کد خبر : 1136 | تاریخ انتشار : شنبه, 31 شهریور 1397 | بازدید: 180 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه عالیشهر : نهضت حسینی الگوی ایستادگی و مبارزه با ظلم در جنگ تحمیلی بود+صوت

((بسم الله الرحمن الرحیم))

صوت خطبه

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه  30   شهریور  ماه 97 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد :

 

 عزاداران حسین ابن علی (ع) باید بیش از دیگران مراعات تقوای الهی را انجام دهند چرا که بناست مکتب عاشورا و نهضت حسین ابن علی (ع) و این مجالس محرم و صفر بر تقوا و بندگی ما به درگاه خداوند عالم بیافزاید .

حادثه ی غم بار کربلا حادثه ای بسیار دلخراش و سوزناک بود که قلب عالم امکان را به درد آورد و  همه ی عالم وجود چه عرشیان و چه فرشیان ، چه ملکوتیان و سماواتیان و چه زمینیان همه و همه در این مصیبت عظمی مکدر و عزادار و نالان شده اند و این عزاداری و سوگواری تا الان و تا قیامت و حتی تا صحرای محشر بر اساس اخبار و احادیث و روایات تداوم پیدا خواهد کرد .

عاشورا و مکتب ابی عبدالله (ع) جلوه های عظیمی از معنویت است برای انسانهایی که طالب معنویت و انسانیت و حقیقت هستند که در ابعادی مثل نماز با مشاهده شب و روز عاشورا خواهیم دید که یکی از مهمترین هم و غم اباعبدالله (ع) احیاء نماز است . شب عاشورا را مهلت می گیرد و می فرمایند : خدا می داند من نماز را دوست دارم و شب عاشورا یاران حضرت نیز به تبعیت از امام ، مدام تا صبح مشغول راز و نیاز و رکوع و سجده به درگاه پروردگار عالم بودند . در ظهر عاشورا هم اباعبدالله (ع) در آن وضعیت حساس جنگ و در آن لحظه بسیار مهم و سرنوشت ساز دقایقی دست از جنگ بر می دارد و نماز ظهر عاشورا را به جماعت برگذار می کند تا برای همه ی عاشقان و ارادتمندان خود درسی باشد .

دومین درسی که ما می توانیم از نهضت اباعبدالله (ع) و مکتب عاشورا بگیریم و در زندگی خود پیاده نماییم ، درس رضا و تسلیم به درگاه خداست . اباعبدالله (ع) در تمام حالات زندگی و به ویژه زمانی که از مدینه خارج می شود و وارد مکه می شود و سپس در هنگام خروج از مکه همگی نشان از رضای پروردگار و تسلیم امر حق بودن دارد .

سومین ویژگی مکتب اباعبدالله (ع) که باید برای ما هم درس باشد مساله اخلاص است . اباعبدالله (ع) خودش رسما در سخنرانی ها و خطبه ها و در نامه هایی که می نویسد در تمامی اینها آنچه که موج می زند اخلاص می باشد که اباعبدالله (ع) برای پست و مقام و ریاست و جاه طلبی و دنیا قیام نکرده است بلکه فقط و فقط برای رضای پروردگار عالم بوده است و می خواستند حقایق دین را به مردم نشان دهند . سراسر عاشورای حسین ابن علی (ع) و نهضت ایشان یاد و ذکر خداست و هیچ وقت از یاد خدا غافل نمی شوند و این برای ما درسی است که ذکر و یاد خدا اکسیری است که هر کس داشته باشد خیلی از مشکلات دنیوی و اخروی خود را حل کرده و خواهد کرد .

چهارمین ویژگی فداکاری در راه مکتب و از دیگر ویژیگی ها می توان به وفاداری ، پای بندی به نماز ، نترسیدن از مرگ ، ادب و بزرگواری ، درس امام شناسی و پیروی از امام و ولایتمداری ، حفظ مقدسات اسلامی ، حفظ عفاف و حجاب و پاکدامنی و غیرت اشاره کرد که همگی درس هایی هستند که باید از عاشورا بگیریم تا بتوانیم در زندگی خودمان پیاده سازیم .

 

جا دارد و لازم می دانم از همه ی شما عزاداران ابی عبدالله (ع) تقدیر و تشکر نمایم و احسنت بگویم بر این تشیع و ولایتمداری و محبتی که همه ی شما عزیزان شهر عالیشهر و روستاهای همجوار و همه ی ایران اسلامی علی رغم تمامی هجمه های تبلیغاتی و با همه ی کینه توزی هایی که در فضای مجازی علیه عاشورا و مکتب اباعبدالله (ع) و نذری های امام حسین (ع) به کار بردند و هر چه توانستند جسارت کردند و شبهه ایجاد کردند ولی همه ی ما دیدیم که الحمد الله مردم ایران چه کردند ؟! در تمام نقاط کشور چه در شهر های بزرگ و چه کوچک و در همین شهر عالیشهر 10 شب عزاداری کردید و با تمام وجود برای اباعبدالله (ع) خرج کردید و از همه ی شما هیئت ها ، دسته جات ، مساجد ، حسینیه ها و تکایای شهر عالیشهر و روستاهای همجوار تقدیر و تشکر می کنم و همچنین جا دارد از دوستانی که تعزیه گردانی کردند چه گروه نوجوانان و چه گروه بزرگ سالان نیز تقدیر و تشکر کنم در عین حالی که ماه محرم در فصل گرمای شدید واقع شده بود اما شما گرما را نشناختید و سختی هوا را تحمل کردید و در مجالس شرکت نمودید و همچنین از خطبای محترم ، مداحان محترم و نوحه خوانان و سینه زنان و زنجیر زنان و بانی های مجالس و همگی تقدیر و تشکر می کنم . از تمام هیئت هایی هم که در روز عاشورا به احترام این روز و نماز ظهر عاشورا هیئت و برنامه های خود را به مصلی آوردند به سهم خودم تقدیر و تشکر می کنم .

 

شنبه 31 شهریور ماه مصادف است با آغاز هفته ی دفاع مقدس ، ما هر سال بیشتر نیاز داریم نسبت به سالهای قبل که هفته ی دفاع مقدس را بیشتر گرامی بداریم و ارج بنهیم چرا که ارزش گذاری به هفته ی دفاع مقدس ، ارزش گذاری به ارزش های انقلاب و اسلام و دوران دفاع مقدس است چون دوران دفاع مقدس با همه ی تلخی هایی که جنگ تحمیلی برای ما داشت و با همه ی ویرانی ها و از دست دادن جوانان و مجروحیت ها و این همه آوارگی ها و مشکلات و گرفتاری های بسیار زیادی که در دوران جنگ تحمیلی بر ما روا شد اما انچه موج می زد ، اخلاص در میان مردم ، ایثار جوانان و نوجوانان و برادری و دوستی و محبت و ولایت مداری و تبعیت از فرمامین امام و دفاع از ناموس مملکت و دفاع از میهن همگی از جمله ارزش هایی بود که در دوران دفاع مقدس تبلور پیدا نمود و این ارزشهایی که در ان زمان بود اکنون نیز به آن بیشتر از پیش نیاز داریم . امام امت فرمودند که : جنگ تحمیلی نشان  داد که ابر قدرت ها از اسلام می ترسند که جنگ را بر ما تحمیل کردند . نهضت حسینی الگوی ایستادگی و مبارزه با ظلم در جنگ تحمیلی بود ، جنگ تحمیلی و معرفی اسلام به جهان علی رغم صدماتی که به ما وارد کرد اما ما در میدان جنگ توانستیم این انقلاب را صادر کنیم و حقایق و فریاد خودمان را به گوش جهانیان برسانیم . در جنگ خود باوری احیاء شد ، شکوفایی استعداد ها در جنگ ایجاد شد اما البته این جنگ همچنان ادامه دارد ، آن زمان جنگ سخت بود و الان در ادامه ی همان توطئه ها و دشمنان همان دشمنان هستند و انقلاب ما هم همان انقلاب ، بنابراین الان جنگ نرم  و اقتصادی است و همه ی اینها برای از پای در آوردن نظام جمهوری اسلامی و از پای درآوردن مردم و از بین بردن ارزشها و آرمانهای جهاد و مقاومت است .

از برکات دفاع مقدس ما همین بود که در امتداد دفاع مقدس الان یک پدیده ای نو ظهور و ارزشمند و تاثیر گذار و عزت مند بنام مقاومت در منطقه بوجود آمده و همین روحیه ی مقاومت و تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی بود که در عراق ، سوریه و در یمن بحمد الله پیروزی های بزرگی را بوجود آورد . حشدالشعبی عراق ، فاطمیون و زینبیون ، حزب الله لبنان و شیعیان و انصار الله یمن همگی در امتداد ارزشهای د فاع مقدس و صدور انقلاب و ارزشهای انقلاب بود . در کشور سوریه بیش از 120 کشور بنا داشتند که سوریه را به هم بریزند و بشار اسد را سرنگون کنند و نظام سوریه و در واقع مقاومت را شکست بدهند ولی نتوانستند و الان خود آمریکایی ها و ترامپ هم اخیرا مجبور شده است و تلویحا و صریحا الرئیس بشار اسد می گوید و ر سما بشار اسد را بعنوان رئیس جمهور سوریه قبول می کند و اینها همگی به دلیل تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی بوده است و الان پیروزی هایی که حزب الله یمن و مردم گرسنه و فقیر یمن در مقابل استکبار و عربستان جنایتکار بدست آورده اند و همچنان مقاومت می کنند همگی واقعیاتی است که در امتداد دفاع مقدس و انقلاب اسلامی ما بوده است .

 

دشمنان همچنان دست بردار نیستند و یک سری شیطنت هایی می کنند که داعش را از سمت افغانستان دوباره تقویت کند و مشکلاتی را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوجود آورد ولی به فضل پروردگار ما که توانستیم سوریه و عراق را کنترل کنیم می توانیم هر جای دیگری را به فضل خدا کنترل کنیم به شرط استقامت و مقاومت و به شرط تبعیت از مقام معظم رهبری و به شرط اینکه به دنبال شایعات نرویم و به شرط اینکه مردم منطقه برادرانه در کنار هم قرار بگیرند .

متاسفانه در فتنه هایی که از این طرف در خوزستان و از آن طرف در عراق دشمنان بوجود آوردند مردم را بر علیه یکدیگر تحریک می کردند و با تبلیغات شنیع و زشت مساله ای که در مشهد پیش آمد و با توهین و شایعات به دنبال تفرقه افکنی بین مردم ایران و عراق بودند و از طرفی به مردم عراق این را تلقین می کردند که ایران در امورات عراق دخالت می کند و نتیجه ان متاسفانه کار زشت حمله به کنسول گری ایران در عراق بود و اما به فضل پروردگار دیدیم که در انتخابات اخیر عراق هم مجلس و هم نخست وزیری انچه که پیروز شد تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی ایران بود و آمریکا و سعودی ها با آن همه هزینه ای که در عراق کرده بودند تا این دو کشور در کنار هم قرار نگیرند و تلاش می کردند که اربعین امسال تحت الشعاع این جریانات قرار بگیرند و البته هنوز هم دست از تلاش و شایعه پراکنی خصوصا در فضای مجازی بر نداشته اند ولی انشالله خواهیم دید مراسم برادرانه و عاشقانه اربعین هم پر شور تر از سالهای قبل به فضل خدا برگذار خواهد شد .

اول مهر ماه مصادف است با آغاز سال تحصیلی مدارس و دانشگاه ها که تبریک عرض می کنم به همه ی عزیزان دست اندر کار علم و علم آموزی از جمله دانشگاه ها ، اساتید و دانشجویان و مربیان و معلمان و آموزگاران و مدیران و بزرگوارانی که در آموزش و پرورش تلاش می کنند که قریب به 4 میلییون دانشجو و بیش از 14 میلیون دانش آموز در روز های آینده به سر کلاس های درس حضور پیدا می کنند . این همه دانشجو و دانش آموز به ابزار تحصیلی زیادی نیاز دارند که اگر بشود و با برنامه ریزی از کالای ایرانی استفاده کنند خود این یک کمک اقتصادی و مبارزه با جنگ اقتصادی دشمن می باشد .

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان