کد خبر : 1259 | تاریخ انتشار : شنبه, 04 اسفند 1397 | بازدید: 80 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امروزه غربی ها و سینماهای آنان و هالیوود به دنبال این هستند که نقش مادری را از زنان بگیرند

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 3  اسفند  ماه 97 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم  شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

صوت خطبه ها

 

 

 تقوای الهی و رعایت حدود الهی دژ مستحکم انسان در مقابل هوا ، هوس و نغمه های شوم شیطانی می باشد . تقوای الهی مایه سرافرازی و سربلندی انسانها خواهد بود .

در آستانه ی میلاد سراسر نور ، خیر و برکت حضرت صدیقه طاهره زهرای مرضیه (س) قرار داریم و فرصتی است مغتنم برای آشنایی بیشتر با زندگی این بانوی بزرگوار و شخصیت بسیار بزرگ عالم وجود که مورد تکریم و تجلیل خاص پیامبر گرامی اسلام واقع شده اند .

در 20 جمادی الثانی سال پنجم از بعثت با برکت ترین مولود تاریخ بشر یعنی حضرت زهرا (س) در مکه به دنیا آمدند ، دختری که در دامان شجره طیبه و پاکیزه امامت ، ولایت و نبوت رشد یافت و با تبلور شخصیت جامع و کامل زن مسلمان در وجود خودش الگوی تمام زنان مسلمان برای تمام دنیا تا قیامت هست و خواهد بود . دختری که فرزندی مهربان برای پدر ، همسری فداکار و دلسوز برای شوهر و مادری کامل ، شایسته ، عطوف و مهربان برای فرزنداش بود . در مادری نمونه است ، در همسری نمونه است ، در دختری هم نمونه است . ویژگی های بسیار برجسته ای که در شخصیت با برکت این وجود مبارکه قرار داشت ایشان را همچون پدر بزرگوارشان به یک اسوه حسنه و یک الگوی تمام عیار و شایسته ای تبدیل نموده است که همه ی انسانها نه تنها زنان بلکه مردان عالم هم می توانند از این شخصیت وارسته الگو بگیرند .

پیامبر گرامی اسلام در شان و منزلت حضرت زهرا سخنان بسیار زیاد و ارزشمندی را دارند از جمله اینکه خطاب به سلمان می کند و می فرمایند : خداوند عالم تمام وجود زهرا ، استخوان ها و روح و روان زهرا را مملو از ایمان کرده است . سراسر وجود زهرا (س) تبلور ایمان به پروردگار عالم است . ایفای نقش مادری و تربیت کاملترین انسانها در روی زمین از برجستگی های صدیقه طاهره (س) می باشد و در این دورانی که ما الان قرار داریم بسیار به سبک زندگی ، رفتار و روش زهرا (س) نیاز داریم که واقعا مادران و خواهران ما باید از حضرت زهرا (س) الگو بگیرند که مهمترین و ارزشمندترین نقش زن در خانواده و جامعه ایفای نقش مادری است . امروزه غربی ها و سینماهای آنان و هالیوود و اخیرا هم فضای مجازی تمام سعی تلاش می کند که این نقش مادری را از زنان بگیرند و متاسفانه تا اندازه ای حتی در ایران ما هم موفق شده اند .

نقش اصلی یک زن مسلمان قبل از هر چیزی مادری است و اسلام با بیرون رفتن زن و حضور در جامعه مخالف نیست اما آنچه که اسلام امروز با آن مخالف هست و غربی ها نیز بسیار به دنبال آن هستند و کار می کنند این است که نباید وظیفه اصلی زن که مادری و همسری است فراموش شود و درست انجام نگیرد . اگر یک زن بتواند یک فرزند شایسته ای را تحویل جامعه بدهد هنر کرده است . اولین وظیفه ی یک زن مسلمان مادری و همسر داری است و متاسفانه سبک زندگی امروزی به دنبال این است که زن را به بیرون از خانه ببرد و نقش اصلی زن را بیرونی می کند که همه ی اینها خطر است در حالی که اساسی ترین نقش یک زن نقش مادری و همسر داری شایسته در خانه است و به همین دلیل اسلام درآمد خانه را بر عهده مرد گذاشته است . البته باید گفت که وجود زنها در بعضی مشاغل مانند پرستاری و ... لازم است اما همین خانم باید نقش اول و اصلی خود را به درستی ایفا کند و آن هم مادری ، همسرداری و مدیریت خانه است . توجه حضرت زهرا به تربیت دینی فرزندان ، توجه حضرت زهرا (س) به فراگیری علم که بسیار تاکید داشتند ، توجه به بازی و سرگرمی کودکان ، تاکید ویژه حضرت زهرا (س) به عبادت و خداپرستی فرزندان همگی از ویژگی های بارز مادری و همسرداری بی بی فاطمه زهرا (س) می باشد .

 

سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در جمع هزاران نفر از مردم آذربایجان واقعا می تواند مکملی بر مباحث راهبردی گذشته معظم له باشد و به ویژه گام دوم و آن بیانه ی مفصل که منشور انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی برای دهه پنجم انقلاب و دهه های آینده خواهد بود .

چند نکته در فرمایشات ایشان بود از جمله

1 – تشکر مجدد و ویژه از مردم ایران اسلامی به خاطر حضور حماسی و ارزشمندشان در راهپیمایی 22 بهمن که انصافا مردم خوب درخشیدند و حتی بهتر از سالهای قبل دشمن را ناکام و نا امید گذشتند .

2 – حضرت آقا به نعمت امنیت اشاره فرمودند و به شهادت جمعی از عزیزان پاسدار در سیستان که چند روز قبل مظلومانه و غریبانه به شهادت رسیدند ضمن اشاره به این موضوع در رابطه با بحث امنیت و اهمیت امنیت که یکی از نعمتهای بزرگ الهی به جامعه بشری و الان به نظام مقدس جمهوری اسلامی است نکاتی را بسیار ارزشمند بیان کردند . این شهادتها باید ما را هوشیار و آگاه کند که امنیت کشور به قیمت خون بهترین جوانان کشور به دست آمده است و همه باید قدردان این جان فشانی ها باشیم . (در مرزهای آبی و زمینی ما زحمات این سربازان گمنام نعمت امنیت را برای ما به ارمغان می آورد . )

3 – نکته سوم اشاره به جریان اروپای خدعه گر داشتند و فرمودند : دشمن را درست بشناسید و مواظب باشید فریب دشمن را نخورید . چه هنگامی که دشمن مشت و دندان نشان می دهد و چه هنگامی که لبخند می زند ، تکلیف آمریکایی ها که مشخص است زیرا شمشیر را از رو بسته اند اما باید مراقب اروپایی ها بود زیرا آنها نیز با خدعه عمل می کنند . اروپا و آمریکا الان نشان دادند که هر دو اهدافشان مشترک ولی تاکتیک ها متفاوت است و هم اروپا و هم آمریکا نابودی اسلام ناب محمدی (ص) که تبلور عینی آن در انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی است را می خواهند .  

من در همین روزهای اخیر توفیق داشتم که با دوستان نیروی دریایی سپاه همراه باشم و به جزایر تنب بزرگ ، بو موسی و جزیره سیری سری زدیم و واقعا با مقر هایی که دوستان نگهبانی می دادند و در مقابل ناوهای آمریکایی با چشمهای بیدار و با دقت کامل دریا را رصد می کردند آشنایی پیدا کردیم و در واقع نیروهای دریایی ما هم ارتش و هم سپاه که در منطقه خلیج فارس به دستور مقام معظم رهبری بحث امنیت این منطقه بسیار استراتژیکی و حساس بر عهده دارند ، با آن همه سختی هایی که در آن جا وجود دارد رزمندگان ، ارتشیان و سپاهیان ما واقعا تحمل می کنند و فقط و فقط برای حفظ حریم نظام مقدس جمهوری اسلامی و دفاع از مرزهای میهن عزیزمان تلاش می کنند و ما واقعا باید قدر این عزیزان و همچنین خون شهدای امنیت را بدانیم .

 

یکشنبه 5 اسفند مصادف است با روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی و روز مهندسی که تبریک عرض می کنم به تمام مهندسی عزیز ، چه مهندسی در بخش های کشاورزی ، ساختمان و تمام رده های مهندسی که وجود دارد و آرزوی توفیق برای همه ی این عزیزان را داریم که انصافا مهندسین جوان ما در کارخانجات و جاهای متعدد در راستای اقتصاد مقاومتی تلاش و کوشش می کنند .

 

دوشنبه 6 اسفند مصادف است با شهادت سردار حمید باکری قائم مقام لشکر 31 عاشورا در جزیره مجنون که در سال 1362 اتفاق افتاد و همچنین چهارشنبه 8 اسفند ماه مصادف است با شهادت سردار شهید حسین خرازی فرمانده لشکر 14 امام حسین (ع) که یاد و خاطره ی این دو سردار رشید اسلام و همه ی سرداران و تمام شهدای انقلاب و دفاع مقدس را گرامی میداریم .

 

سه شنبه 7 اسفند ماه مصادف است با ولادت حضرت زهرا (س) که پیشاپیش میلاد حضرت زهرا (س) و میلاد فرزند گرانقدرش امام امت امام خمینی (رض) را تبریک و تهنیت عرض می کنم و انشالله جشن های ولادت حضرت فاطمه (س) را خوب برگزار کنید و نام و یاد و عشق حضرت را در قالب این مراسمات و جشن ها به فرزندانمان یاد بدهیم و یکی از فرصت ها ، همین اعیاد و ولادت های اهل بیت می باشد . این روز همچمنین روز بزرگداشت مقام مادر نیز می باشد .

 

نکته آخر افتتاح فاز سوم مجتمع بزرگ و عظیم ستاره خلیج فارس می باشد که در این هفته توسط ریاست محترم جمهور در بندرعباس انجام شد که در واقع این هم نشان دهنده ی لبیک سپاه به بیانیه ی گام دوم انقلاب در راستای اقتصاد مقاومتی است . ظرفیت این پالایشگاه 360 هزار بشکه در روز در قالب سه  فاز می باشد که واحد 120 هزار بشکه ای با هدف تولید بنزین ، گازوئیل ، گاز مایع و سوخت جت در 25 کیلومتری غرب بندرعباس قرار گرفته است و با افتتاح فاز سوم این پروژه 45 میلیون لیتر بنزین یورو 5 به دست خواهد آمد و به شبکه کشور تزریق خواهد شد و کشور را از وابستگی به بنزین نجات خواهد داد و این هم کاری است که عزیزان قرارگاه سازندگی سپاه قهرمان در کنار سایر مسئولین انجام دادند و این خدماتی است که در انقلاب برای مردم انجام می شود و امیدواریم که مسئولین ما بیشتر از این قدر مردم را بدانند .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان