کد خبر : 1152 | تاریخ انتشار : شنبه, 14 مهر 1397 | بازدید: 136 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه عالیشهر : امنیت عامل اقتدار و عزت هر جامعه هست

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه  13   مهر   ماه 97 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

 اگر انسان در همه ی ابعاد زندگی تقوای الهی را رعایت کند و از خدا بترسد و از عواقب اعمالش نگران باشد و حلال خدا را حلال و حرام الهی را حرام بپندارد و تبعیت کند مایه سعادت و سرافرازی او خواهد شد .

بنا بر برخی روایات امروز 25 محرم مصادف است با شهادت جانگداز پیام رسان کربلا حضرت علی ابن الحسین سید الساجدین و امام العارفین امام سجاد (ع) ، امامی که فراز و نشیب های زیادی را در زندگی دیده و تجربه کرده است که بیشتر این فراز و نشیب های زندگی امام تلخ و مصیبت بار بوده است ، ایشان در سن 24 سالگی به همراه پدرش حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به کربلا می آید و در روز عاشورا شاهد آن همه حوادث تلخ و غم بار بود که برابر چشمان خودش پدر ، برادران ، عمو ها و اصحاب را می کشند و سر میبرند و در برابر چشمانش ناله ها و غم های عمه هایش را می بیند و شریک غم و مصیبت آنها بوده است . بعد از حادثه عاشورا هم واقعه ی حرّه و قیام مردم مدینه و لشکر کشی یزید به سمت مدینه اتفاق می افتد که قلع و قم مردم مدینه و قتل عام صورت می گیرد که لشکر یزید هزاران نفر از مردم مدینه را می کشد و به جان ، مال و نوامیس مردم مدینه رحم نمی کنند که یک پدیده ی عجیب در تاریخ اسلام بوده است . بعد از آن هم همین لشکر برای درگیری با عبدالله ابن زبیر به سمت مکه حرکت می کنند و این لشکر با کمال بی احترامی و گستاخی با منجلیق ها و مواد آتش زا خانه ی کعبه و مسجدالحرام را به آتش می کشند و بی حرمتی های بسیار زیادی به خانه ی کعبه حریم امن الهی می کنند . بعد از آن هم جریان قیام توّابین است که حدود 3 الی 4 سال بعد از واقعه ی عاشورا تعدادی از مردم کوفه که از یاری نکردن حسین ابن علی (ع) و از نیامدن به کربلا پشیمان شده بودند به نهر فرات آمدند و غسل شهادت و زیارت کردند و در کنار مزار مطهر ابی عبدالله الحسین (ع) یک شبانه روز عزاداری و سوگواری کردند و سپس به سمت مرز شام برای جنگ با یزید حرکت کردند که یزید نیز عبیدالله ابن زیاد را برای قلع و قم قیام توّابین می فرستد و این قیام هم شکست می خورد و تعداد زیادی از رهبران این قیام از جمله سلیمان ابن صرد خزاعی به شهادت می رسند و تعداد زیادی دیگر هم زخمی می شوند و بعد از آن قیام مختار و آن حوادث بسیار التهاب آور و جریانات سخت سیاسی که در کوفه اتفاق می افتد و بعد از آن هم حوادث بعد از قیام مختار و آمدن مصعب ابن زبیر و حاکم شدن عبدالله ابن زبیر و چند صباحی حکومت می کنند و سپس مختار را می کشند و بعد هم عبدالملک مروان از شام لشکر کشی می کند و به عراق می آید و کوفه را تسخیر می کند و دودمان عبدالله ابن زبیر را جمع می کند و تمامی این حوادث در 10 الی 11 سال اتفاق افتاد که در زمان امام سجاد (ع) بوده است .

وضعیت اخلاقی و دینی مردم در زمان امام سجاد (ع) به گونه ای بود که شاید هیچ وقت در زمان ائمه دیگر این مشکلات و انحرافاتی که در زمان حضرت بود وجود نداشته است . مکه و مدینه که مرکز وحی و رسالت محمدی (ص) بوده در اثر تبلیغات و برنامه ریزی های خطرناک بنی امیه متاسفانه به مرکز لهو ، لعب ، گناه و معصیت تبدیل شده بود که در تاریخ داریم بعضی وقت ها در خود قصر شاه هم اگر آوازه خوان و رقاصه هایی می خواستند از مدینه می بردند ، یعنی این بلا بر سر جامعه ی اسلامی مدینه و مکه آمده بود و امام سجاد (ع) در آن اختناق شدید چاره ای جز سکوت و تحمل وضعیت را نداشت و همه ی حرف های خود را در قالب دعا بیان می کرد که صحیفه ی سجادیه یکی از آثار باقی مانده از آن حضرت می باشد . البته در کنار بحث دعا و در عین حالی که اختناق بسیار شدیدی را بنی امیه بعد از حادثه کربلا ایجاد کرده بود و امام سجاد (ع) کاملا زیر نظر بود و دستگاه حاکم امام را تحت فشار قرار می دادند و حتی اگر امام می خواستند به کربلا بیاید مخفیانه برای زیارت قبر اباعبدالله الحسین (ع) به آنجا می رفت . امام سجاد رسالت بسیار مهمی را که داشت و انصافا خوب هم آن را اجرایی و عملی کرد ، رساندن پیام حسین ابن علی (ع) ، کربلا و عاشورا به مردم بوده است . امام سجاد و البته در کنار عمه اش زینب (س) در شهر کوفه خطبه می خواند و روشن گری می کند ، در شهر شام نیز آن خطبه معروف را بیان می کند و تصور مردم شام این بود اسرا خارجی هستند و حق را به یزید می دادند و این تبلیغات مسموم را ایجاد کرده بودند که امام سجاد افشا گری می کند و حقائق را به مردم می گوید و حق را از باطل جدا می سازد . مردم شام تصور داشتند که نعوذ بالله امیر المومنین (ع) کافر است و حتی نماز نمی خواند ولی امام سجاد (ع) با آن خطبه اولا بیان می کند که ما نوادگان پیغمبر شما هستیم ، ما فرزندان زهرا (س) دختر پیغمبر هستیم ، ما فرزندان علی ابن ابیطالب (ع) هستیم که به دو قبله نماز خواند و دو بار هجرت نمود ، به اندازه ی یک چشم به هم زدن بت نپرستید ، شرک به پروردگار عالم پیدا نکرد و همین خطبه ی امام سجاد (ع) چنان روشنگری کرد که همان مردمی که هنگامی که اسرا را وارد شهر شام کردند به ویژه زنان و دختران خود را زینت کرده بودند و لباس های رنگارنگ پوشیده بودند و تمام شهر را چراغانی کرده و جشن بزرگی را بر پا کرده بودند ولی با این خطبه امام سجاد (ع) کار به جایی رسیده شد که یزید مجبور شد یک تالار و اتاق بسیار بزرگی در کنار قصر در اختیار اهل بیت (ع) قرار دهد و با خرج یزید برای امام حسین (ع) عزاداری کردند و مردم شام که منقلب شده بودند در عزای اباعبد الله (ع) شرکت می کردند . سپس یزید تغییر تاکتیک داد و تمام گناهان را به گردن عبیدالله انداخت و اعلام کرد که اگر من در کربلا بودم نمی گذاشتم حسین ابن علی (ع) کشته شود و دستور آزادی اسرا را می دهد و با عزت و احترام اهل بیت را به سمت مدینه حرکت می دهد .

 

روز نیروی انتظامی را تبریک عرض می کنم و یاد و خاطره ی شهدای عزیز این نیروی مقتدر و تاثیر گذار و ضامن امنیت را گرامی میدارم ، امنیت عامل اقتدار و عزت هر جامعه هست و به فرمایش مقام معظم رهبری نیروی انتظامی مظهر اقتدار و مظهر مهربانی در نظام جمهوری اسلامی ایران هست . زحمات و تلاش های این حافظان امنیت را تحسین و تقدیر می کنیم خصوصا از عزیزان نیروی انتظامی و کلانتری شهر عالی شهر که به سهم خودشان زحمات بسیار زیادی را در راستای حفظ امنیت و آرامش شهر می کشند .

 

شنبه 14 مهر ماه مصادف است با روز دامپزشکی که دو رسالت مهمی را این سازمان دارد که یکی نظارت بر تولید غذای سالم و همچنین نظارت بر تولید غذای بهداشتی و شرعی که عزیزان در این راستا زحمات زیادی را انجام می دهند .

 

این روز ها بحمد الله خبرهای خوش و شیرینی به گوش مردم ما می رسد و اتفاقات خوشایندی در این روز های اخیر رخ داده و در حال رخ دادن است که یکی پاسخ قاطع ، صریح و مقتدرانه ی موشکی سپاه قهرمان در پاسخ به عملیات کور گروهک های تروریستی در اهواز که واقعا باید به عزیزان سپاه و به ویژه دوستان عزیز در هوافضا که انصافا مایه عزت و اقتدار ما هستند باید خسته نباشید عرض کنیم . یگان های موشکی ما الان یکی از مولفه های قدرت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و به همین خاطر هم دشمن سعی و تلاش دارد تا به بهانه ی هسته ای و برجام مسأله موشکی ما را محدود کند . این حمله موشکی سپاه قهرمان به مرکز تروریست ها در سوریه نشان داد که جمهوری اسلامی در رابطه با امنیت خود هیچ گونه مماشاتی را صورت نخواهد داد و واکنش سریع در برابر اقدامات ضد امنیتی صورت خواهد گرفت و به فرمایش مقام معظم رهبری دیگر دوران بزن و در رو گذشت .

لذا دیدیم که سپاه قهرمان از چند وقت قبل اعلام کرده است که به هر گونه ایجاد نا امنی از سوی تروریست ها و از سوی هر قدرت دیگر پاسخ دندان شکن داده خواهد شد و اگر هر دشمنی بخواهد کوچکترین اقدامی را علیه کشور صورت دهد انشالله با واکنش قاطع از سوی ایران مواجه خواهد شد و ایران توانایی و قدرت بسیار بالایی دارد و می تواند دشمنان نظام را در هر نقطه ای که باشد مورد ضربه قرار دهد .

ایران تنها کشوری است که بعد از روسیه و آمریکا برای تنبیه دشمنان خودش از موشک های دور برد و میان برد استفاده می کند و اگر دشمنان اسلام در آینده بخواهند حرکتی را انجام دهند انشالله با پاسخ قاطع و کوبنده و عزتمند نظام جمهوری اسلامی رو به رو خواهند شد .

 

مقام معظم رهبری در دیدار با ورزشکاران فرموده بودند که انشالله ما اینها را گوشمالی خواهیم داد و واقعا گوشمالی خوبی داده شد و دست این عزیزان هم درد نکند .

 

نکته دوم که تا اندازه ای خوشایند هست صدور رای دادگاه لاهه به نفع جمهوری اسلامی ایران آن هم به اتفاق آرا می باشد ، اگر چه این قرار موقت هست و قاعدتا باید لازم الاجرا هم باشد این نشانه ی بارز دیگری در تائید حقانیت نظام جمهوری اسلامی و غیر مشروع بودن و ظالمانه بودن ادعاهای آمریکا و تحریم ها و خروج این کشور از برجام است .

 

نکته سوم تحولات اخیر کشور عراق می باشد که الحمد الله با اینکه دیدیم آمریکایی ها ، سعودی ها و اماراتی ها میلیارد ها دلار هزینه کردند تا در انتخابات عراق در انتخاب رئیس جمهور ، رئیس مجلس و نخست وزیری عراق بتوانند مهره های خودشان را بگذارند ولی بحمد الله با همه ی تلاش ها موفق نشدند و آنچه که به نتیجه رسید تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی و عزیزان مقاومت عراق بود و این نشان داد که مردم عراق شاکر و سپاسگذار مقاومت هستند و الحمد الله افرادی هم که بعنوان رئیس مجلس ، رئیس جمهور و نخست وزیر در عراق انتخاب شدند امیدوار کننده هستند و گزینه های مطلوب مقاومت و نظام جمهوری اسلامی ایران می باشند . 

 

نکته چهارم توقف افزایش قیمت ارز و سکه هست که الحمد الله با توجه به تدابیری که مسئولین ما اندیشیدند این امر صورت گرفت . ما میدانیم که یک جنگ اقتصادی بود تا متاسفانه بنا به دلائل زیادی ارزها و سکه های ما را خریدند و از کشور بیرون بردند و دست هایی از جمله استکبار و کشورهایی مثل امارات و عربستان پشت صحنه بود ولی با تدابیر هوشمندانه و دستورات مقام معظم رهبری و تلاش هایی که دوستان در اداره اطلاعات انجام دادند الحمد الله یک آرامش به بازار برگشته و امیدواریم روز های آینده تاثیرات بیشتری را از این قضیه داشته باشیم .

 

نکته پنجم برگزاری رزمایش بزرگ خدمت رسانی بسیج می باشد که در قالب 7014 گروه خدمت رسان جهادی و در قالب ساخت و تکمیل 1973 پروژه بهداشتی ، آموزش ، تولیدی ، کشاورزی و فرهنگی صورت گرفت و یک رزمایش بسیار بزرگ و سراسری بود که نمایش بی بدیل از توان جوانان عزیز و بسیج سازندگی و رزمندگان عزیز در عرصه جهاد اقتصادی بود که همت این عزیزان را نشان داد و البته اوج این قضیه و رزمایش روز پنجشنبه بود که در سراسر ایران بسیجیان جمع شدند و اظهار وفاداری به آرمانهای انقلاب و منویات مقام معظم رهبری و تجدید پیمان با ایشان داشتند که اوج قله ی این افتخار هم در ورزشگاه آزادی بود که با حضور ولی امر مسلمین جهان و فرمانده کل قوا مقام معظم رهبری  به نمایش گذاشته شد که رهبر انقلاب نکات بسیار مهم ، راهبردی و تحلیلی مفصلی را در آن جا بیان کردند که چند نکته خلاصه ای از فرمایشات معظم له بدین صورت است :

1 – با توجه به فرمایشات مقام عظمی ولایت تصور نکنید راهی که پیش روی ماست یک اتوبان آسفالت است ، بالاخره این راه دست انداز و سرعت گیر و پیچ و خم دارد ، راه عزت و سرافرازی ، راه سربلندی که دشمن در مقابل ما کاملا فعال و مسلح است .

2 – احساس حضور دشمن ، هیچ وقت نباید ما از وجود دشمن غافل بشویم .

3 – گام دیگری که باید بر داشته بشود اعتماد به نفس و عزم در ایستادگی در مسیر این مبارزه است .

4 – شناخت حوزه عرصه تهاجم ، ما باید بدانیم که دشمن از کجا حمله می کند .

5 – در مسیر مقابلعه باید واقعیت ها و توانمندی های خود را نشان داد . متاسفانه اقتصاد ما نفتی است که این خود عیب برای نظام هست ، فرهنگ صرفه جویی نداریم و زیاد اسراف می کنیم و توهم اینکه کمبود و مشکلات پیش آید خیلی از ما مردم کالاهای اساسی و دلار و ارز را در خانه هایی خود انباشت کردیم که این عیب است .

6 – ما در کشور بن بست نداریم ولی اگر تصور کنیم که در کارها بن بست داریم این عیب هست . بعضی ها سعی می کنند این را به جوان کشور القاح کنند که گمان کند راه حلی وجود ندارد جز پناه بردن به دشمن  ، مقام معظم رهبری فرمودند من صریحا اعلام می کنم کسانی که در داخل این فکر را ( که راه حلی وجود ندارد مگر زانو زدن و تسلیم شدن در مقابل آمریکا ) در داخل کشور که مطلوب دشمن است ترویج می کند اینها خیانت می کنند و من به حول قوه الهی و به کمک شما مردم تا جان و توان دارم نخواهم گذاشت این اتفاق در کشور بیافتد .

7 – اگر دشمن در ما وحدت ببیند ، اگر ببیند مسئولین در کنار مردم هستند ، مردم هم در کنار مسئولین ، نیروهای مسلح در کنار هم دیکر و در کنار مردم و اگر دشمن در ما احساس قدرت و عزم راسخ را ببیند پس عقب می نشیند . همه باید توجه کنند هم جوانان و هم مسئولین باید به دشمن پیام قدرت بدهیم نه پیام ضعف ، مسئولین ما نیز در خصوص مواضع ای که می گیرند و حرفی که می زنند باید مواظب باشند .

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان