کد خبر : 1158 | تاریخ انتشار : یکشنبه, 22 مهر 1397 | بازدید: 152 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

حضور امام جمعه عالیشهر در دومین نشست شورای زکات کشور

امام جمعه عالیشهر و مسؤل حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر دردومین نشست شورای  زکات کشور شرکت کردند

 

 حجت الاسلام هاشمی امام جمعه عالیشهر و مسؤل حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر درنشست زکات کشور شرکت کردند

دومین نشست تخصصی روسای ادارات امور اجرایی زکات و مسوولین دفاتر حوزه‌های نمایندگی ولی فقیه وزارت جهاد کشاورزی سراسر کشور با حضور آیت الله تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی و رئیس شورای عالی زکات ، مهندس فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)،در ساختمان مرکزی کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد.

آیت الله تقوی در این نشست اظهار داشت: عاملین زکات و تلاشگران و فعالان این حوزه در طول سال تاکنون فعالیت خوبی در جمع‌آوری زکات انجام داده‌اند اما با وجود این که برداشت محصولات کشاورزی پایان یافته است، امر زکات باید همچنان ادامه یابد.

وی با بیان این که جمع‌آوری زکات فصلی نیست بلکه همچون اقامه نماز باید در جریان و دائمی باشد، افزود: زکات واجب همان مسائلی است که در اسلام آمده ولی زکات مستحب و صدقات جاریه همیشه جاری است.

رئیس شورای عالی زکات کشور، بر امر تبیین زکات مستحب به مردم تاکید کرد و گفت: عاملان زکات کشور باید زکات مستحب و برکات آن را برای مردم شرح دهند تا از این طریق بتوانیم قدمی برای حل مشکلات فقرا و مستضعفان برداریم.

وی افزود: ما به دنبال پیاده کردن زکات با کمک نیروهای کمیته امداد امام خمینی (ره) هستیم تا حکم خدا در امر زکات به خوبی در کشور پیاده شود.

آیت الله تقوی همچنین در ادامه ریاست طلبی، بی‌کفایتی، ضعف، نداشتن اطلاعات در حوزه کاری، مستبد به رأی، سازگاری با دشمن، سستی و سهل انگاری، اشرافی گری، استفاده ازامکانات در منافع شخصی، بی اعتنایی به نماز و خیانت را از جمله نبایدهای منصب مدیریت دانست و گفت، باید از فرصتی که انقلاب، شهدا، امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی برای ما بوجود آورده‌اند، استفاده نماییم و قدر شناس باشیم و در مسیر اهداف نظام هر کس باید تلاش خود را داشته باشد؛ زیرا ما نسبت به خون شهدا مسئول هستیم.

در ادامه این نشست رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در شش ماهه نخست امسال حدود ۳۰۰ میلیارد تومان زکات جمع‌آوری شده است.

مهندس پرویز فتاح افزود: برنامه ما در شورای عالی زکات برای سال ۹۷، جمع آوری ۴۰۰ میلیارد تومان زکات است که تاکنون ۷۵ درصد آن محقق شده است.

وی ادامه داد: از ۳۰۰ میلیارد تومان زکات جمع‌آوری شده، فطریه ۴۵ درصد، زکات واجب ۳۵ درصد و زکات مستحب ۲۵ درصد بوده است که نسبت به نیمه اول سال ۹۶، رشد ۴۶ درصدی داشته است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بر تقویت همکاری این کمیته با وزارت جهاد کشاورزی، استفاده از تبلیغات، صدا و سیما و فضای مجازی در پیشبرد اهداف شورای عالی زکات کشور و معرفی افرادی که در امر زکات موفق عمل کرده‌اند، تاکید کرد.

وی افزود: ما باید از نظر اجرایی نگاه ویژه‌ای به بحث زکات داشته باشیم تا همه بهره زکات به نیازمندان و کارهای مستحبی اختصاص یابد و برای اصلاح وضع موجود با گردش کار از طریق مقام معظم رهبری و دولت اقدام کنیم.

همچنین در این نشست، معاون امور استان‌های حوزه نمایندگی ولی فقیه وزارت جهاد کشاورزی و مسوول پیگیری امر زکات گفت: آمار زکات کشور هر ساله رو به رشد است و عرصه فرهنگ‌سازی و تبلیغ جمع‌آوری زکات رو به کمال است.

وی با بیان این که برای رسیدن به حد مطلوب و موفق اجرایی در عرصه‌های میدانی زکات، باید راه‌های صحیح و مناسب و سریع را یافته و بکار گیریم، افزود: در این راستا باید از ظرفیت فضای مجازی برای تبلیغ، آموزش نیروهای پهنه و بکارگیری آنان در عرصه زکات، راه‌اندازی بانک اطلاعات، ظرفیت هنرمندان و صدا و سیما استفاده کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان