می باشد که انشالله باید در گام دوم انجام بدهند .

 

پنجشنبه 29 فروردین ماه مصادف است با سالروز تولد مقام معظم رهبری آن شخصیتی که آن زمانی که به دنیا آمد خداوند عالم او را برای انقلاب اسلامی ایران و برای رهبری شیعیان جهان ذخیر نمود . امیدواریم که خداوند عالم این وجود نازنین را سالهای سال دیگر برای ما با سلامتی و عزت حفظ کند تا انشالله این انقلاب و نظام را به فضل پروردگار به صاحب اصلی اش امام عصر (عج) تحویل بدهد .

این روز همچنین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و روز نیروی زمینی هم می باشد که من این روز را به ارتشیان قهرمان و عزتمند تبریک و تهنیت عرض می کنم که واقعا ما به این ارتشیان افتخار می کنیم و همه شاهد هستیم در این سیل اخیر دوشادوش و گام به گام در کنار برادران سپاه ارتشیان هم هستند و دوستانه با محبت و برادری در حال کمک رسانی به مردم می باشند .  ارتش جمهوری اسلامی توانمند و مقتدر در تمامی عرصه های نظامی و خدمات رسانی به مردم حضور داشته و همچنان حضور دارد .

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان